Plex Media Server - en to af translation catalogue (1084 entries)

en: "{1}" asked to stop your playback from this server. The device might be busy, restarting, or under maintenance. Try again in a few minutes.
af: “{1}” het gevra om u afspeel vanaf hierdie bediener te staak. Die toestel is dalk besig, herbegin dalk of is besig met onderhoud. Probeer oor ’n paar minute weer.

en: "{1}" asked to stop your playback from this server: {2}
af: “{1}” het gevra om u afspeel vanaf hierdie bediener te staak: {2}

en: 'agent' is invalid for the selected library type
af: ‘agent’ is ongeldig vir die gekose biblioteektipe

en: 'agent' is missing or invalid
af: ‘agent’ is verlore of ongeldig

en: 'language' is invalid
af: ‘taal’ is ongeldig

en: 3 latest episodes
af: 3 nuutste episodes

en: 5 latest episodes
af: 5 nuutste episodes

en: A comma-separated list of URLs (http or https) which are published up to plex.tv for server discovery.
af: ’n Komma-geskeide lys van bronadresse (http of https) wat gepubliseer word na plex.tv vir bedienerontdekking.

en: A global path to music videos for all music libraries.
af: Die globale pad na musiekvideo’s vir alle musiekvideobiblioteke.

en: A server restart is required for a change to take effect.
af: ’n Bedienerherbegin is nodig vir die veranderinge om toegepas te word.

en: A unique identifier for the machine
af: ’n Unieke identifiseerder vir die masjien

en: Absolute numbering
af: Absolute nommering

en: Account default
af: Rekeningverstek

en: Actor
af: Akteur

[ctx: Actor]
en: More with {1}
af: Meer met {1}

[ctx: Actor]
en: Top Movies with {1}
af: Toprolprente met {1}

en: Actors
af: Akteurs

en: Ad detection
af: Advertensiebespeuring

en: Add Plex Media Server and System memory use for Debug Logging
af: Voeg Plex-mediabediener- en stelselgeheuegebruik toe vir foutnaspeurinskrywing

en: Adding to Library
af: Voeg tans tot Biblioteek toe

en: Adding {1}
af: Voeg tans {1} toe

en: Admin Terminated Playback.
af: Admin het Afspeel Getermineer.

en: After a day
af: Na ’n dag

en: After a month
af: Na ’n maand

en: After a week
af: Na ’n week

en: Airing
af: Word uitgesaai

en: Airing did not start at the required time
af: Uitsending het nie op die vereiste tyd begin nie

en: Airing order
af: Uitsaaivolgorde

en: Airing was not high enough quality
af: Uitsending se kwaliteit was te laag

en: Airing was not on the required channel
af: Uitsending was nie op die vereiste kanaal nie

en: Airings
af: Uitsendings

en: Album Art
af: Albumkuns

en: Album Artist
af: Albumkunstenaar

en: Album Collection
af: Albumversameling

en: Album Critic Rating
af: Albumresensiegradering

en: Album Decade
af: Albumdekade

en: Album Format
af: Albumformaat

en: Album Genre
af: Albumgenre

en: Album Last Played
af: Album Laas Afgespeel

en: Album Mood
af: Albumstemming

en: Album Plays
af: Albumafspele

en: Album Rating
af: Albumgradering

en: Album Reviews and Critic Ratings
af: Albumresensies en Graderings

en: Album Source
af: Albumbron

en: Album Style
af: Albumstyl

en: Album Title
af: Albumtitel

en: Album Type
af: Albumtipe

en: Album sorting
af: Albumsortering

en: Algorithm to use when performing HDR tone mapping.
af: Algoritme om te gebruik wanneer HDP-toonkartering gedoen word.

en: All
af: Almal

en: All Artists
af: Alle Kunstenaars

en: All Channels
af: Alle Kanale

en: All Episodes
af: Alle Episodes

en: All Movies
af: Alle Rolprente

en: All Photos
af: Alle Foto’s

en: All Podcasts
af: Alle Podcasts

en: All Shared
af: Alle Gedeel

en: All Shows
af: Alle Programme

en: All episodes
af: Alle episodes

en: All movies
af: Alle rolprente

en: All {1}
af: Alle {1}

en: All {1} Events
af: Alle {1} Gebeure

en: Allow Cinema Trailers to play before items in this library.
af: Laat Lokprente voor items in hierdie biblioteek speel.

en: Allow Plex Media Server tokens in logs
af: Staan Plex Mediabediener-bewyse in stawings toe

en: Allow matching to adult/pornographic titles and returning adult titles in fix match results. This may hide the title from some features like your Watchlist.
af: Laat passing van volwasse/pornografiese titels toe en laat volwasse titels in trefferlys sien. Dit kan die titel in sommige funksies soos u kyklys versteek.

en: Allow matching to explicit content
af: Laat passing van eksplisieke inhoud toe

en: Allow media deletion
af: Staan mediaskrapping toe

en: Allow partial airings
af: Staan gedeeltelike uitsendings toe

en: Allow red band trailers
af: Staan rooibandlokprente toe

en: Allow this server to send events to external services.
af: Laat hierdie bediener toe om gebeure na eksterne dienste te stuur.

en: Allow this server to send push notifications to mobile devices. Note: Push notifications are delivered using Plex services. They're associated with your account, and some of them may contain information about the contents of your library.
af: Laat hierdie bediener toe om stootkennisgewings na mobiele toestelle te stuur. Let wel: Stootkennisgewings word d.m.v. Plex-dienste afgelewer. Dit word aan u rekening gekoppel en sommige kan inligting rakende die inhoud van u biblioteek bevat.

en: Alphabetical
af: Alfabeties

en: Always
af: Altyd

en: Always enabled
af: Altyd aktief

en: Always include English language Cinema Trailers for trailers of movies not in my library.
af: Sluit altyd Engelse lokprente in vir lokprente van rolprente wat nie in my biblioteek is nie.

en: Always the server admin user
af: Altyd die bedieneradmingebruiker

en: Amount in past seconds to retain before pruning segments from a transcode.
af: Aantal vergange sekondes vir bewaring wanneer segmente van ’n transkode gesnoei word.

en: Amount in seconds to buffer before throttling the transcoder.
af: Aantal sekondes om te buffer alvorens transkodeerder gesmoor word.

en: Amount of brightness to apply when tone mapping on Windows with an Intel device (-100.0 - 100.0).
af: Hoeveelheid helderheid om toe te pas by toonkartering op Windows met ’n Intel-toestel (-100.0 - 100.0)

en: Amount of contrast to apply when tone mapping on Windows with an Intel device (0.0 - 10.0).
af: Hoeveelheid kontras om toe te pas by toonkartering op Windows met ’n Intel-toestel (0.0 - 10.0)

en: Amount of saturation to apply when tone mapping on Windows with an Intel device (0.0 - 10.0).
af: Hoeveelheid versadiging om toe te pas by toonkartering op Windows met ’n Intel-toestel (0.0 - 10.0)

en: An error occurred
af: ’n Fout het voorgekom

en: An error occurred while postprocessing the download
af: Hierdie aflaai het ’n naverwerkingsprobleem ervaar

en: An error occurred while postprocessing the recording
af: Hierdie opname het ’n naverwerkingsprobleem ervaar

en: An unexpected error occurred
af: ’n Onverwagte fout het voorgekom

en: An unknown error occurred
af: ’n Onbekende fout het voorgekom

en: Analyze audio tracks for loudness
af: Analiseer klankbane vir hardheid

en: Analyze audio tracks for sonic features
af: Ontleed oudiosnitte vir soniese funksies

en: Analyze tracks for sonic features.
af: Ontleed snitte vir soniese funksies.

en: Analyzing media bundles
af: Ontleed mediabundels

en: Analyzing metadata bundles
af: Ontleed metadatabundels

en: Any
af: Enige

en: Aperture
af: Lensopening

en: App cannot direct play this item. App requested burned subtitles and conversion of video is required to burn subtitles.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Toep het ingebrande onderskrifte versoek en video-omskakeling is nodig om onderskrifte in te brand.

en: App cannot direct play this item. Container is unavailable for analysis.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Houer is onbeskikbaar vir ontleding.

en: App cannot direct play this item. Direct play is disabled.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Direkte afspeel is gedeaktiveer.

en: App cannot direct play this item. Embedded subtitles must be removed for direct play.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Vir direkte afspeel moet ingebedde onderskrifte verwyder word.

en: App cannot direct play this item. Item requires conversion of selected subtitle stream.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Item vereis omskakeling van gekose onderskrifstroom.

en: App cannot direct play this item. Media must be converted in order to use the {1} protocol.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Media moet omgeskakel word om die {1}-protokol te gebruik.

en: App cannot direct play this item. Multi-part media requires a conversion when all parts are selected.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Multideelmedia vereis omskakeling wanneer alle dele gekies is.

en: App cannot direct play this item. No direct play music profile exists for protocol {1}, with container {2} using codec {3}.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Geen direkte-afspeelmusiekprofiel bestaan vir protokol {1} met houer {2} d.m.v. kodek {3} nie.

en: App cannot direct play this item. No direct play photo profile exists for {1}.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Geen direkte-afspeelfotoprofiel bestaan vir {1} nie.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, and video codec {3}.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Geen direkte-afspeelvideoprofiel bestaan vir protokol {1} met houer {2} d.m.v. kodek {3} nie.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, using video codec {3}, audio codec {4}, and subtitle codec {5}.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Geen direkte-afspeelvideoprofiel bestaan vir protokol {1} met houer {2}, d.m.v. videokodek {3}, oudiokodek {4} en onderskrifkodek {5} nie.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, video codec {3}, and audio codec {4}.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Geen direkte-afspeelvideoprofiel bestaan vir protokol {1} met houer {2} d.m.v. videokodek {3} en oudiokodek {4} nie.

en: App cannot direct play this item. Non-selected embedded subtitle stream {1} cannot be direct-played.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Nie-gekose ingebedde-onderskrifstroom {1} kan nie direk afgespeel word nie.

en: App cannot direct play this item. Selected audio stream is not the first audio stream and app cannot select audio streams in direct play.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Gekose oudiostroom is nie die eerste oudiostroom nie en toep kan nie oudiostrome kies in direkte afspeel nie.

en: App cannot direct play this item. Selected embedded subtitle stream is not the first embedded subtitle stream.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie.  Gekose ingebedde-onderskrifstroom is nie die eerste ingebedde onderskrifstroom nie.

en: App cannot direct play this item. Selected embedded subtitle stream must be extracted to sidecar.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Gekose ingebedde-onderskrifstroom moet na sykar uitgetrek word.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream cannot be direct played.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Gekose sykaronderskrifstroom kan nie direk afgespeel word nie.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream must be embedded.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Gekose sykaronderskrifstroom moet ingebed word.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream must be segmented.
af: Toep kan item nie direk afspeel nie. Gekose sykaronderskrifstroom moet gesegmenteer word.

en: Artist
af: Kunstenaar

[ctx: Artist]
en: More Albums By {1}
af: Meer albums deur {1}

[ctx: Artist]
en: More by {1}
af: Meer van {1}

en: Artist Bios
af: Kunstenaarbiografieë

en: Artist Collection
af: Kunstenaarversameling

en: Artist Country
af: Kunstenaarland

en: Artist Genre
af: Kunstenaargenre

en: Artist Last Played
af: Kunstenaar laas afgespeel

en: Artist Mood
af: Kunstenaarstemming

en: Artist Rating
af: Kunstenaargradering

en: Artist Style
af: Kunstenaarstyl

en: Artist Title
af: Kunstenaartitel

en: Artists
af: Kunstenaars

en: Artists You Might Like
af: Kunstenaars wat jy dalk wil hê

en: Artists on Tour
af: Kunstenaars op Toer

en: Ask me
af: Vra my

en: Ask to add a login item for externally mounted drives
af: Vra om ’n aantekenitem vir eksterngemonteerde drywe toe te voeg

en: Attempt to automatically detect and remove commercials from recordings. This process may take a long time and cause high CPU usage. 'Detect and delete commercials' will delete detected commercial footage from your video files.
af: Poog om advertensies in opnames outomaties te bespeur en te verwyder. Hierdie proses kan lank duur en hoë SVE-werkverrigting veroorsaak. ‘Bespeur en skrap advertensies’ sal bespeurde advertensiemateriaal in u videolêers skrap.

