Plex Media Server - en to hu translation catalogue (1084 entries)

en: "{1}" asked to stop your playback from this server. The device might be busy, restarting, or under maintenance. Try again in a few minutes.
hu: "{1}" megkérte, hogy állítsa le a lejátszást a szerverről. Lehet, hogy a készülék foglalt, újraindul, vagy karbantartás alatt van. Próbálja újra néhány perc múlva.

en: "{1}" asked to stop your playback from this server: {2}
hu: "{1}" megkérte, hogy állítsa le a lejátszást a szerverről: {2}

en: 'agent' is invalid for the selected library type
hu: \"ügynök\" érvénytelen a kiválasztott könyvtár típushoz

en: 'agent' is missing or invalid
hu: 'ügynök' hiányzik vagy érvénytelen

en: 'language' is invalid
hu: a \"nyelv\" érvénytelen

en: 1.5 Mbps (480p)
hu: 1,5 Mbps (480p)

en: 15 Mbps (1080p)
hu: 15 Mbps (4k)

en: 3 latest episodes
hu: 3 legújabb epizód

en: 5 latest episodes
hu: 5 legújabb epizód

en: A comma-separated list of URLs (http or https) which are published up to plex.tv for server discovery.
hu: Vesszővel elválasztott URL-lista (http vagy https), amelyek publikálva lettek a plex.tv weblapon szerver felfedezés céljából.

en: A global path to music videos for all music libraries.
hu: Globális elérési út a zenei videóklipekhez minden zenei könyvtár számára.

en: A server restart is required for a change to take effect.
hu: A változtatások életbe lépéséhez a szerver újraindítása szükséges.

en: A unique identifier for the machine
hu: A készülék egyedi azonosítója

en: Absolute numbering
hu: Abszolút számozás

en: Account default
hu: Alapértelmezett fiók

en: Actor
hu: Színész

[ctx: Actor]
en: More with {1}
hu: Több {1}

[ctx: Actor]
en: Top Movies with {1}
hu: {1} legjobb filmjei

en: Actors
hu: Színészek

en: Ad detection
hu: Hirdetés felismerés

en: Add Plex Media Server and System memory use for Debug Logging
hu: A Plex Media Server és a rendszermemória használatának hozzáadása a hibakereséshez

en: Adding to Library
hu: Hozzáadás a könyvtárhoz

en: Adding {1}
hu: {1} hozzáadása

en: Admin Terminated Playback.
hu: Admin által megszakított lejátszás

en: After a day
hu: Egy nap után

en: After a month
hu: Egy hónap után

en: After a week
hu: Egy hét után

en: Airing
hu: Közvetítés

en: Airing did not start at the required time
hu: Az adás nem kezdődött el a megadott időben.

en: Airing order
hu: Légzésrendelés

en: Airing was not high enough quality
hu: Az adás nem volt elég magas minőségű

en: Airing was not on the required channel
hu: Nem volt adás a megadott csatornán.

en: Airings
hu: Közvetítések

en: Album Art
hu: Album borító

en: Album Artist
hu: Album előadó

en: Album Collection
hu: Album gyűjtemény

en: Album Critic Rating
hu: Album kritikai értékelés

en: Album Decade
hu: Album évtized

en: Album Format
hu: Album formátum

en: Album Genre
hu: Album műfaja

en: Album Last Played
hu: Utoljára játszott album

en: Album Mood
hu: Album hangulata

en: Album Plays
hu: Album lejátszása

en: Album Rating
hu: Album értékelés

en: Album Reviews and Critic Ratings
hu: Album vélemények és kritikai értékelések

en: Album Source
hu: Album forrása

en: Album Style
hu: Album stílusa

en: Album Title
hu: Album címe

en: Album Type
hu: Album típusa

en: Album sorting
hu: Album válogatás

en: Albums
hu: Albumok

en: All
hu: Összes

en: All Artists
hu: Összes előadó

en: All Channels
hu: Összes csatorna

en: All Episodes
hu: Minden epizód

en: All Movies
hu: Összes film

en: All Photos
hu: Összes fotó

en: All Podcasts
hu: Minden podcast

en: All Shared
hu: Minden megosztás

en: All Shows
hu: Összes műsor

en: All episodes
hu: Összes epizód

en: All movies
hu: Összes film

en: All {1}
hu: Összes {1}

en: All {1} Events
hu: Minden {1} esemény

en: Allow Cinema Trailers to play before items in this library.
hu: Lehetővé teszi mozielőzetesek lejátszását a könyvtárban történő megjelenés előtt.