en: Attempt to automatically detect and remove commercials from recordings. This process may take a long time and cause high CPU usage. 'Detect and delete commercials' will delete detected commercial footage from your video files. 'Detect commercials and mark for skip' will leave the video files intact.
af: Poog om advertensies in opnames outomaties te bespeur en te verwyder. Hierdie proses kan lank duur en hoë SVE-werkverrigting veroorsaak. ‘Bespeur en skrap advertensies’ sal bespeurde advertensiemateriaal in u videolêers skrap. ‘Bespeur advertensies en markeer vir oorslaan’ sal die videolêers ongeskonde laat.

en: Audience Rating
af: Kykergradering

en: Audio Language
af: Oudiotaal

en: Augmenting metadata
af: Vul tans metadata aan

en: August
af: Augustus

en: Auto
af: Outo

en: Auto-select subtitle mode
af: Outokies onderskrifmodus

en: Automatic
af: Outomaties

en: Automatic Tags
af: Outomatiese Etikette

en: Automatically create collections when there are at least the selected number of items for an available collection. Changing this value will have no effect on any existing collections.
af: Skep outomaties versamelings wanneer daar ten minste die gekose aantal items vir ’n beskikbare versameling is. Verandering van hierdie waarde sal geen effek op enige bestaande versamelings hê nie.

en: Automatically during scheduled maintenance
af: Outomaties gedurende geskeduleerde onderhoud

en: Autotag
af: Outomerk

[ctx: Autotag]
en: More in {1}
af: Nog in {1}

en: Background transcoding x264 preset
af: Agtergrondtranskodering x264-voorinstelling

en: Backing up database
af: Databasis word gerugsteun

en: Backup Database
af: Rugsteun databasis

en: Backup database every three days
af: Maak elke drie dae ’n databasisrugsteun

en: Backup directory
af: Rugsteungids

en: Bad decision parameters
af: Slegte besluitparameters

en: Bitrate
af: Bistempo

en: Both Plex Music and Local Files
af: Plex-musiek en Lokale Lêers

en: Browse
af: Verken

en: Browse All
af: Blaai deur alles

en: Butler tasks
af: Diensknegtake

en: By Album
af: Volgens Album

en: By Cluster
af: Volgens Tros

en: By Collection
af: Volgens Versameling

en: By Content Rating
af: Volgens Inhoudsgradering

en: By Country
af: Volgens Land

en: By Decade
af: Volgens Dekade

en: By Director
af: Volgens Regisseur

en: By Edition
af: Volgens uitgawe

en: By First Letter
af: Volgens Eerste Letter

en: By Folder
af: Volgens Vouer

en: By Genre
af: Volgens Genre

en: By Rating
af: Volgens Gradering

en: By Resolution
af: Volgens Resolusie

en: By Starring Actor
af: Volgens Akteurs

en: By Year
af: Volgens Jaar

en: By name
af: Volgens naam

en: CPU is not powerful enough to convert this item.
af: SVE is nie kragtig genoeg om hierdie item om te skakel nie.

en: Camera Make
af: Kamerafabrikaat

en: Camera Model
af: Kameramodel

en: Cannot convert this item. Implementation for {1} {2} '{3}' not found.
af: Kan nie hierdie item omskep nie. Implementering vir {1} {2} '{3}' nie gevind nie.

en: Cannot convert this item. No conversion audio and video encoders could be found in app profile.
af: Kan item nie omskakel nie. Geen omskakelingsoudio- en -video-enkodeerders is in toepprofiel gevind nie.

en: Cannot convert this item. No conversion profile found for protocol {1}.
af: Kan item nie omskakel nie. Geen omskakelingsprofiel vir protokol {1} gevind nie.

en: Cannot direct play this item. Required bandwidth is not known and only {2}kbps is available.
af: Kan nie hierdie item direk afspeel nie. Vereiste bandwydte is onbekend en slegs {2}kpbs is beskikbaar.

en: Cannot record airing in the past
af: Kan nie ’n afgehandelde uitsending opneem nie

en: Cannot remove only lineup from DVR.
af: Kan nie enigste opstelling van DVR verwyder nie.

en: Categories
af: Kategorieë

en: Certification Country
af: Land van sertifisering

en: Channel
af: Kanaal

en: Channel {1}
af: Kanaal {1}

en: Chapter
af: Hoofstuk

en: Chapter thumbnails provide images in the chapter view on supported apps. They can take a long time to generate and consume additional disk space.
af: Hoofstukduimnaels bied beelde in die hoofstukaansig op ondersteunde toeps. Dit kan lank neem om te genereer en addisionele skyfspasie opneem.

en: Chapter {1}
af: Hoofstuk {1}

en: Checking files
af: Gaan tans lêers na

en: Choose Cinema Trailers from
af: Kies Lokprente van

en: Choose how quickly episodes are removed after the server admin has watched them.
af: Kies hoe gou episodes geskrap word nadat die bedieneradmin dit gekyk het.

en: Choose how quickly episodes are removed after they no longer meet download criteria.
af: Kies hoe vinnig episodes verwyder word nadat dit nie meer aan aflaaikriteria voldoen nie.

en: Choose the minimum resolution for airings to be recorded.
af: Kies die minimumresolusie vir uitsendings vir opname.

en: Choose whether a recording may begin for an airing already in progress.
af: Kies of ’n opname mag begin vir ’n reeds lopende uitsending al dan nie.

en: Choose whether to display seasons.
af: Kies om seisoene te vertoon al dan nie.

en: Choose whether to restrict recording to a specific airing time.
af: Kies om opname tot ’n spesifieke uitsendingtyd te beperk al dan nie.

en: Choose whether to restrict recording to a specific channel.
af: Kies om opname tot ’n spesifieke kanaal te beperk al dan nie.

en: Cleaning Bundles
af: Bundels word opgeruim

en: Cleaning bundles
af: Maak tans bundels skoon

en: Client stopped playback.
af: Klant het afspeel gestaak.

en: Client-specific configuration settings for the DLNA server.
af: Klantspesifieke instellings vir die DLNA-bediener.

en: Collection
af: Versameling

[ctx: Collection]
en: {1} Collection
af: {1} Versameling

en: Collection Mode
af: Versamelingsmodus

en: Collection filtering based on
af: Versamelingfiltrering is gebaseer op

en: Collection order
af: Versamelingvolgorde

en: Collections
af: Versamelings

en: Color Transfer Characteristics
af: Kleuroordrageienskappe

en: Comma separated list of IP addresses or IP/netmask entries for networks that are allowed to access Plex Media Server without logging in. When the server is signed out and this value is set, only localhost and addresses on this list will be allowed.
af: Komma-geskeide lys van IP-adresse of IP/netmaskerinskrywings vir netwerke wat toegang tot Plex Mediabediener kry sonder om aan te teken. Wanneer die bediener uitgeteken is en hierdie waarde is gestel, word slegs lokalegasheer en adresse op hierdie lys toegelaat.

en: Comma separated list of IP addresses or IP/netmask entries for networks that will be considered to be on the local network when enforcing bandwidth restrictions. If set, all other IP addresses will be considered to be on the external network and will be subject to external network bandwidth restrictions. If left blank, only the server's subnet is considered to be on the local network.
af: Komma-geskeide lys van IP-adresse of IP/netmaskerinskrywings vir netwerke wat beskou word asof op die lokale netwerk wanneer bandwydtebeperkings afgedwing word. Indien ingestel, sal alle ander IP-adresse beskou word asof op eksterne netwerke en sal dit aan eksternenetwerkbandwydtebeperkings onderworpe wees. Indien oopgelaat word, word slegs die bediener se subnet beskou as op die lokale netwerk.

en: Comma-separated list of strings considered articles when sorting titles. A server restart is required for a change to take effect.
af: Komma-geskeide lys van stringe word as artikels geag wanneer titels gesorteer word. Die bediener moet herbegin word vir veranderinge om in werking te tree.

en: Compilations
af: Samestellings

en: Computing best lineup
af: Bereken beste opstelling

en: Concerts
af: Konserte

en: Connection Timeout when obtaining decision.
af: Verbinding het uitgetel toe besluit verkry is.

en: Connection is on WAN and limit is set
af: Verbinding is via WAN en perk is ingestel

en: Content Rating
af: Inhoudsgradering

en: Continue Listening
af: Gaan voort met luister

en: Continue Watching
af: Kyk Verder

en: Conversion encoder or decoder not found.
af: Geen omskakelingsenkodeerder of -dekodeerder gevind.

en: Conversion failed. A required codec could not be found or failed to install.
af: Omskakeling het misluk. ’n Vereiste kodek kon nie gevind word, of wou nie installeer nie.

en: Conversion failed. The transcoder exited due to an error.
af: Gesprek het misluk. Die transcoder het as gevolg van 'n fout verlaat.

en: Conversion failed. The transcoder failed to start up.
af: Gesprek het misluk. Die transcoder kon nie begin nie.

en: Conversion failed. The transcoder process crashed.
af: Gesprek het misluk. Die transcoderproses het geval.

en: Convert video while recording
af: Skakel oudio om gedurende opname

en: Converted files cannot be written to the server's disk
af: Omgeskakelde lêers kan nie na die bediener se skyf geskryf word nie

en: Could not communicate with device
af: Kon nie met die toestel kommunikeer nie

en: Could not construct decision request
af: Kon nie besluitversoek opbou nie

en: Could not move downloaded media to destination
af: Kon nie afgelaaide media na bestemming skuif nie

en: Could not move recorded media to destination
af: Kon nie opgeneemde media na bestemming skuif nie

en: Could not tune channel. Please check your tuner or antenna.
af: Kon nie kanaal instel nie. Gaan u ontvanger of lugdraad na.

en: Country
af: Land

en: Create a backup copy of the server's database in the configured backup directory
af: Skep ’n rugsteunkopie van die bediener se databasis in die opgestelde rugsteungids

en: Credits markers can be generated locally and/or retrieved via an online database. Online markers may not always exist, if this preference is set to 'both' then any locally detected markers are submitted anonymously back to the online database for future use.
af: Kredietmerkers kan lokaal gegenereer word en/of d.m.v. ’n aanlyndatabasis verkry word. Aanlynmerkers bestaan nie altyd nie, indien die voorkeur op ‘albei’ ingestel is, dan sal enige lokaal bespeurde merkers anoniem na die aanlyn databasis bestuur word vir toekomstige gebruik.

en: Critic Rating
af: Resensiegradering

en: Custom
af: Pasgemaak

en: Custom certificate domain
af: Pasgemaakte sertifikaatdomein

en: Custom certificate encryption key
af: Pasgemaakte sertifikaatenkripsiesleutel

en: Custom certificate location
af: Pasgemaakte sertifikaatligging

en: Custom server access URLs
af: Pasgemaakte bedienertoegangbronadresse

en: DLNA client preferences
af: DLNA-klantvoorkeure

en: DLNA default protocol info
af: DLNA-verstekprotokolinligting

en: DLNA media renderer discovery interval
af: DLNA-medialeweraarontdekkingsinterval

en: DLNA server announcement lease time
af: DLNA-bedieneraankondigingpagtyd

en: DLNA server description icons
af: DLNA-bedienerbeskrywingsikone

en: DLNA server logging level
af: DLNA-bedienerstawingvlak

en: DLNA server timeline reporting
af: DLNA-bedienertydlynverslaggewing

en: DVD order
af: DVD-volgorde

en: DVR Schedule
af: DVR-skedule

en: DVR is not using this lineup.
af: DVR gebruik nie hierdie opstelling nie.

en: Database
af: Databasis

en: Database Cache Size (MB)
af: Databasiskasgeheuegrootte (MB)

en: Database error retrieving sync data
af: Databasisfout om sinchroniseringsdata op te haal

en: Date Added
af: Datum Toegevoeg

en: Date Album Added
af: Datum Album Toegevoeg

en: Date Album Released
af: Datum album vrygestel

en: Date Artist Added
af: Datum Kunstenaar Toegevoeg

en: Date Episode Added
af: Datum Episode Toegevoeg

en: Date Played
af: Datum Afgespeel

en: Date Rated
af: Datum Gegradeer

en: Date Shared
af: Datum Gedeel

en: Date Show Added
af: Datum Program Toegevoag

en: Date Taken
af: Datum Geneem

en: Date Viewed
af: Datum Gekyk

en: Debug logging enables additional detail in the log files and is helpful in diagnosing problems.
af: Foutnaspeurinskrywing skryf bykomende detail in die loglêer en is nuttig wanneer probleme gediagnoseer word.

en: Dec
af: Des

en: Decade
af: Dekade

[ctx: Decade]
en: Photos from the {1}s
af: Foto’s van die {1}’s

[ctx: Decade]
en: Top Albums from {1}s
af: Topalbums van die {1}’s

[ctx: Decade]
en: Videos from the {1}s
af: Video’s van die {1}’s

en: Decade Radio
af: Dekaderadio

en: December
af: Desember

en: Decide whether to use end credits markers to determine the 'watched' state of video items. When markers are not available the selected threshold percentage will be used.
af: Besluit of die eindkredietmerkers gebruik moet word om die ‘gekyk’-status van video-items te bepaal. Wanneer merkers nie beskikbaar is nie sal die gekose drempelpersentasie gebruik word.

en: Default
af: Verstek

en: Default container
af: Verstekhouer

en: Define a path where to write diagnostic files to (must be writeable by the Plex user)
af: Definieer ’n pad waarheen diagnoselêers geskryf moet word (moet skryfbaar wees deur die Plex-gebruiker)

en: Delete downloaded episodes
af: Skrap afgelaaide episodes

en: Delete episodes after playing
af: Skrap episodes nadat dit afgespeel is

en: Deleting Library
af: Skrap Biblioteek

en: Deleting section {1}
af: Skrap afdeling {1}

en: Deleting {1} media bundles
af: Skrap {1} mediabundels

en: Deleting {1} metadata bundles
af: Skrap {1} metadatabundels

en: Demos
af: Voorbeelde

en: Descriptive
af: Beskrywend

en: Detect and delete commercials
af: Bespeur en skrap advertensies

en: Detect commercials
af: Bespeur advertensies

en: Detect commercials and mark for skip
af: Bespeur advertensies en markeer vir oorslaan

en: Detect credits and allow credits skipping for items in this library when enabled in server settings.
af: Bespeur krediete en laat oorslaan toe vir items in hierdie biblioteek indien in bedienerinstellings geaktiveer.

en: Detect intros and allow intro skipping for items in this library when enabled in server settings.
af: Bespeur inleidings en laat oorslaan toe vir items in hierdie biblioteek indien in bedienerinstellings geaktiveer.

en: Detect voice activity for items in this library when enabled in server settings. This is required for subtitle auto-sync functionality.
af: Bespeur stemaktiwiteit vir items in hierdie biblioteek indien in bedienerinstellings geaktiveer is. Dit word vereis vir outomatiese onderskrifsinchroniseeraktiwiteit.

en: Detecting intros
af: Bespeur inleidings

en: Detects movie and episode ads.
af: Dit bespeur rolprent- en episode-advertensies.

en: Detects movie and episode end credits.
af: Dit bespeur rolprent- en episode-eindkrediete.

en: Detects show intros, exposing the 'Skip Intro' button in clients.
af: Bespeur programinleidings en ontbloot die ‘Slaan inleiding oor’-knop aan klante.

en: Detects voice activity data for movies and episodes. This is used to help syncronize subtitles to the audio track. This detection can be toggled per-library by editing the individual library and navigating to the advanced section.
af: Dit bespeur stemaktiwiteitdata vir rolprente en episodes. Dit word gebruik om onderskrifte by die oudiosnit te pas. Hierdie bespeuring kan per biblioteek getokkel word deur die individuele biblioteek te wysig en na die gevorderd-afdeling te gaan.

en: Device
af: Toestel

en: Diagnostics mode
af: Diagnosemodus

en: Diagnostics path
af: Diagnosepad

en: Direct play OK.
af: Direkte afspeel goed.

en: Direct play not available; Conversion OK.
af: Direkte afspeel onbeskikbaar; Omskakeling goed.

en: Director
af: Regisseur

[ctx: Director]
en: More by {1}
af: Meer van {1}

[ctx: Director]
en: Top Movies by {1}
af: Toprolprente deur {1}

en: Directors
af: Regisseurs

en: Directory to use when transcoding for temporary files.
af: Lêergids vir gebruik wanneer tydelike lêers getranskodeer word.

en: Disable transcoding of the video stream in transcoder operations. With this set, the transcoder may still transcode audio as well as remux video.
af: Deaktiveer transkodering van die videostroom in transkoderwerkinge. Met dit ingestel kan die transkodeerder steeds oudio transkodeer en video demuks.

en: Disable video stream transcoding
af: Deaktiveer videostroomtranskodering

en: Disabled
af: Vereis

en: Disables legacy weak ciphers, increases DH group size, and switches to ECDSA certificates when renewing. May prevent older clients from connecting.
af: Dit deaktiveer swak syfers, verhoog DH-groepgrootte en skakel oor na EDCSA-sertifikate wanneer hernieu word. Kan verhoed dat ouer kliënte kan verbind.

en: Discovery Radio
af: Ontdekkingsradio

en: Display notifications
af: Vertoon kennisgewings

en: Display notifications when updating libraries.
af: Vertoon kennisgewings wanneer biblioteke opgedateer word.

en: DoVi Enhancement Layer
af: DoVi verbeteringslaag

en: Domain name to be published to plex.tv using your mapped port; must match a name from the custom certificate file.
af: Domeinnaam vir publikasie in plex.tv d.m.v. u gekarteerde poort; moet ooreenstem met ’n naam van die pasgemaakte sertifikaatlêer.

en: Download
af: Laai af

en: Download was not high enough quality
af: Aflaai se kwaliteit was te laag

en: Downloaded {1} airings
af: {1} uitsendings afgelaai

en: Downloading
af: Besig om af te laai

en: Downloading Subtitle
af: Laai tans Onderskrif af

en: Downloading new data
af: Nuwe data word afgelaai

en: Downloads not allowed
af: Aflaaie nie toegestaan

en: Duplicate
af: Duplikaat

en: Duplicates
af: Duplikate

en: Duration
af: Duur

en: Duration in minutes to use when transcoding something with an unknown duration.
af: Duur in minute vir gebruik wanneer iets met ’n onbekende duur getranskodeer word.

en: Duration in seconds of DLNA Server SSDP announcement lease time.
af: Duur in sekondes van DLNA-bediener-SSDP-aankondigingpagtyd.

en: Edition
af: Uitgawe

[ctx: Editions]
en: Other Editions of {1}
af: Ander uitgawes van {1}

en: Embedded Tags
af: Ingebedde Etikette

en: Empty trash automatically after every scan
af: Ledig asblik outomaties na elke skandering

en: Enable Cinema Trailers
af: Aktiveer Lokprente

en: Enable HDR tone mapping
af: Aktiveer HDR-toonkartering

en: Enable HEVC Optimization (experimental)
af: Aktiveer HEVC-optimering (eksperimenteel)

en: Enable HEVC video Encoding (experimental)
af: Aktiveer HEVC-video-enkodering (eksperimenteel)

en: Enable Plex Media Server debug logging
af: Aktiveer Plex Mediabediener-ontfoutstawing

en: Enable Plex Media Server verbose logging
af: Aktiveer Plex Mediabediener-verbosestawing

en: Enable Relay
af: Aktiveer oordrag

en: Enable credits detection
af: Aktiveer kretietbespeuring

en: Enable iTunes plugin
af: Aktiveer iTunes-inprop

en: Enable intro detection
af: Aktiveer inleidingbespeuring

en: Enable local network discovery (GDM)
af: Aktiveer lokalenetwerkontdekking (GDM)

en: Enable server support for IPv6
af: Aktiveer bedienerondersteuning vir IPv6

en: Enable smart shuffling on artists and smart music playlists
af: Aktiveer slimskommel op kunstenaars en slimmusiekafspeellyste

en: Enable the DLNA server
af: Aktiveer die DLNA-bediener

en: Enable the DLNA server to report timelines for video play activity.
af: Aktiveer DLNA-bediener om tydlyne vir video-afspeelaktiwiteit te rapporteer.

en: Enable transcoding using the HEVC codec if it is supported by the client.
af: Aktiveer transkodering d.m.v. die HEVC-videokodek indien dit deur die klant ondersteun word.

en: Enable video preview thumbnails
af: Aktiveer videovoorskouduimnaels

en: Enable voice activity detection
af: Aktiveer stemaktiwiteitbespeuring

en: Encountered lack of permission on the remote while grabbing media
af: Gebrek aan toestemming op afstandsmedia is teëgekom toe media verkry is

en: Encountered network error while grabbing media
af: Het netwerkfout teëgekom terwyl media verkry is

en: Enhanced Guide
af: Verbeterde Gids

en: Enter the full path to the pre-roll video file. If multiple paths separated by commas are entered, videos will be played sequentially. If multiple paths separated by semi-colons are used, a single pre-roll video will be chosen randomly from the list.
af: Voer die volle pad na die voorafrolvideolêer in. Indien meerdere paaie geskei deur kommas ingevoer word, sal videos in volgorde afgespeel word. Indien meerdere paaie geskei deur kommapunte ingevoer word, sal ’n enkele voorafrolvideo willekeurig uit die lys gekies word.

en: Episode Air Date
af: Episode uitsaaidatum

en: Episode Duplicate
af: Episode diplikaat

en: Episode In Progress
af: Episode in vordering

en: Episode Last Watched
af: Episode laas gekyk

en: Episode Plays
af: Episode-afspele

en: Episode Rating
af: Episodegradering

en: Episode Title
af: Episodetitel

en: Episode Unmatched
af: Episode is ontpas

en: Episode Unwatched
af: Episode Ongekyk

en: Episode Year
af: Episodejaar

en: Episode ordering
af: Episode-ordening

en: Episode sorting
af: Episodesortering

en: Episodes added in the past 3 days
af: Episodes in die afgelope 3 dae toegevoeg

en: Episodes added in the past 30 days
af: Episodes in die afgelope 30 dae toegevoeg

en: Episodes added in the past 7 days
af: Episodes in die afgelope 7 dae toegevoeg

en: Error communicating with provider
af: Kommunikasiefout met verskaffer

en: Error creating DVR
af: DVR-skepfout

en: Exclude from home screen
af: Sluit uit van tuisskerm

en: Exclude from home screen and global search
af: Sluit uit van tuisskerm en globale soek

en: Exposure
af: Blootstelling

en: External
af: Ekstern

en: External network total upload limit (kbps)
af: Eksternenetwerktotale-oplaailimiet (kbps)

en: Failed to create generator for sync
af: Genereerder kon nie vir sinchroniseer geskep word nie

en: Failed to parse data
af: Kon nie data ontleed nie

en: Failed to retrieve channels
af: Kon nie kanale ophaal nie

en: Failed to retrieve service credentials
af: Kon nie diensbesonderhede ophaal nie

en: Fast
af: Vinnig

en: Faster
af: Vinniger

en: Favorites
af: Gunstelinge

en: February
af: Februarie

en: File Size
af: Lêergrootte

en: File contains DRM
af: Lêer bevat DRB

en: File is missing
af: Lêer word vermis

en: File is unplayable.
af: Lêer is onspeelbaar.