en: Allow Plex Media Server tokens in logs
hu: Engedélyezi a Plex Média Szerver jelzések naplózását

en: Allow media deletion
hu: Média törlésének engedélyezése

en: Allow partial airings
hu: Részleges közvetítés engedélyezése

en: Allow red band trailers
hu: Vörös sávú előzetesek engedélyezése

en: Allow this server to send events to external services.
hu: Engedélyezze, hogy a szerver eseményeket küldjön külső szolgáltatásoknak.

en: Allow this server to send push notifications to mobile devices. Note: Push notifications are delivered using Plex services. They're associated with your account, and some of them may contain information about the contents of your library.
hu: Engedélyezze, hogy a kiszolgáló Push értesítéseket küldjön mobileszközökre. Megjegyzés: A Push értesítések a Plex szolgáltatások használatával érkeznek. Kapcsolódnak a fiókjához, és néhányuk tartalmaz információkat a könyvtár tartalmáról.

en: Alphabetical
hu: Betűrendes

en: Always
hu: Mindig

en: Always enabled
hu: Mindig engedélyezve

en: Always include English language Cinema Trailers for trailers of movies not in my library.
hu: Mindig tartalmazzon angol nyelvű mozielőzeteseket azokhoz a filmekhez, amelyek nincsenek meg a könyvtáramban.

en: Always the server admin user
hu: Mindig a szerver admin felhasználó

en: Amount in past seconds to retain before pruning segments from a transcode.
hu: Az átkódolásból származó szegmensek utolsó másodpercig megtartott mennyisége.

en: Amount in seconds to buffer before throttling the transcoder.
hu: Időtartam másodpercben, az átkódoló gyorsítótár bekapcsolása előtt.

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: An error occurred while postprocessing the download
hu: Hiba történt a letöltés utófeldolgozása közben

en: An error occurred while postprocessing the recording
hu: Hiba történt a felvétel utófeldolgozása során

en: An unexpected error occurred
hu: Váratlan hiba történt

en: An unknown error occurred
hu: Ismeretlen hiba történt

en: Analyze audio tracks for loudness
hu: Elemezze a hangsávokat a hangosságért

en: Analyze audio tracks for sonic features
hu: A hanganyagok elemzése a szonikus funkciókhoz

en: Analyze tracks for sonic features.
hu: A műsorszámok elemzése a szonikus funkciókhoz.

en: Analyzing media bundles
hu: Média csomagok elemzése

en: Analyzing metadata bundles
hu: Metaadat csomagok elemzése

en: Any
hu: Bármilyen

en: Aperture
hu: Rekesz

en: App cannot direct play this item. App requested burned subtitles and conversion of video is required to burn subtitles.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. Az alkalmazás beégetett feliratot igényel, amihez a videó konvertálása szükséges.

en: App cannot direct play this item. Container is unavailable for analysis.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani  ezt az elemet. További adatok nem állnak rendelkezésre az elemzéshez.

en: App cannot direct play this item. Direct play is disabled.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. Közvetlen lejátszás letiltva.

en: App cannot direct play this item. Embedded subtitles must be removed for direct play.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. A beágyazott feliratokat el kell távolítani a közvetlen lejátszáshoz.

en: App cannot direct play this item. Item requires conversion of selected subtitle stream.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. Konvertálás szükséges a kiválasztott felirathoz.

en: App cannot direct play this item. Media must be converted in order to use the {1} protocol.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. A média konvertálása szükséges {1} protokoll használatához.

en: App cannot direct play this item. Multi-part media requires a conversion when all parts are selected.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. Több részből álló médiához átalakítás szükséges, ha minden eleme ki van jelölve.

en: App cannot direct play this item. No direct play music profile exists for protocol {1}, with container {2} using codec {3}.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. Nincs közvetlen zenelejátszó profil a {1} protokollhoz {2} konténerrel {3} kodek felhasználásával.

en: App cannot direct play this item. No direct play photo profile exists for {1}.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. Nincs közvetlen lejátszás fotó profil ehhez: {1}.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, and video codec {3}.
hu: Az alkalmazás nem tudja irányítani az elem lejátszását. Nincs közvetlen lejátszási videóprofil a {1} protokollhoz, a konténer {2} és a video kodekhez {3}.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, using video codec {3}, audio codec {4}, and subtitle codec {5}.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. Nincs közvetlen videó lejátszó profil {1} protokollhoz {2} konténerrel {3} videó kodek, {4} hang kodek és {5} felirat kodek felhasználásával.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, video codec {3}, and audio codec {4}.
hu: Az alkalmazás nem tudja irányítani az elem lejátszását. Nincs közvetlen lejátszási videóprofil a {1} protokollhoz, a {2} tartalommal, a video kodek {3} és a audio kodek {4}.