en: File is unplayable. Codec is unavailable for analysis.
af: Lêer is onspeelbaar. Kodek is onbeskikbaar vir ontleding.

en: File is unplayable. DoVi (Profile 5) color space is not supported.
af: Lêer is onspeelbaar. DoVi- (Profile 5) kleurruimte nie ondersteun nie.

en: File size
af: Lêergrootte

en: Find Lyrics
af: Vind lirieke

en: Find extras
af: Vind ekstras

en: Find lyrics for tracks in this library automatically.
af: Vind outomaties lirieke vir snitte in hierdie biblioteek.

en: Find trailers and extras automatically (Plex Pass required)
af: Vind lokprente en ekstras outomaties (Plex Pass word vereis)

en: Finding albums
af: Find tans albums

en: First Aired
af: Oorspronklik Uitgesaai

en: Folder Location
af: Vouerligging

en: Folders
af: Vouers

en: For all items
af: Vir alle items

en: For recorded items
af: Vir opgeneemde items

en: Forced
af: Geforseer

en: Format
af: Formaat

en: Friendly name
af: Vriendlike naam

en: Generate ad markers for items in this library.
af: Genereer advertensiemerkers vir items in hierdie biblioteek.

en: Generate ad video markers
af: Genereer advertensievideomerkers

en: Generate chapter thumbnails
af: Genereer hoofstukduimnaels

en: Generate credits markers for this item.
af: Genereer kredietmerkers vir hierdie item.

en: Generate credits video markers
af: Genereer kredietvideomerkers

en: Generate intro video markers
af: Genereer inleidingvideomerkers

en: Generate video preview thumbnails
af: Genereer videovoorskouduimnaels

en: Generate video preview thumbnails for items in this library when enabled in server settings.
af: Genereer videovoorskouduimnaels vir items in hierdie biblioteek indien in bedienerinstellings geaktiveer.

en: Generate voice activity data
af: Genereer stemaktiwiteitdata

en: Generating loudness data
af: Genereer tans volumedata

en: Generating video chapter thumbnails
af: Genereer videohoofstukduimnaels

en: Generating video preview thumbnails
af: Genereer tans videovoorskouduimnaels

[ctx: Genre]
en: More in {1}
af: Nog in {1}

[ctx: Genre]
en: Top Movies in {1}
af: Toprolprente in {1}

en: Genre Radio
af: Genreradio

en: Getting ready...
af: Maak tans gereed…

en: Global music videos path
af: Globale musiekvideopad

en: Grabbing
af: Gryp Tans

en: Group albums by type
af: Groepeer albums volgens tipe

en: Group into LPs, EPs & Singles, Compilations, Live Albums, Demos and Remixes.
af: Groepeer in LP’s, EP’s, Enkels, Samestellings, Regstreekse albums, Voorbeelde en Vermengings

en: Guide
af: Gids

en: HD only
af: Slegs HD

en: HEVC Sources Only
af: Slegs HEVC-bronne

en: Hardware transcoding device
af: Apparatuurtranskodeertoestel

en: Has the user accepted the EULA
af: Het die gebruiker die EGLO aanvaar

en: Haven't Played in (Time)
af: Nie in (Tyd) jaar afgespeel nie

en: Haven't played in {1} months
af: Nie in {1} maande afgespeel nie

en: Haven't played in {1} years
af: Nie in {1} jaar afgespeel nie

en: Hide
af: Versteek

en: Hide collections but show their items
af: Versteek versamelings maar wys alle items

en: Hide for single-season series
af: Versteek vir eenseisoenreekse

en: Hide items in this collection
af: Versteek items in hierdie versameling

en: Hide items which are in collections
af: Versteek items wat in versamelings is

en: Hide this collection but show its items
af: Versteek hierdie versameling maar wys al sy items

en: High quality (30fps limit)
af: Koë kwaliteit (30rps limiet)

en: Highest quality
af: Hoogste kwaliteit

en: Home
af: Tuis

en: Home Videos
af: Tuisvideo’s

en: How the episodes are named on disk.
af: Hoe die episodes op die skyf benoem is.

en: How the items in the collection are displayed on the Library tab.
af: Hoe die items in die versameling op die Biblioteek-oortjie vertoon.

en: How to display collections on the Library tab.
af: Hoe om versamelings op die Bibliotee-oortjie te vertoon.

en: How to sort the albums for an artist.
af: Hoe om die albums vir ’n kunstenaar te sorteer.

en: How to sort the episodes for this show.
af: Hoe om die episodes vir hierdie program te sorteer.

en: How to sort the items in the collection.
af: Hoe om die items in die versameling te sorteer.

en: Icons offered by DLNA server when devices request server description.
af: Ikone deur DLNA-bediener gebied wanneer toestelle bedienerbeskrywing versoek.

en: If available, enable use of HEVC while optimizing your media.
af: Indien beskikbaar, aktiveer gebruik van HEVC terwyl u media geoptimeer word.

en: If hardware acceleration is enabled, this controls whether it's used for encoding, in addition to decoding.
af: Indien apparatuurversnelling geaktiveer is, beheer dit of dit vir enkodering én dekodering gebruik word.

en: In Progress
af: In vordering

en: Include Cinema Trailers from movies in my library
af: Sluit lokprente van rolprente in my biblioteek in

en: Include Cinema Trailers from new and upcoming movies in theaters
af: Sluit lokprente van nuwe en komende rolprente in teaters in

en: Include Cinema Trailers from new and upcoming movies on Blu-ray
af: Sluit lokprente van nuwe en komende rolprente op Blu-ray in

en: Include extras with subtitles in Library language
af: Sluit ekstras met onderskrifte in Biblioteektaal in

en: Include in home screen and global search
af: Sluit by tuisskerm en globale soek in

en: Include music libraries in automatic updates
af: Sluit musiekbiblioteke by outomatiese opdaterings in

en: Include related content from shared libraries
af: Sluit verwante inhoud van gedeelde biblioteke in

en: Include related external content
af: Sluit verwante eksterne inhoud in

en: Include season premieres in Continue Watching
af: Sluit seisoenpremière by Kyk Verder in

en: Increase the recording duration by adding minutes after the scheduled time.
af: Verhoog die opnameduur deur minute na die geskeduleerde tyd toe te voeg.

en: Increase the recording duration by adding minutes before the scheduled time.
af: Verhoog die opnameduur deur minute voor die geskeduleerde tyd toe te voeg.

en: Initializing
af: Inisialiseer tans

en: Invalid or missing file
af: Ongeldige of vermiste lêer

en: Item Count
af: Itemtelling

en: January
af: Januarie

en: July
af: Julie

en: June
af: Junie

en: Keep
af: Behou

en: Kids
af: Kinders

en: Kids On Later
af: Kinderprogramme wat later wys

en: Kids On Now
af: Kinderprogramme wat nou wys

en: LAN Networks
af: LAN-netwerke

en: Label
af: Etiket

[ctx: Label]
en: More from {1}
af: Meer van {1}

en: Labels
af: Etikette

en: Language to use for item metadata such as synopsis and title.
af: Taal vir gebruik vir itemmetadata soos opsomming en titel.

en: Last Episode Date Added
af: Nuutste Episode Datum Toegevoeg

en: Last Played
af: Laas Afgespeel

en: Last Watched
af: Laas gekyk

en: Latest episode
af: Nuutste episode

en: Launch jobs in debug mode
af: Lanseer take in ontfoutmodus

en: Launch plugins in debug mode
af: Lanseer inproppe in ontfoutmodus

en: Libraries
af: Biblioteke

en: Library
af: Biblioteek

[ctx: Library]
en: Recently Added in {1}
af: Onlangs toegevoeg in {1}

en: Library Playlists
af: Biblioteekafspeellyste

en: Library Radio
af: Biblioteekradio

en: Library Sections
af: Biblioteekafdelings

en: Library default
af: Biblioteekverstek

en: Library scan interval
af: Biblioteek scan interval

en: Limit remote stream bitrate
af: Beperk afstandstromingsbistempo

en: Limit the number of simultaneous video transcode streams your server can utilize
af: Beperk die aantal gelyktydige videotranskodestrome wat u bediener kan benut

en: Limit to airing time
af: Beperk tot uitsendingtyd

en: Limit to channel
af: Beperk tot kanaal

en: Limits the number of shows which will appear Continue Watching. Setting it too high can affect performance.
af: Dit beperk die aantal vertonings wat Kyk Verder sal verskyn. ’n Té hoë instelling kan verrigting benadeel.

en: Lineup is from a different provider.
af: Opstelling is van ’n verskillende verskaffer.

en: Lineups are from different providers
af: Opstellings is van verskillende verskaffers

en: Linux systems limit the maximum number of watched directories; this may cause problems with large music libraries.
af: Linux-stelsels beperk die maksimum aantal gekykte biblioteke; dit kan probleme veroorsaak met groot musiekbiblioteke.

en: List of IP addresses and networks that are allowed without auth
af: Lys van IP-adresse en netwerke wat sonder geldigheidsvasstelling toegelaat word

en: Live Albums
af: Regstreekse albums

en: Live TV & DVR
af: Regstreekse TV & DVR

en: Load album reviews and critic ratings from the cloud. Might make you reconsider your taste in music.
af: Laai albumresensies en graderings van die wolk af. Dit kan dalk u musieksmaak laat heroorweeg.

en: Load artist biography data from the cloud.
af: Laai kunstenaarbiografiedata van die wolk af.

en: Load concert data for artists, in case you leave the house.
af: Laai konsertdata vir kunstenaars ingeval u die huis verlaat.

en: Load popular track data, which powers radio stations and the popular tracks area.
af: Laai data vir gewilde snitte wat radiostasies en die gewildesnitarea aandryf.

en: Local Files Only
af: Slegs Lokale Lêers

en: Localized subtitles
af: Gelokaliseerde onderskrifte

en: Location visibility
af: Liggingsigbaarheid

en: Logging of the Plex Media Server memory use and the system total used memory in Plex Media Server logs. A server restart is required for the change to take effect.
af: Inskrywing van die Plex-mediabedienergeheue en die stelsel se totale geheuegebruik in Plex-mediabedienerlogs. ’n Bedienerherbegin is nodig vir die veranderinge om toegepas te word.

en: Loudness analysis allows various features, such as loudness leveling and smart transitions. It can take a long time to complete when analyzing many tracks, and cause high CPU usage.
af: Loudness analise kan verskeie funksies, soos hardheid nivellering en slim oorgange. Dit kan 'n lang tyd neem om te voltooi wanneer baie liedjies ontleed word, en veroorsaak hoë CPU gebruik.

en: Low quality (240p)
af: Lae kwaliteit (240p)

en: Low quality (360p)
af: Lae kwaliteit (360p)

en: Make
af: Fabrikant

en: Make my CPU hurt
af: Maak my SVE seer

en: Manually selected
af: Handmatig gekies

en: Mar
af: Mrt

en: March
af: Maart

en: Marker source
af: Merkerbron

en: Maximum number of Continue Watching items which will appear.
af: Maksimum aantal Kyk Verder-items wat sal verskyn.

en: Maximum number of simultaneous streams each user is allowed when not on the local network.
af: Maksimum aantal gelyktydige strome wat elke gebruiker toegestaan is wanneer buite die lokale netwerk.

en: Maximum simultaneous video transcode
af: Maksimum gelyktydige videotranskodering

en: Maximum video output resolution for the transcoder
af: Maksimum video-afvoerresolusie vir die transkodeerder

en: May
af: Mei

en: Media download by {1}
af: Media afgelaai deur {1}

en: Media server tokens can be used to gain access to library content. Don't share logs containing tokens publicly. A server restart is required for a change to take effect.
af: Mediabediener-bewyse kan gebruik word vir toegang tot biblioteekinhoud. Moenie stawings met bewyse openbaarmaak nie. ’n Bedienerherbegin is nodig vir die veranderinge om toegepas te word.

en: Media that has not been watched in this many weeks will not appear in Continue Watching.
af: Media wat in hierdie aantal weke nie gekyk is nie, sal nie in Kyk verder verskyn nie.

en: Medium quality (480p)
af: Medium kwaliteit (480p)

en: Medium quality (540p)
af: Medium kwaliteit (540p)

en: Metadata language
af: Metadatataal

en: Minimum automatic collection size
af: Minimum outomatiese versamelgrootte

en: Minutes after end
af: Minute na eindiging

en: Minutes before start
af: Minute voor aanvang

en: Mixes For You
af: Mengsels vir u

[ctx: Month]
en: Most Played in {1}
af: Meeste Afgespeel in {1}

en: Mood
af: Stemming

en: Mood Radio
af: Stemmingradio

en: More by (Artist)
af: Nog deur (Kunstenaar)

en: More from (Label)
af: Nog van (Maatskappy)

en: More from (Network)
af: Nog van (Netwerk)

en: More in (Genre)
af: Nog in (Genre)

en: Most Played
af: Meeste Afgespeel

en: Most Played in (Month)
af: Meeste afgespeel in (Maand)

en: Most Popular Tracks
af: Gewildste Snitte

en: Movie pre-roll video
af: Rolprent voor video

en: Movies
af: Rolprente

en: Movies On Later
af: Rolprente wat later wys

en: Movies On Now
af: Rolprente wat nou wys

en: Movies You Might Like
af: Flieks wat jy dalk wil hê

en: Movies on Now
af: Rolprente op Nou

en: Moving files
af: Skuif tans lêers

en: Moving offline data
af: Skuif vanlyn data

en: Music
af: Musiek

en: Music Videos
af: Musiekvideo’s

en: Music on TIDAL
af: Musiek op TIDAL

en: My Upcoming Shows
af: My Komende Programme

en: Name
af: Naam

en: Neither direct play nor conversion is available.
af: Nóg direkte afspeel, nóg omskakeling is beskikbaar.

en: Network
af: Netwerk

en: Never
af: Nooit

en: New Airings Only
af: Slegs Nuwe Uitsendings

en: New Releases on TIDAL
af: Nuwe Vrystellings op TIDAL

en: New Shows On Tonight
af: Nuwe programme wat nou wys

en: New and Repeat Airings
af: Nuwe en Herhaalde Uitsendings

en: New season premieres will always appear no matter how many weeks have passed since watching.
af: Nuwe seisoenpremières sal altyd vertoon ongeag hoeveel weke verloop het sedert dit gekyk is.

en: Newest first
af: Nuutste eerste

en: News
af: Nuus

en: News On Later
af: Nuus wat later wys

en: News On Now
af: Nuus wat nou wys

en: News on Now
af: Nuus op Nou

en: Next 10 unwatched episodes
af: Volgende 10 ongekykte episodes

en: Next 15 unwatched episodes
af: Volgende 15 ongekykte episodes

en: Next 20 unwatched episodes
af: Volgende 20 ongekykte episodes

en: Next 3 unwatched episodes
af: Volgende 3 ongekykte episodes

en: Next 5 unwatched episodes
af: Volgende 5 ongekykte episodes

en: Next unwatched episode
af: Volgende ongekykte episode

en: No
af: Nee

en: No media decision found
af: Geen mediabesluit gevind

en: No part decision found
af: Geen deelbesluit gevind

en: No queue found
af: Geen wagry gevind

en: No recorder was available
af: Geen opnemer was beskikbaar

en: No write access to destination
af: Geen skryftoegang na bestemming

en: None
af: Geen

en: Not enough CPU for conversion of this item.
af: Nie genoeg SVE vir omskakeling van hierdie item nie.

en: Not enough CPU power to convert this item.
af: Te min SVE-krag om hierdie item om te skakel.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item.
af: Nie genoeg bandwydte vir enige afspeel van hierdie item.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Cannot convert to below minimum bandwidth of {1}kbps.
af: Te min bandwydte vir enige afspeel van hierdie item. Kan nie na subminimumbandwydte van {1}kbps omskakel nie.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Cannot reduce quality down to target bandwidth of {1}kbps.
af: Te min bandwydte vir enige afspeel van hierdie item. Kan nie kwaliteit verminder na teikenbandwydte van {1}kbps nie.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required bandwidth is not known and only {1}kbps is available.
af: Nie genoeg bandwydte vir enige afspeel van hierdie item nie. Vereiste bandwydte is onbekend en slegs {1}kpbs is beskikbaar.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
af: Te min bandwydte vir enige afspeel van hierdie item. Vereiste bandwydte is {1}kbps en slegs {2}kbps is beskikbaar.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required minimum bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
af: Te min bandwydte vir enige afspeel van hierdie item. Vereiste minimumbandwydte is {1}kbps en slegs {2}kbps is beskikbaar.

en: Not enough bandwidth for direct play of this item.
af: Te min bandwydte vir direkte afspeel van hierdie item.

en: Not enough bandwidth for direct play of this item. Required bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
af: Te min bandwydte vir enige afspeel van hierdie item. Vereiste bandwydte is {1}kbps en slegs {2}kbps is beskikbaar.

en: Not enough bandwidth for requested quality.
af: Te min bandwydte vir versoekte kwaliteit.

en: Not enough disk space to convert this item.
af: Te min skyfspasie om hierdie item om te skakel.

en: Not enough memory to convert this item.
af: Te min geheue om hierdie item om te skakel.

en: Number of allowed streams has been reached. Stop a playback or ask admin for more permissions.
af: Aantal toegestane strome is bereik. Staak ’n afspeel of vra admin vir nog toestemmings.

en: Number of log files to generate before cycling
af: Aantal stawingslêers te genereer voor siklus

en: Number of seconds between DLNA media renderer discovery requests.
af: Aantal sekondes tussen DLNA-medialeweraarontdekkingsversoeke.

en: Number of seconds to wait before a plugin times out
af: Aantal sekondes om te wag alvorens ’n inprop uittel

en: Oct
af: Okt

en: October
af: Oktober

en: Off
af: Af

en: Oldest first
af: Oudste eerste

en: On Deck
af: Op die Dek

en: On Deck Content
af: Op die Dek Inhoud

en: On This Day
af: Op hierdie dag

en: On next refresh
af: Tydens volgende verfrissing

en: One or more devices must be specified
af: Een of meer toestelle moet gespesifiseer word

en: Only show trailers
af: Toon slegs lokprente

en: Only unwatched movies
af: Slegs ongekykte rolprente

en: Optimize database every week
af: Optimeer databasis weekliks

en: Optimizing Database
af: Optimeer Databasis

en: Optimizing database
af: Optimeer tans databasis

en: Optimizing queries
af: Optimeer tans navrae

en: Optimizing search
af: Optimeer tans soek

en: Original
af: Oorspronklik

en: Original (No limit)
af: Oorspronklik (Geen beperking)

en: Original format
af: Oorspronklike formaat

en: Output all enabled diagnostics to the diagnostics path.
af: Voer alle geaktiveerde diagnoses na die diagnosepad uit.

en: Path to a PKCS #12 file containing a certificate and private key to enable TLS support on a custom domain.
af: Pad na ’n PKCS #12-lêer wat ’n sertifikaat en privaatsleutel bevat om TLS-ondersteuning op ’n pasgemaakte domein te aktiveer.

en: Path to a program which postprocesses the recording before adding to the library. The script must be in {1}
af: Pad na ’n program wat die opname naverwerk voor dit tot die biblioteek toegevoeg word. Die skrip moet in {1} wees.

en: Perform extensive media analysis during maintenance
af: Voer omvattende media-ontleding gedurende onderhoud uit

en: Perform refresh of program guide data.
af: Voer verfris van programgidsdata uit.

en: Photo
af: Foto

en: Photo Albums
af: Foto-albums

en: Photos
af: Foto’s

en: Photos from (Day or Month)
af: Foto’s van (Dag of Maand)

en: Photos from (Decade)
af: Foto’s van (Dekade)

en: Photos from (Year)
af: Foto’s van (Jaar)

en: Place
af: Plek

en: Places
af: Plekke

en: Playback has been paused for too long.
af: Afspeel is vir te lank laat wag.

en: Playlists
af: Speellyste

en: Plays
af: Afspele

en: Plex Media Server is currently running database migrations.
af: Die Plex Mediabediener loop tans databasismigrasies.

en: Plex Media Server is currently running startup maintenance tasks.
af: Die Plex Mediabediener loop tans beginneronderhoudtake.

en: Plex Media Server is in an unknown state.
af: Die Plex Mediabediener is in ’n onbekende toestand.

en: Plex Media Server will attempt to use hardware-accelerated video codecs when encoding and decoding video. Hardware acceleration can make transcoding faster and allow more simultaneous video transcodes, but it can also reduce video quality and compatibility.
af: Plex Mediabediener sal poog om apparatuurversnelde videokodeks te gebruik wanneer video geënkodeer en gedekodeer word. Apparatuurversnelling kan transkodering vinniger maak en meer gelyklopende transkoderings toelaat, maar dit kan videokwaliteit en -versoenbaarheid inperk.

en: Plex Mixes are not available until the library has finished its first scan.
af: Plex Mix’e is onbeskikbaar tot die biblioteek sy eerste skandering voltooi het.

en: Plex Music
af: Plex-musiek

en: Plex Music Only
af: Slets Plex-musiek

en: Plex Recommendations on TIDAL
af: Plex-voorstelle op TIDAL

en: Podcasts
af: Podsendings

en: Popular Tracks
af: Gewilde Snitte

en: Popularity
af: Gewildheid

en: Postprocessing script
af: Skrip word naverwerk

en: Prefer HD
af: Verkies HD

en: Prefer artwork based on library language
af: Verkies kunswerk gebaseer op biblioteektaal

en: Prefer higher quality encoding
af: Verkies beter kwaliteit enkodering

en: Prefer higher speed encoding
af: Verkies vinniger enkodering

en: Prefer local metadata
af: Verkies lokale metadata

en: Preferred
af: Vereis

en: Preferred audio language
af: Voorkeuroudiotaal

en: Preferred network interface
af: Voorkeurnetwerkkoppelvlak

en: Preferred subtitle language
af: Voorkeuronderskriftaal

en: Processing subscriptions
af: Verwerk tans intekenings

en: Processing {1} album
af: Verwerk tans {1} album

en: Processing {1} albums
af: Verwerk tans {1} albums

en: Producer
af: Vervaardiger

en: Progress
af: Vordering

en: Protocol info string used in GetProtocolInfo responses by the DLNA server.
af: Protokolinligtingstring wat deur DLNA-bediener in GetProtocolInfo-antwoord gebruik word.

en: Publish server on Plex Online
af: Publiseer bediener op Plex Aanlyn

en: Publisher
af: Uitgewer

en: Publishing a server makes it automatically available on your client devices without any configuration of your router.
af: ’n Gepubliseerde bediener is outomaties op u klanttoestelle beskikbaar sonder enige opstelling van u roeteerder.

en: Push Notifications
af: Stootkennisgewings

en: Quality profile used by the transcoder.
af: Kwaliteitsprofiel gebruik deur transkodeerder.