en: App cannot direct play this item. Non-selected embedded subtitle stream {1} cannot be direct-played.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. Nem kiválasztott beágyazott feliratot {1} nem lehet közvetlenül lejátszani.

en: App cannot direct play this item. Selected audio stream is not the first audio stream and app cannot select audio streams in direct play.
hu: Az alkalmazás nem tudja irányítani az elem lejátszását. A kiválasztott audió adatfolyam nem az első audió adatfolyam, és az alkalmazás nem választhatja ki az audiofolyamokat a közvetlen lejátszás során.

en: App cannot direct play this item. Selected embedded subtitle stream is not the first embedded subtitle stream.
hu: Az alkalmazás nem tudja közvetlenül lejátszani ezt az elemet. A kiválasztott beágyazott felirat folyam nem az első beágyazott felirat folyam.

en: App cannot direct play this item. Selected embedded subtitle stream must be extracted to sidecar.
hu: Az alkalmazás nem tudja irányítani az elem lejátszását. A kiválasztott beágyazott feliratáramot oldalkocsira kell vinni.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream cannot be direct played.
hu: Az alkalmazás nem tudja irányítani az elem lejátszását. A kijelölt oldalsó feliratok streamje nem játszható le közvetlenül.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream must be embedded.
hu: Az alkalmazás nem tudja irányítani az elem lejátszását. Ki kell választani a kiválasztott mellékoldal feliratozását.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream must be segmented.
hu: Az alkalmazás nem tudja irányítani az elem lejátszását. A kijelölt oldalsó feliratok streamjét szegmentálni kell.

en: Apr
hu: ápr.

en: April
hu: április

en: Artist
hu: Előadó

[ctx: Artist]
en: More Albums By {1}
hu: További {1} albumok

[ctx: Artist]
en: More by {1}
hu: Több {1}

en: Artist Bios
hu: Előadó életrajza

en: Artist Collection
hu: Előadó gyűjteménye

en: Artist Country
hu: Előadó országa

en: Artist Genre
hu: Előadó műfaja

en: Artist Last Played
hu: Előadó legutóbb játszott

en: Artist Mood
hu: Előadó hangulata

[ctx: Artist Radio]
en: {1} Radio
hu: {1} Rádió

en: Artist Rating
hu: Előadó értékelése

en: Artist Style
hu: Előadó stílusa

en: Artist Title
hu: Előadó címe

en: Artists
hu: Előadók

en: Artists You Might Like
hu: Olyan előadók, akiket kedvel

en: Artists on Tour
hu: Előadók turnén

en: Ask me
hu: Kérdezzen meg

en: Ask to add a login item for externally mounted drives
hu: Kérdés külső meghajtók csatlakoztatásakor

en: Attempt to automatically detect and remove commercials from recordings. This process may take a long time and cause high CPU usage. 'Detect and delete commercials' will delete detected commercial footage from your video files.
hu: Kísérlet a felvételek automatikus felismerésére és eltávolítására. Ez a folyamat hosszú időt vehet igénybe, és magas CPU-felhasználást okozhat. A „Reklámok felismerése és törlése” törli a videófájlokból felismert kereskedelmi felvételeket.

en: Attempt to automatically detect and remove commercials from recordings. This process may take a long time and cause high CPU usage. 'Detect and delete commercials' will delete detected commercial footage from your video files. 'Detect commercials and mark for skip' will leave the video files intact.
hu: Kísérlet a felvételek automatikus felismerésére és eltávolítására. Ez a folyamat hosszú időt vehet igénybe, és magas CPU-felhasználást okozhat. A „Reklámok felismerése és törlése” törli a videófájlokból felismert kereskedelmi felvételeket. A „Reklámok észlelése és az átugrás megjelölése” változatlanul megőrzi a videófájlokat.

en: Audience Rating
hu: Közösségi értékelés

en: Audio Language
hu: Audio nyelv

en: Aug
hu: aug.

en: Augmenting metadata
hu: A metaadatok bővítése

en: August
hu: augusztus

en: Auto
hu: Automatikus

en: Auto-select subtitle mode
hu:  Automatikus feliratmód választás

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic Tags
hu: Automatikus címkék

en: Automatically create collections when there are at least the selected number of items for an available collection. Changing this value will have no effect on any existing collections.
hu: Gyűjtemények automatikus létrehozása, ha az elérhető gyűjteményhez legalább a kiválasztott számú elem megvan. Ennek az értéknek a megváltoztatása semmilyen meglévő gyűjteményre nincs hatással.