en: Random Album Radio
af: Willekeurige Album Radio

en: Randomly
af: Lukraak

en: Rated {1}
af: Gegradeer {1}

en: Rating
af: Gradering

en: Ratings Source
af: Graderingsbron

en: Rebuilding album index
af: Albumindeks word herbou

en: Rebuilding artist index
af: Kunstenaarindeks word herbou

en: Rebuilding indexes
af: Indekse word herbou

en: Rebuilding track index
af: Snitindeks word herbou

en: Recent Albums
af: Onlangse Albums

en: Recent Channels
af: Onlangse Kanale

en: Recent Playlists
af: Onlangse Afspeellyste

en: Recently Added
af: Onlangs Toegevoeg

en: Recently Added Content
af: Onlangs Toegevoegde Inhoud

en: Recently Added Episodes
af: Onlangs bygevoeg episodes

en: Recently Added Movies
af: Onlangs Toegevoegde Rolprente

en: Recently Added Music
af: Onlangs Toegevoegde Musiek

en: Recently Added Music Videos
af: Onlangs Toegevoegde Musiekvideo’s

en: Recently Added Photos
af: Onlangs Toegevoegde Foto’s

en: Recently Added TV
af: Onlangs Toegevoegde TV

en: Recently Added Videos
af: Onlangs Toegevoegde Video’s

en: Recently Favorited Photos
af: Onlangs gunsteling foto's

en: Recently Played Music
af: Onlangs gespeel musiek

en: Recently Released
af: Onlangs Vrygestel

en: Recently Released Episodes
af: Onlangse Released Episodes

en: Recently Released Movies
af: Onlangs Vrygestelde Rolprente

en: Recently Viewed
af: Onlangs Gekyk

en: Recently Viewed Episodes
af: Onlangs Gekykte Episodes

en: Recently Viewed Shows
af: Onlangs Gekykte Programme

en: Recently Watched Episodes
af: Onlangs gekykte episodes

en: Recently Watched Movies
af: Onlangs gekykte rolprente

en: Recently Watched Videos
af: Onlangs gekykte video’s

en: Recommended
af: Aanbeveel

en: Recommended For You
af: Aanbeveel Vir U

en: Record Label
af: Platemaatskappy

en: Recording
af: Neem tans op

en: Recording Priority
af: Opnameprioriteit

en: Recording failed. Please check your tuner or antenna.
af: Opname het misluk. Gaan u ontvanger of lugdraad na.

en: Rediscover
af: Herontdek

en: Refresh library metadata periodically
af: Verfris biblioteekmetadata van tyd tot tyd

en: Refresh local metadata every three days
af: Verfris elke drie dae lokale metadata

en: Refreshing
af: Verfris tans

en: Refreshing Sub
af: Verfris tans Sub

en: Refreshing guide data
af: Verfrissende gidsdata

en: Refreshing local metadata
af: Verfris tans lokale metadata

en: Refreshing media analysis
af: Verfris tans media-ontleding

en: Refreshing metadata
af: Verfris tans metadata

en: Related Albums
af: Verwante Albums

en: Related Movies
af: Verwante Rolprente

en: Related Shows
af: Verwante Programme

en: Release Date
af: Vrystellingsdatum

en: Release date
af: Vrystellingsdatum

en: Remember and resume from your previous listening position. Useful for libraries with long-form audio content.
af: Onthou en hervat van u vorige luisterposisie. Nuttig vir biblioteke met oudio-inhoud in langformaat.

en: Remixes
af: Vermengings

en: Remote failed to transcode media
af: Kon nie media op afstand transkodeer nie

en: Remote streams allowed per user
af: Afstandstrome toegestaan per gebruiker

en: Remove old bundles every week
af: Verwyder weekliks ou bundels

en: Remove old cache files every week
af: Verwyder weekliks ou kaslêers

en: Replace lower resolution items
af: Vervang laerresolusie-items

en: Required
af: Vereis

en: Resolution
af: Resolusie

en: Restrict where content from this library should appear.
af: Beperk waar inhoud van hierdie biblioteek moet verskyn.

en: Run a partial scan when changes are detected
af: Skandeer gedeeltelik wanneer veranderinge bespeur word

en: Run background transcoding tasks at a lower priority than streaming transcodes
af: Laat agtergrondtranskoderingstake op ’n laer prioriteit loop as stromingstranskodes

en: Run scanner tasks at a lower priority
af: Laat skandeerdertake op ’n laer prioriteit loop

en: Running fix-ups
af: Herstelle loop tans

en: Scan my library automatically
af: Scan my biblioteek outomaties

en: Scan my library periodically
af: Skandeer my biblioteek gereeld

en: Scanning
af: Skandeer Tans

en: Scanning {1}
af: Skandeer {1}

en: Search Albums...
af: Deursoek Albums…

en: Search Artists...
af: Deursoek Kunstenaars…

en: Search Episodes...
af: Deursoek Episodes…

en: Search Shows...
af: Deursoek Programme…

en: Search Tracks...
af: Deursoek Snitte…

en: Search for Albums
af: Soek na Albums

en: Search for Artists
af: Soek na Kunstenaars

en: Search for Episodes
af: Soek na Episodes

en: Search for Shows
af: Soek na Programme

en: Search for Tracks
af: Soek na Snitte

en: Season
af: Seisoen

en: Season {1}
af: Seisoen {1}

en: Seasonal Movies
af: Seisoensgebonde rolprente

en: Seasons
af: Seisoene

en: Secure connections
af: Beveiligde verbindings

en: Segmented transcoder timeout
af: Gesegmenteerde transkodeerder uittelling

en: Select a primary source for ratings.
af: Kies ’n primêre bron vir graderings.

en: Send crash reports to Plex
af: Stuur uitbomverslae na Plex

en: Series default
af: Reeksverstek

en: Server owners may wish to restrict who can see location names for items which contain geolocation metadata. By default only the server owner will have visibility of these.
af: Bedienereienaars kan dalk wil beperk wie liggingname vir items met geoliggingmetadata kan sien. By verstek sal slegs die bedienereienaar dit kan sien.

en: Server update Channel
af: Bedienerbywerkingskanaal

en: Server version updates
af: Bedienerweergawebywerkings

en: Set the maximum bitrate of a remote stream from this server.
af: Stel die maksimumbistempo van ’n afstandstromings vanaf hierdie bediener.

en: Set the maximum number of episodes to download for the show.
af: Stel die maksimumaantal episodes om die die program af te laai.

en: Set the maximum number of unplayed episodes to keep for the show.
af: Stel die maksimumaantal onafgespeelde episodes om die die program te behou.

en: Set the progress percentage for video playback at which point the video will be marked as played.
af: Stel die vorderingspersentasie vir video-afspeel op welke punt die video as afgespeel gemerk sal wees.

en: Set the size of the main database cache size in MB. Changes take effect when server is restarted.
af: Stel die grootte van die hoofdatabasiskasgrootte in Mooirivier Beskerming. Verandering vind plaas wanneer bediener herbegin word.

en: Set whether items in your library may be replaced by higher resolution recordings. This will replace any matching items in your library, not just prior DVR recordings.
af: Stel of items in u biblioteek deur hoërresolusie-opnames vervang mag word al dan nie. Dit sal enige ooreenstemmende items in u biblioteek vervang, nie net vorige DVR-opnames nie.

en: Shared
af: Gedeel

en: Show
af: Program

en: Show Actor
af: Programakteur

en: Show Collection
af: Programversameling

en: Show Director
af: Programregisseur

en: Show Edition
af: Toon uitgawe

en: Show Last Watched
af: Toon laas gekyk

en: Show Plays
af: Programafspele

en: Show Producer
af: Programvervaardiger

en: Show Rating
af: Programgradering

en: Show Title
af: Programtitel

en: Show Unmatched
af: Toon ontpaste

en: Show Writer
af: Programskrywer

en: Show Year
af: Programjaar

en: Show collections and their items
af: Toon versamelings en hul items

en: Show in dock
af: Toon in dok

en: Show related tracks and albums from TIDAL.
af: Toon verwante snitte en albums van TIDAL.

en: Show similar free to watch movies and related tracks and albums from TIDAL.
af: Toon soortgelyke gratis rolprente en verwante snitte en albums van TIDAL.

en: Show suggestions and additional albums from TIDAL, and include TIDAL tracks in Artist Radio.
af: Toon voorstelle en bykomende albums van TIDAL en sluit TIDAL-snitte by Kunstenaarsradio in.

en: Show suggestions and additional albums from libraries shared with you, and include shared tracks in Artist Radio.
af: Toon voorstelle en bykomende albums van biblioteke wat met u gedeel is en sluit gedeelde snitte by Kunstenaarsradio in.

en: Show this collection and its items
af: Wys hierdie versameling en sy items

en: Shown with foreign audio
af: Vertoon met uitheemse oudio

en: Shows
af: Programme

en: Shows On Now
af: Programme wat nou wys

en: Shows You Might Like
af: Toon wat jy dalk wil hê

en: Shows on Now
af: Programme op Nou

en: Shutter Speed
af: Sluiterspoed

en: Similar Artists
af: Soortgelyke Kunstenaars

en: Similar Movies in Free To Watch
af: Soortgelyke rolprente in Gratis Om Te Kyk

en: Singles & EPs
af: Enkels en EP’s

en: Size of IPC buffer (in bytes) when streaming transcodes
af: Grootte van IPC-buffer (in grepe) wanneer transkodes gestroom word

en: Skip extras which aren't trailers
af: Slaan ekstras wat nie lokprente is nie oor

en: Slow
af: Stadig

en: Slower
af: Stadiger

en: Smart shuffling prefers highly rated, popular and less recently heard tracks.
af: Slimskommel verkies snitte met hoë graderings, gewilde en nie onlangs geluisterde snitte.

en: Sonic Analysis
af: Soniese ontleding

en: Sonic analysis allows various features, such as track radio. It can take a long time to complete when analyzing many tracks, and cause high CPU usage.
af: Soniese ontleding laat verskeie funksies soos snitradio toe. Dit kan lank duur om te voltooi wanneer baie snitte ontleed word en hoë SVE-gebruik tot gevolg hê.

en: Sonically Similar Albums
af: Sonies eenderse albums

en: Sonically Similar Artists
af: Sonies eenderse kunstenaars

en: Sorry, there is no Plex Mix available for this track.
af: Jammer, geen Plex Mix is beskikbaar vir hierdie snit nie.

en: Soundtracks
af: Klankbane

en: Source
af: Bron

en: Specials
af: Spesiale

en: Speed at which to limit the total bandwidth not on the local network in kilobits per second. Use 0 to set no limit.
af: Spoed waarteen die totale bandwydte wat nie op die lokale netwerk is nie, beperk word, in kilogrepe per sekond. Gebruik 0 vir geen limiet

en: Sports
af: Sport

en: Sports On Later
af: Sport wat later wys

en: Sports On Now
af: Sport wat nou wys

en: Sports on Now
af: Sport op Nou

en: Start Listening
af: Begin luister

en: Start Watching
af: Begin Kyk

en: Start with '{1}'
af: Begin met ‘{1}’

en: Stations
af: Stasies

en: Store track progress
af: Bewaar snitvordering

en: Streaming Session doesn't exist or timed out.
af: Stromingsessie bestaan nie of het uitgetel.

en: Strict TLS configuration
af: Streng TLS-opstelling

en: Studio
af: Ateljee

[ctx: Studio]
en: More from {1}
af: Meer van {1}

en: Style
af: Styl

en: Style Radio
af: Stylradio

en: Subtitle Language
af: Onderskriftaal

en: Success
af: Sukses

en: Super fast
af: Supervinnig

en: Support Away Mode when preventing system sleep
af: Ondersteun Weg-modus wanneer stelselslaap voorkom word

en: Syncing Play state from remote
af: Sinchroniseer afspeelstand van afstand

en: Syncing Play state to remote
af: Sinchroniseer afspeelstand na afstand

en: TIDAL Music Videos
af: TIDAL Musiekvideo’s

en: TV Shows
af: TV-programme

en: Tag
af: Etiket

[ctx: Tag]
en: More in {1}
af: Nog in {1}

en: Tags
af: Merkies

en: Team
af: Span

en: Terminate Sessions Paused for Longer Than
af: Beëindig sessies wat langer laat wag is as

en: The EPG provider does not exist.
af: Die GPG-verskaffer bestaan nie.