en: Automatically during scheduled maintenance
hu: Automatikusan az ütemezett karbantartás alatt

[ctx: Autotag]
en: More in {1}
hu: Még több {1}

en: Background transcoding x264 preset
hu: Előre beállított háttérben történő x264 átkódolás

en: Backing up database
hu: Adatbázis biztonsági mentése

en: Backup Database
hu: Adatbázis biztonsági mentése

en: Backup database every three days
hu: Adatbázis biztonsági mentése 3 naponta

en: Backup directory
hu: Biztonsági mentés könyvtára

en: Bitrate
hu: Bitráta

en: Both Plex Music and Local Files
hu: Mind a Plex Music, mind a helyi fájlok

en: Browse
hu: Böngészés

en: Browse All
hu: Összes tallózása

en: Butler tasks
hu: Komornyik feladatok

en: By Album
hu: Album szerint

en: By Cluster
hu: A klaszter által

en: By Collection
hu: Gyűjtemény szerint

en: By Content Rating
hu: Tartalom értékelés szerint

en: By Country
hu: Ország szerint

en: By Decade
hu: Évtized szerint

en: By Director
hu: Rendező szerint

en: By Edition
hu: Kiadás szerint

en: By First Letter
hu: Kezdőbetű szerint

en: By Folder
hu: Mappa szerint

en: By Genre
hu: Műfaj szerint

en: By Rating
hu: Értékelés szerint

en: By Resolution
hu: Felbontás szerint

en: By Starring Actor
hu: Főszereplő szerint

en: By Year
hu: Év szerint

en: By name
hu: Név szerint

en: CPU is not powerful enough to convert this item.
hu: A CPU nem elég erős ennek az elemnek a konvertálásához.

en: Camera Make
hu: Gyártó

en: Camera Model
hu: Típus

en: Cannot convert this item. Implementation for {1} {2} '{3}' not found.
hu: Nem lehet átalakítani ezt az elemet. A (z) {1} {2} '{3}' megvalósítás nem található.

en: Cannot convert this item. No conversion audio and video encoders could be found in app profile.
hu: Nem lehet konvertálni ezt az elemet. Szükséges hang és videó tömörítők nem találhatóak az alkalmazás profilban.

en: Cannot convert this item. No conversion profile found for protocol {1}.
hu: Nem lehet konvertálni ezt az elemet. Nem található konvertálási profil  {1} protokollhoz.

en: Cannot direct play this item. Required bandwidth is not known and only {2}kbps is available.
hu: Nem lehet közvetlenül lejátszani ezt az elemet. A szükséges sávszélesség ismeretlen, de csak {2}kbps áll rendelkezésre.

en: Cannot record airing in the past
hu: A múltban nem lehet felvételt készíteni

en: Cannot remove only lineup from DVR.
hu: Nem lehet csak a DVR várólistát eltávolítani.

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Certification Country
hu: Tanúsítvány országa

en: Channel
hu: Csatorna

en: Channel {1}
hu: {1} csatorna

en: Chapter
hu: Fejezet

en: Chapter thumbnails provide images in the chapter view on supported apps. They can take a long time to generate and consume additional disk space.
hu: A bélyegképek fejezete a támogatott alkalmazások fejezetnézetében nyújt képet. Tarthatnak sok időt a lemezterületek létrehozása és fogyasztása érdekében.

en: Chapter {1}
hu: {1} fejezet

en: Checking files
hu: Fájlok ellenőrzése

en: Choose Cinema Trailers from
hu: Mozielőzetesek kiválasztása innen:

en: Choose how quickly episodes are removed after the server admin has watched them.
hu: Válassza ki, hogy milyen gyorsan legyenek törölve az epizódok, miután a szerver admin megnézte őket.

en: Choose how quickly episodes are removed after they no longer meet download criteria.
hu: Válassza ki, hogy milyen gyorsan legyenek törölve az epizódok, miután azok már nem felelnek meg a letöltési feltételeknek.

en: Choose the minimum resolution for airings to be recorded.
hu: Válassza ki a rögzítéshez szükséges minimális felbontást.

en: Choose whether a recording may begin for an airing already in progress.
hu: Válassza ki, hogy megkezdődhessen egy felvétel a már folyamatban lévő sugárzáshoz.

en: Choose whether to display seasons.
hu: Válassza ki, hogy megjelenjen-e az évszakok megjelenítése.

en: Choose whether to restrict recording to a specific airing time.
hu: Válassza ki, hogy korlátozza-e a felvételt meghatározott időre.

en: Choose whether to restrict recording to a specific channel.
hu: Válassza ki, hogy korlátozza-e a felvételt egy adott csatornára.

en: Cleaning Bundles
hu: Csomagok tisztítása

en: Cleaning bundles
hu: Kötegek tisztítása

en: Client stopped playback.
hu: Kliens leállította a lejátszást.

en: Client-specific configuration settings for the DLNA server.
hu: Kliens-specifikus konfigurációs beállítások a DLNA szerver számára.

en: Collection
hu: Gyűjtemény

[ctx: Collection]
en: {1} Collection
hu: {1} Gyűjtemény

en: Collection Mode
hu: Gyűjtési mód

en: Collection filtering based on
hu: Gyűjtemény szűrése az alábbi alapján:

en: Collection order
hu: Gyűjteményi megbízás

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Color Transfer Characteristics
hu: Színátadási jellemzők

en: Comma separated list of IP addresses or IP/netmask entries for networks that are allowed to access Plex Media Server without logging in. When the server is signed out and this value is set, only localhost and addresses on this list will be allowed.
hu: IP-címek vagy IP/ hálózati maszk vesszővel elválasztott listája azoknak a hálózatoknak, amelyeken engedélyezett a hozzáférés a Plex Média Szerverhez bejelentkezés nélkül.  Amikor a szerver ki van jelentkezve és ez az érték be van állítva, akkor csak a localhost és a címek a listán lesznek engedélyezve.

en: Comma separated list of IP addresses or IP/netmask entries for networks that will be considered to be on the local network when enforcing bandwidth restrictions. If set, all other IP addresses will be considered to be on the external network and will be subject to external network bandwidth restrictions. If left blank, only the server's subnet is considered to be on the local network.
hu: IP címek vagy IP/netmask hálózati bejegyzések vesszővel elválasztott listája, amik a helyi hálózat részeként lesznek értelmezve, amikor a sávszélesség korlátozások alkalmazásra kerülnek. Ha ez be van állítva, akkor minden más IP cím a külső hálózat részeként lesz értelmezve és alkalmazva lesz rájuk a hálózati sávszélesség korlátozása. Ha üresen van hagyva, akkor csak a szerver subnet-je lesz a belső hálózat részeként értelmezve.

en: Comma-separated list of strings considered articles when sorting titles. A server restart is required for a change to take effect.
hu: A sorok vesszővel elválasztott listája a címek rendezésénél a cikkeket tekintette. A változás bekövetkezése esetén a kiszolgáló újraindítása szükséges.

en: Compilations
hu: Válogatások

en: Computing best lineup
hu: Számítógép a legjobb felállás

en: Concerts
hu: Koncertek

en: Connection Timeout when obtaining decision.
hu: Csatlakozási időtúllépés a döntés megszerzésekor.

en: Connection is on WAN and limit is set
hu: A kapcsolat a WAN-on van, és a határérték be van állítva

en: Content Rating
hu: Tartalom értékelés

en: Continue Listening
hu: Folytassa a hallgatást

en: Continue Watching
hu: Lejátszás folytatása

en: Conversion encoder or decoder not found.
hu: Az átalakítást végző kódoló vagy dekódoló nem található.

en: Conversion failed. A required codec could not be found or failed to install.
hu: Konvertálás sikertelen. Szükséges kodek nem található vagy a telepítés sikertelen.

en: Conversion failed. The transcoder exited due to an error.
hu: A konverzió sikertelen. A transzkóder hiba miatt kilépett.

en: Conversion failed. The transcoder failed to start up.
hu: A konverzió sikertelen. A transzkóder nem indult el.

en: Conversion failed. The transcoder process crashed.
hu: A konverzió sikertelen. A tranzakciós folyamat lezuhant.

en: Convert video while recording
hu: Videó konvertálása felvétel közben

en: Converted files cannot be written to the server's disk
hu: Az átkonvertált fájlokat nem lehet a lemezre írni

en: Could not communicate with device
hu: Nem sikerült kommunikálni az eszközzel

en: Could not move downloaded media to destination
hu: Nem sikerült áthelyezni a letöltött médiát a rendeltetési helyre

en: Could not move recorded media to destination
hu: A felvett adathordozót nem lehet áthelyezni a rendeltetési helyre

en: Could not tune channel. Please check your tuner or antenna.
hu: Nem sikerült a csatorna beállítása. Kérjük, ellenőrizze a vevő egységet vagy az antennát.