en: The GPU or other hardware device that will be used for transcoding
af: Die GVE of ander apparatuurtoestel wat vir transkodering gebruik sal word

en: The Movie Database (Aired)
af: The Movie Database (Uitgesaai)

en: The Relay allows connections to the server through a proxy relay when the server is not accessible otherwise.  Note: this proxy relay is bandwidth limited
af: Die oordrag laat verbindings na die bediener toe deur ’n instaanoordraer wanneer die bediener nie andersins toeganklik is nie. Let wel: hierdie instaanoordraer is bandwydtebeperk

en: The action cannot be performed on the item in its current state
af: Die aksie kan nie op die item in sy huidige stand uitgevoer word nie

en: The airing occurred in the past and cannot be recorded
af: Die opname is in die verlede en kan nie opgeneem word nie

en: The airing was already in progress
af: Die uitsending was reeds besig

en: The butler analyzed {1} items.
af: Die dienskneg het {1} items ontleed.

en: The butler backed up your database.
af: Die dienskneg het u databasis gerugsteun.

en: The butler cleaned {1} media bundles.
af: Die dienskneg het {1} mediabundels opgeruim.

en: The butler cleaned {1} metadata bundles.
af: Die dienskneg het {1} metadatabundels opgeruim.

en: The butler collected blob garbage.
af: Die dienskneg het blertsvullis gesamel.

en: The butler deleted {1} old cache files.
af: Die dienskneg het {1} ou kaslêers geskrap.

en: The butler generated ad markers for {1} show(s).
af: Die dienskneg het advertensiemerkers vir {1} program(me) gegenereer.

en: The butler generated chapter thumbnails for {1} files.
af: Die dienskneg het hoofstukduimnaels vir {1} lêers gegenereer.

en: The butler generated {1} credits markers.
af: Die dienskneg het {1} kredietmerkers gegenereer.

en: The butler generated {1} season intro markers.
af: Die dienskneg het {1} seisoeninleidingmerkers gegenereer.

en: The butler generated {1} video preview thumbnails.
af: Die dienskneg het {1} videovoorskouduimnaels gegenereer.

en: The butler optimized your database.
af: Die dienskneg het u databasis geoptimeer.

en: The butler performed deep analysis on {1} files.
af: Die dienskneg het ’n diepontleding van {1} lêers gedoen.

en: The butler performed loudness analysis on {1} albums.
af: Die bediende het ’n hardheidontleding op {1} albums uitgevoer.

en: The butler performed sonic analysis on {1} batches of albums.
af: Die dienskneg het ’n soniese ontleding op {1} klompie albums gedoen.

en: The butler refreshed all libraries.
af: Die dienskneg het alle biblioteke verfris.

en: The butler refreshed {1} artists.
af: Die dienskneg het {1} kunstenaars verfris.

en: The butler refreshed {1} items.
af: Die dienskneg het {1} items verfris.

en: The butler refreshed {1} movies.
af: Die dienskneg het {1} rolprente verfris.

en: The butler refreshed {1} seasons.
af: Die dienskneg het {1} seisoene verfris.

en: The butler refreshed {1} shows.
af: Die dienskneg het {1} programme verfris.

en: The butler wasn't able to back up your database.
af: Die dienskneg kon nie u databasis rugsteun nie.

en: The cleanup cleaned {1} media bundles.
af: Die skoonmaak het {1} mediabundels opgeruim.

en: The cleanup cleaned {1} metadata bundles.
af: Die skoonmaak het {1} metadatabundels opgeruim.

en: The default duration to record after the scheduled time.
af: Die verstekopnameduur na die geskeduleerde tyd.

en: The default duration to record before the scheduled time.
af: Die verstekopnameduur voor die geskeduleerde tyd.

en: The destination library or location did not exist
af: Die bestemmingsbiblioteek of -ligging het nie bestaan nie

en: The device does not exist
af: Die toestel bestaan nie

en: The device does not tune the required channel
af: Die toestel stel nie die vereiste kanaal in nie

en: The device has no associated grabber
af: Die toestel het geen gepaardgaande gryper nie

en: The device is busy
af: Die toestel is besig

en: The device is in use with an existing DVR
af: Hierdie toestel is in gebruik met ’n bestaande DVR

en: The device is not in use by this DVR
af: Die toestel word nie deur hierdie DVR gebruik nie

en: The directory in which database backups are stored.
af: Die gids waarin databasisrugsteune bewaar word.

en: The download was aborted
af: Die aflaai is laat vaar

en: The download was cancelled
af: Die aflaai is gekanselleer

en: The media version already exists
af: Die mediaweergawe bestaan reeds

en: The network interface local clients will use to connect.
af: Die netwerkkoppelvlak waarmee lokale klante gaan koppel.

en: The owner of the server will be allowed to delete media files from disk.
af: Die eienaar van die bediener sal media uit die skyf af kan skrap.

en: The path is invalid
af: Die pad is ongeldig

en: The path where local application data is stored
af: Die pad waar lokale toepdata geberg word

en: The quality of the transcoding used for live TV or recording. Selecting original format may result in very large files.
af: Die kwaliteit van die transkodering wat vir regstreekse TV of opnames gebruik word. Die keuse van oorspronklike formaat kan tot groot lêers lei.

en: The recording conflicts with other recordings
af: Die opname bots met ander opnames

en: The recording duration was 0 minutes
af: Die duur van die opname was 0 minute

en: The recording failed
af: Die opname het misluk

en: The recording was aborted
af: Die opname is laat vaar

en: The recording was cancelled
af: Die opname is gekanselleer

en: The recording was not started because airing was in progress
af: Die opname is nie begin nie omdat dit met uitsending besig was

en: The server is not connected to plex.tv
af: Die bediener is nie aan plex.tv gekoppel nie

en: The server's account does not have a Plex Pass and cannot use the Sync feature
af: Die bediener se rekening het nie ’n Plex Pass nie en kan dus nie Sinchroniseerfunksie gebruik nie

en: The server's disk is almost full (less than 10GB remaining)
af: Die bediener se skyf is byna vol (minder as 10GB oor)

en: The source media was not found
af: Die bronmedia is nie gevind nie

en: The time (in seconds) between each video preview frame.
af: Die tyd (in sekondes) tussen elke videovoorskouraam.

en: The time at which the background maintenance tasks stop running.
af: Die tyd waarop die bediener agtergrondonderhoudtake staak.

en: The time at which the server starts running background maintenance tasks.
af: Die tyd waarop die bediener agtergrondonderhoudtake begin verrig.

en: The user does not have permission to sync
af: Die gebruiker het nie toestemming tot sinchronisering nie

en: The x264 preset value used for background transcoding (Sync and Media Optimizer). Slower values will result in better video quality and smaller file sizes, but will take significantly longer to complete processing.
af: Die x264-voorinstelling wat vir agtergrondtranskodering gebruik word (Sinchronisering- en Media-optimeerder). Stadiger waarder lewer beter videokwaliteit en kleiner lêergroottes, maar neem langer om te voltooi.

en: TheTVDB (Absolute)
af: TheTVDB (Absoluut)

en: TheTVDB (Aired)
af: TheTVDB (Uitgesaai)

en: There is a duplicate channel mapping
af: Daar is reeds ’n duplikaatkanaalkartering

en: There is a duplicate recording already active
af: ’n Duplikaatopname is reeds aktief

en: There was a transcoder error
af: Daar was ’n transkodeerderfout

en: There was not enough free disk space to start the download
af: Daar was te min skyfspasie om die aflaai te begin

en: There was not enough free disk space to start the recording
af: Te min skyfspasie om die opname te begin

en: This Day
af: Hierdie Dag

en: This Episode
af: Hierdie Episode

en: This Event
af: Hierdie Gebeurtenis

en: This Month
af: Hierdie Maand

en: This Season
af: Hierdie Seisoen

en: This allows the server to stream media to DLNA (Digital Living Network Alliance) devices.
af: Dit laat die bediener toe om media na DLNA (Digitale Lewe-netwerkalliansie)-toestelle te stroom.

en: This app cannot play this item. The reason is: {1}.
af: Hierdie toep kan die item nie afspeel nie. Die rede is: {1}.

en: This app does not allow item to be converted for playback. Check your settings and try again.
af: Hierdie toep laat nie toe dat item omgeskakel word vir afspeel nie. Gaan u instellings na en probeer weer.

en: This app does not allow this item to be direct played. Check your settings and try again.
af: Hierdie toep laat nie direkte afspeel toe nie. Gaan u instellings na en probeer weer.

en: This device already exists
af: Hierdie toestel bestaan reeds

en: This enables the media server to discover other servers and players on the local network.
af: Dit laat die mediabediener ander bedieners en spelers op die lokale netwerk ontdek.

en: This feature is Plex Pass only.
af: Hierdie funksie is slegs vir Plex Pass.

en: This helps us improve your experience.
af: Dit help ons om u ervaring te verbeter.

en: This name will be used to identify this media server to other computers on your network. If you leave it blank, your computer's name will be used instead.
af: Hierdie naam sal gebruik word om hierdie mediabediener op u netwerk uit te ken. Indien u dit leeg laat sal u rekenaar se naam gebruik word.

en: This will influence which content rating system is used. Changing this setting will require refreshing the metadata for the changes to take effect.
af: Dit sal beïnvloed welke inhoudgraderingstelsel gebruik word. Die metadata sal verfris moet word vir die verandering van hierdie instelling om in werking te tree.

en: Time Travel Radio
af: Tydreisradio

en: Time at which tasks start to run
af: Tyd waarteen take begin word

en: Time at which tasks stop running
af: Tyd waarteen take gestaak word

en: Timeline
af: Tydlyn

en: Timeout in seconds segmented transcodes wait for the transcoder to begin writing data.
af: Uittelling in sekondes wat gesegmenteerde transkodes vir die transkodeerder wag om data te begin skryf.

en: Title
af: Titel

en: Tone Mapping Brightness
af: Toonkarteringhelderheid

en: Tone Mapping Contrast
af: Toonkarteringkontras

en: Tone Mapping Saturation
af: Toonkarteringversadiging

en: Tonemapping Algorithm
af: Toonkarteringsalgoritme

en: Top Albums from (Genre)
af: Topalbums van (Genre)

en: Top Albums from (Year)
af: Topalbums van (Jaar)

en: Top Movies by (Actor or Director)
af: Toprolprente volgens (Akteur of Regisseur)

en: Top Movies in (Genre)
af: Toprolprente in (Genre)

en: Top Rated TV
af: Beste gegradeerde TV

en: Top Unwatched Movies
af: Top-ongekykte Rolprente

en: Track Added At
af: Snit toegevoeg om

en: Track Genre
af: Snitgenre

en: Track Last Played
af: Snit Laas Afgespeel

en: Track Last Rated
af: Snit laas gegradeer

en: Track Last Skipped
af: Snit Laas Oorgeslaan

en: Track Mood
af: Snitstemming

en: Track Plays
af: Snitafspele

en: Track Popularity
af: Snitgewildheid

en: Track Rating
af: Snitgradering

en: Track Skips
af: Snitoorslane

en: Track Source
af: Snitbron

en: Track Title
af: Snittitel

en: Tracks
af: Snitte

en: Tracks from {1}
af: Snitte van {1}

en: Trailers for Upcoming Blu-ray Releases
af: Lokprente vir Komende Blu-ray-vrystellings

en: Trailers for Upcoming Theatrical Releases
af: Lokprente vir Komende Teater-vrystellings

en: Transcode
af: Transkodeer

en: Transcode Quality
af: Transkodeerkwaliteit

en: Transcoded HDR content will appear highly dimmed and desaturated with this disabled. Additional driver components may be needed to support hardware transcoding with this feature enabled; see our support articles for further details.
af: Getranskodeerde HDR-inhoud sal hiermee effens uitgedof en onversadig voorkom. Bykomende drywerkomponente is dalk nodig om apparatuurtranskodering te steun as die funksie geaktiveer is; sien ons steun-artikels vir meer details.