en: Country
hu: Ország

en: Create a backup copy of the server's database in the configured backup directory
hu: Hozzon létre biztonsági másolatot a szerver adatbázisáról a konfigurált biztonsági mentési könyvtárban

en: Credits markers can be generated locally and/or retrieved via an online database. Online markers may not always exist, if this preference is set to 'both' then any locally detected markers are submitted anonymously back to the online database for future use.
hu: A stáblista jelölők helyileg generálhatók és/vagy online adatbázison keresztül letölthetőek. Előfordulhat, hogy online jelölők nem mindig léteznek, ha ez a beállítás „mindkettő”-re van állítva, akkor a helyileg észlelt jelölők névtelenül visszatöltésre kerülnek az online adatbázisba későbbi felhasználás céljából.

en: Critic Rating
hu: Kritikus értékelés

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom certificate domain
hu: Egyedi tanúsítvány domén

en: Custom certificate encryption key
hu: Egyedi titkosítási tanúsítvány kulcs

en: Custom certificate location
hu: Egyedi tanúsítvány helye

en: Custom server access URLs
hu: Egyéni szerver hozzáférés URL-ekhez

en: DLNA client preferences
hu: DLNA kliens beállítások

en: DLNA default protocol info
hu: Alap DLNA protokoll információ

en: DLNA media renderer discovery interval
hu: DLNA médiamegjelenítő felfedezési időtartam

en: DLNA server announcement lease time
hu: DLNA szerver bejelentés bérleti idő

en: DLNA server description icons
hu: DLNA szerverleírás ikonok

en: DLNA server logging level
hu: DLNA kiszolgáló naplózási szintje

en: DLNA server timeline reporting
hu: DLNA szerver idővonal jelentés

en: DVD order
hu: DVD rendelés

en: DVR Schedule
hu: DVR ütemezése

en: DVR is not using this lineup.
hu: A DVR nem használja ezt a várólistát.

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database Cache Size (MB)
hu: Adatbázis Chache méret (MB)

en: Database error retrieving sync data
hu: Adatbázis hiba szinkronizálási adatok lekérésekor

en: Date Added
hu: Hozzáadás időpontja

en: Date Album Added
hu: Hozzáadás dátuma

en: Date Album Released
hu: Album kiadásának dátuma

en: Date Artist Added
hu: Előadó hozzáadásának dátuma

en: Date Episode Added
hu: Epizód hozzáadásának dátuma

en: Date Played
hu: Lejátszás dátuma

en: Date Rated
hu: Értékelés dátuma

en: Date Shared
hu: Megosztás ideje

en: Date Show Added
hu: Műsor hozzáadásának dátuma

en: Date Taken
hu: Készítés dátuma

en: Date Viewed
hu: Megnézés dátuma

en: Debug logging enables additional detail in the log files and is helpful in diagnosing problems.
hu: Az engedélyezett hibakeresési naplózás további részleteket tesz lehetővé a naplófájlokban, és hasznos a problémák diagnosztizálásában.

en: Dec
hu: dec.

en: Decade
hu: Évtized

[ctx: Decade]
en: Photos from the {1}s
hu: {1} év fényképei

[ctx: Decade]
en: Top Albums from {1}s
hu: {1} év legjobb albumjai

[ctx: Decade]
en: Videos from the {1}s
hu: {1}  é videói

[ctx: Decade]
en: {1}s Radio
hu: {1} Rádiója

en: Decade Radio
hu: Decade rádió

en: December
hu: december

en: Decide whether to use end credits markers to determine the 'watched' state of video items. When markers are not available the selected threshold percentage will be used.
hu: Döntse el, hogy használ-e végeredményjelzőket a videóelemek „megtekintett” állapotának meghatározásához. Ha nem állnak rendelkezésre markerek, a kiválasztott százalékos küszöbérték kerül felhasználásra.

en: Deep Cuts Radio
hu: Mély Vágások Rádió

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default container
hu: Alapértelmezett tároló

en: Define a path where to write diagnostic files to (must be writeable by the Plex user)
hu: Adjon meg egy elérési utat, ahová a diagnosztikai fájlokat írja a rendszer (a Plex felhasználó által írhatónak kell lennie)

en: Delete downloaded episodes
hu: Letöltött epizódok törlése

en: Delete episodes after playing
hu: Epizódok törlése megtekintés után

en: Deleting Library
hu: Könyvtár törlése

en: Deleting section {1}
hu: {1} szakasz törlése

en: Deleting {1} media bundles
hu: {1} média csomag törlése

en: Deleting {1} metadata bundles
hu: {1}  metaadat csomag törlése

en: Demos
hu: Demók

en: Descriptive
hu: Leíró

en: Detect and delete commercials
hu: Reklámok felismerése és törlése

en: Detect commercials
hu: Reklámok észlelése

en: Detect commercials and mark for skip
hu: Reklámok felismerése és megjelölés: 'Átugrás'

en: Detect credits and allow credits skipping for items in this library when enabled in server settings.
hu: Észleli a stáblistákat, és lehetővé teszi a stáblisták kihagyását az ebben a könyvtárban található elemekhez, ha engedélyezve van a szerverbeállításokban.

en: Detect intros and allow intro skipping for items in this library when enabled in server settings.
hu: Észleli a bevezetőket, és lehetővé teszi a bevezetők kihagyását az ebben a könyvtárban található elemekhez, ha engedélyezve van a szerverbeállításokban.

en: Detecting intros
hu: Bevezetők érzékelése

en: Detects movie and episode end credits.
hu: Film és sorozat stáblisták észlelése.

en: Detects show intros, exposing the 'Skip Intro' button in clients.
hu: Műsor bevezetők érzékelése, 'Bevezető átugrása' gomb kihelyezése.

en: Device
hu: Eszköz

en: Diagnostics mode
hu: Diagnosztikai mód

en: Diagnostics path
hu: Diagnózis útvonal

en: Direct play OK.
hu: Közvetlen lejátszás rendben.

en: Direct play not available; Conversion OK.
hu: Közvetlen lejátszás nem elérhető; Konvertálás rendben.

en: Director
hu: Rendező

[ctx: Director]
en: More by {1}
hu: Több {1}

[ctx: Director]
en: Top Movies by {1}
hu: {1} legjobb filmjei

en: Directors
hu: Rendezők

en: Directory to use when transcoding for temporary files.
hu: Az átkódoláshoz használt könyvtár az ideiglenes fájlok számára.

en: Disable transcoding of the video stream in transcoder operations. With this set, the transcoder may still transcode audio as well as remux video.
hu: Videó adatfolyam átkódolásának letiltása átkódolási művelet során. Ezzel a készlettel a transzkóder továbbra is átkódolhatja az audiót és a remux videót.

en: Disable video stream transcoding
hu: Videó adatfolyam átkódolásának letiltása

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disables legacy weak ciphers, increases DH group size, and switches to ECDSA certificates when renewing. May prevent older clients from connecting.
hu: Letiltja az örökölt gyenge titkosításokat, növeli a DH csoport méretét, és megújításkor ECDSA tanúsítványokra vált. Megakadályozhatja az idősebb ügyfelek csatlakozását.

en: Discovery Radio
hu: Discovery rádió

en: Display notifications
hu: Értesítések megjelenítése

en: Display notifications when updating libraries.
hu: Értesítések megjelenítése a könyvtárak frissítésekor.

en: Domain name to be published to plex.tv using your mapped port; must match a name from the custom certificate file.
hu: Nyilvános Domain név a plex.tv-hez csatlakoztatott port használatával, melynek neve meg kell egyezzen az egyedi igazoló fájl nevével.

en: Download
hu: Letöltés

en: Download was not high enough quality
hu: A letöltés nem volt elég magas minőségű

en: Downloaded {1} airings
hu: Letöltött {1} sugárzás

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Downloading Subtitle
hu: Felirat letöltése

en: Downloading new data
hu: Új adatok letöltése

en: Downloads not allowed
hu: A letöltések nem engedélyezettek

en: Duplicate
hu: Másolat

en: Duplicates
hu: Ismétlődések

en: Duration
hu: Időtartam

en: Duration in minutes to use when transcoding something with an unknown duration.
hu: Átkódolás hossza percekben megadva ha nem ismert az időtartama

en: Duration in seconds of DLNA Server SSDP announcement lease time.
hu: A DLNA szerver SSDP bejelentés bérleti időtartam, másodpercben

en: Edition
hu: Kiadás

[ctx: Editions]
en: Other Editions of {1}
hu: Másik kiadása a {1}

en: Embedded Tags
hu: Beágyazott címkék

en: Empty trash automatically after every scan
hu: Szemét ürítése minden automatikus vizsgálat után

en: Enable Cinema Trailers
hu: Mozielőzetesek engedélyezése

en: Enable HDR tone mapping
hu: HDR hang leképzés engedélyezése

en: Enable HEVC Optimization (experimental)
hu: Engedélyez HEVC Optimalizálás

en: Enable Plex Media Server debug logging
hu: Engedélyezi a Plex Média Szerver hibakereső naplózását

en: Enable Plex Media Server verbose logging
hu: Engedélyezi a Plex Média Szerver részletes naplózását