en: Transcoder Quality
af: Transkodeerderkwaliteit

en: Transcoder default duration
af: Transkodeerder verstekduur

en: Transcoder default prune buffer
af: Transkodeerder versteksnoeibuffer

en: Transcoder default throttle buffer
af: Transkodeerder versteksmoorbuffer

en: Transcoder quality
af: Transkodeerderkwaliteit

en: Transcoder temporary directory
af: Transkodeerder tydelike lêergids

en: Transcoding Media for {1}
af: Transkodeer media vir {1}

en: Trash
af: Asblik

en: Treat WAN IP As LAN Bandwidth
af: Hanteer WAN IP as LAN-bandwydte

en: Treat incoming requests from this network's WAN IP address as LAN requests in terms of bandwidth.  This often occurs when DNS rebinding protection is in place and clients on the LAN cannot contact the server directly but instead have to go through the WAN IP address.
af: Hanteer inkomende versoeke van hierdie netwerk se WAN IP-adres as LAN-versoeke in terme van bandwydte. Dit gebeur dikwels wanneer DNS-herbindingsbeskerming in plek is en kliënte op die LAN nie die bediener direk kan kontak nie, maar deur ’n WAN IP-adres moet werk.

en: Tried {1}
af: Het {1} probeer

en: Tuner in use by another process
af: Ontvanger in gebruik deur ’n ander proses

en: Type
af: Tipe

en: Ultra fast
af: Uiters vinnig

en: Unable to add device to DVR
af: Kan nie toestel tot DVR voeg nie

en: Unable to find playlist for sync item
af: Kan nie afspeellys vir sinchroniseeritem vind nie

en: Unable to get channel listing from device
af: Kan nie kanaallys vanaf toestel kry nie

en: Unable to get lineups.
af: Kan nie opstelling kry nie.

en: Unable to remove device from DVR
af: Kan nie toestel van DVR verwyder nie

en: Unknown
af: Onbekend

en: Unknown device
af: Onbekende toestel

en: Unknown item
af: Onbekende item

en: Unknown media grabber
af: Onbekende mediagryper

en: Unknown provider requested to make decision.
af: Onbekende verskaffer het versoek om ’n besluit te neem.

en: Unknown source
af: Onbekende bron

en: Unknown status
af: Onbekende status

en: Unknown sync item
af: Onbekende sinchroniseringsitem

en: Unknown sync list
af: Onbekende sinchroniseringslys

en: Unlimited
af: Onbeperk

en: Unmatched
af: Geontpas

en: Unwatched
af: Ongekyk

en: Unwatched Episodes
af: Ongekykte episodes

en: Unwatched Videos
af: Ongekykte Video’s

en: Up Next
af: Volgende

en: Up Next from Free to Watch
af: Volgende in gratis om te kyk

en: Up Next in {1}
af: Volgende in {1}

en: Update all libraries during maintenance
af: Dateer biblioteke op gedurende onderhoud

en: Upgrade media analysis during maintenance
af: Gradeer media-ontleding op gedurende onderhoud

en: Use DVR Setting
af: Gebruik DVR-instellings

en: Use hardware acceleration when available
af: Gebruik apparatuurversnelling wanneer beskikbaar

en: Use hardware-accelerated video encoding
af: Gebruik apparatuurversnelde video-enkodering

en: Use language preferences from plex.tv
af: Gebruik taalvoorkeure van plex.tv

en: Use local assets
af: Gebruik lokale bates

en: Use localized posters when available. This is determined by the library language setting.
af: Gebruik gelokaliseerde plakkate indien beskikbaar. Dit word deur die biblioteektaalinstelling bepaal.

en: Use original title
af: Gebruik oorspronklike titel

en: Use original titles
af: Gebruik oorspronklike titels

en: Use red band (restricted audiences) trailers when available
af: Gebruik rooibandlokprente (beperkte gehore) indien beskikbaar

en: Use season titles
af: Gebruik seisoentitels

en: Use season titles when available.
af: Gebruik seisoentitels indien beskikbaar.

en: Use the original title for this item regardless of the library language.
af: Gebruik die oorspronklike titel vir hierdie item ongeag die biblioteektaal.

en: Use the original titles for all items regardless of the library language.
af: Gebruik die oorspronklike titels vir hierdie items ongeag die biblioteektaal.

en: User currently viewing the content
af: Gebruiker kyk tans die inhoud

en: Value is in minutes. Terminate any sessions which have been paused for a longer time than specified amount of time.  Audio-only sessions and live sessions are excluded
af: Waarde is in minute. Beëindig enige sessies wat vir ’n tyd langer as gespesifiseerde tyd laat wag word. Oudio-alleensessies en regstreekse sessies word uitgesluit.

en: Verbose logging is only useful to debug specific issues and should only be enabled if requested by support staff.
af: Verbose inskrywing is slegs nuttig om spesifieke probleme na te spoor en moet slegs geaktiveer word indien deur ondersteuningspersoneel daarvoor gevra word.

en: Very fast
af: Baie vinnig

en: Very slow
af: Baie stadig

en: Video play completion behaviour
af: Video-afspeelvoltooigedrag

en: Video played threshold
af: Video-afspeeldrempel

en: Video preview thumbnail frame duration
af: Duur van videovoorskouduimnaelrame

en: Video preview thumbnails provide live updates in Now Playing and while seeking on supported apps. Thumbnail generation may take a long time, cause high CPU usage, and consume additional disk space. You can turn off thumbnail generation for individual libraries in the library's advanced settings.
af: Videovoorskouduimnaels bied regstreekse opdaterings in Speel Tans en terwyl op ondersteunde toeps gesoek word. Duimnaelgenerering kan lank vat, hoë SVE-gebruik veroorsaak en addisionele skyfspasie opneem. U kan duimnaelgenerering vir individuele biblioteke in die biblioteek se gevorderde instellings afskakel.

en: Visibility
af: Sigbaarheid

en: Web Manager URL
af: Webbestuurderbronadres

en: Webhooks
af: Webhake

en: Weeks to consider for Continue Watching
af: Weke om vir Kyk verder te oorweeg

en: What's On
af: Wat wys

en: What's On Later
af: Wat later wys

en: What's On Now
af: Wat nou wys

en: When changes to library folders are detected, only scan the folder that changed.
af: Skandeer slegs die veranderde vouer wanneer veranderinge aan my biblioteekvouers bespeur word.

en: When enabled, richer information is downloaded for some shows and movies. This makes guide refreshing slower.
af: Ryker inligting word vir sommige programme en rolprente afgelaai indien geaktiveer. Dit vertraag gidsverfrissing.

en: When scanning this library, prefer embedded tags and local files if present.
af: Verkies ingebedde etikette en lokale lêers, indien teenwoordig, wanneer hierdie biblioteek geskandeer word.

en: When scanning this library, use local posters and artwork if present.
af: Gebruik lokale plakkate en kunswerk indien teenwoordig wanneer hierdie biblioteek geskandeer word.

en: When set to "Required", some unencrypted connections (originating from the Media Server computer) will still be allowed and apps that don't support secure connections will not be able to connect at all.
af: Indien op “Vereis” ingestel, sal sommige ongeënkripteerde verbindings (afkomstig vanaf die Mediabediener-rekenaar) steeds toegelaat word en toeps wat nie beveilgde verbindings ondersteun nie, sal glad nie kan verbind nie.

en: Where to automatically obtain album cover art.
af: Waar om albumdekbladkuns outomaties te kry.

en: Where to automatically obtain genres for artists and albums.
af: Waar om genres vir kunstenaars en albums outomaties te kry.

en: Which user's activity (e.g. user rating, play count, or watched status) is used for the collection filtering.
af: Welke gebruiker se aktiwiteit (bv. gebruikersgradering, afspeeltelling of gekykstatus) is gebruik vir die versamelingfiltrering.

en: Writer
af: Skrywer

en: Year
af: Jaar

[ctx: Year]
en: Photos from {1}
af: Fotos van {1}

[ctx: Year]
en: This Day in {1}
af: Op hierdie dag in {1}

[ctx: Year]
en: This Month in {1}
af: Op hierdie Maand in {1}

[ctx: Year]
en: Top Albums from {1}
af: Topalbums van {1}

[ctx: Year]
en: Videos from {1}
af: Video’s van {1}

en: Yes
af: Ja

en: You cannot create or edit playlists on this server.
af: U kan nie afspeellyste op hierdie bediener skep of wysig nie.

en: You have too many active streams.
af: U het te veel aktiewe strome.

en: Your library will be updated automatically when changes to library folders are detected.
af: U biblioteek sal outomaties opgedateer word sodra veranderinge in die biblioteekvouers bespeur word

en: [Experimental] If enabled use hardware encoders instead of software encoders.
af: [Eksperimenteel] Indien geaktiveer, gebruik apparatuurenkodeerders eerder as programmatuurenkodeerders.

en: [Experimental] Quality scale of 99 (High) - 0 (Low) where the higher quality also results in a higher filesize.
af: [Eksperimenteel] Kwaliteitskaal van 99 (Hoog) - 0 (Laag) waar hoër kwaliteit ook ’n groter lêer meebring.

en: [Experimental] This can save disk space and improve compatibility. Converting requires a fast CPU.
af: [Eksperimenteel] Dit kan skyfspasie spaar en versoenbaarheid verbeter. Omskakeling benodig ’n vinnige SVE.

en: [Unknown Season]
af: [Onbekende Seisoen]

en: a direct connection to the server is not available
af: geen direkte verbinding met die bediener is beskikbaar nie

en: admin only
af: slegs admin

en: and
af: en

en: as a scheduled task
af: as ’n geskeduleerde taak

en: as a scheduled task and when media is added
af: as ’n geskeduleerde taak en wanneer media toegevoeg word

en: audio
af: klank

en: begins with
af: begin met

en: both, try online first
af: albei, probeer eers aanlyn

en: contains
af: bevat

en: daily
af: daagliks

en: decoder
af: dekodeerder

en: disabled
af: gedeaktiveer

en: does not contain
af: bevat nie

en: enabled
af: geaktiveer

en: ends with
af: eindig met

en: every 12 hours
af: elke 12 uur

en: every 15 minutes
af: elke 15 minute

en: every 2 hours
af: elke 2 uur

en: every 30 minutes
af: elke 30 minute

en: every 6 hours
af: elke ses uur

en: everyone
af: almal

en: hourly
af: uurliks

en: iTunes library XML path
af: iTunes-biblioteek XML-pad

en: is after
af: is na

en: is before
af: is voor

en: is false
af: is onwaar

en: is greater than
af: is groter as

en: is less than
af: is kleiner as

en: is not
af: is nie

en: is true
af: is waar

en: local detection only
af: slegs lokale bespeuring

en: never
af: nooit

en: only online (no local detection)
af: slegs aanlyn (geen lokale bespeuring)

en: subtitle
af: subtitel

en: the server administrator has set a limit
af: die bedieneradministrateur het ’n beperking gestel

en: unavailable
af: onbeskikbaar

en: unknown
af: onbekend

en: {1} Collection
af: {1} Versameling

en: {1} Star
af: {1} ster