en: Enable Relay
hu: Átjátszó engedélyezése

en: Enable credits detection
hu: Stáblista észlelésének engedélyezése

en: Enable iTunes plugin
hu: iTunes plugin engedélyezése

en: Enable intro detection
hu: Bevezető érzékelés engedélyezése

en: Enable local network discovery (GDM)
hu: Helyi hálózat felderítésének engedélyezése (GDM)

en: Enable server support for IPv6
hu: Szerver IPv6 támogatásának engedélyezése

en: Enable smart shuffling on artists and smart music playlists
hu: Intelligens véletlenszerű keverés engedélyezése a művészek és az intelligens zenelejátszási listák között

en: Enable the DLNA server
hu: DLNA szerver engedélyezése

en: Enable the DLNA server to report timelines for video play activity.
hu: Engedélyezi a DLNA szervernek az idővonal jelentést a videólejátszási tevékenységről

en: Enable video preview thumbnails
hu: Videók előnézetének engedélyezése

en: Encountered lack of permission on the remote while grabbing media
hu: Távirányító engedélyének hiánya történt a grabbelése során

en: Encountered network error while grabbing media
hu: Hálózati hiba történt a média olvasása közben

en: Enhanced Guide
hu: Továbbfejlesztett útmutató

en: Enter the full path to the pre-roll video file. If multiple paths separated by commas are entered, videos will be played sequentially. If multiple paths separated by semi-colons are used, a single pre-roll video will be chosen randomly from the list.
hu: Adja meg a videó előtti videofájl teljes elérési útját. Ha több vesszővel elválasztott útvonalat ír be, a videók lejátszása egymás után történik. Ha pontosvesszővel elválasztott több útvonalat használ, akkor egyetlen re-roll videó véletlenszerűen kerül kiválasztásra a listából.

en: Episode
hu: Epizód

en: Episode Air Date
hu: Epizód sugárzási dátuma

en: Episode Duplicate
hu: Epizód másolat

en: Episode In Progress
hu: Folyamatban lévő epizód

en: Episode Last Watched
hu: Utolsó Megtekintett Epizód

en: Episode Plays
hu: Epizód lejátszása

en: Episode Rating
hu: Epizód értékelése

en: Episode Title
hu: Epizód címe

en: Episode Unmatched
hu: Nem teljesen egyező epizód mutatása

en: Episode Unwatched
hu: Nem Nézett Epizód

en: Episode Year
hu: Epizód éve

en: Episode ordering
hu: Epizódok rendezése

en: Episode sorting
hu: Epizódok sorrendje

en: Episode {1,ftime='%m-%d'}
hu: {1,ftime='%m-%d'} epizód

en: Episode {1}
hu: {1} epizód

en: Episodes
hu: Epizód

en: Episodes added in the past 3 days
hu: Az elmúlt 3 napban hozzáadott epizódok

en: Episodes added in the past 30 days
hu: Az elmúlt 30 napban hozzáadott epizódok

en: Episodes added in the past 7 days
hu: Az elmúlt 7 napban hozzáadott epizódok

en: Error communicating with provider
hu: Hiba történt a szolgáltatóval való kommunikációban

en: Error creating DVR
hu: Hiba történt a DVR létrehozásában

en: Exclude from home screen
hu: Kezdőképernyő kizárása

en: Exclude from home screen and global search
hu: Kezdőképernyő és globális keresés kizárása

en: Exposure
hu: Exponálás

en: External
hu: Külső

en: External network total upload limit (kbps)
hu: Külső hálózat teljes feltöltési korlátja (kbps)

en: Extras
hu: Extrák

en: Failed to create generator for sync
hu: Nem sikerült létrehozni a generátort a szinkronizáláshoz

en: Failed to parse data
hu: Az adatok ellenőrzése sikertelen

en: Failed to retrieve channels
hu: A csatornák letöltése sikertelen

en: Failed to retrieve service credentials
hu: A szolgáltatás hitelesítő adatainak letöltése sikertelen

en: Fast
hu: Gyors

en: Faster
hu: Gyorsabb

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Feb
hu: febr.

en: February
hu: február

en: File Size
hu: Fájlméret

en: File contains DRM
hu: A fájl DRM-et tartalmaz.

en: File is missing
hu: A fájl hiányzik

en: File is unplayable.
hu: A fájl lejátszhatatlan.

en: File is unplayable. Codec is unavailable for analysis.
hu: A fájl lejátszhatatlan. A kodek elérhetetlen analizálásra.

en: File is unplayable. DoVi (Profile 5) color space is not supported.
hu: A fájl nem játszható le. A DoVi (Profil 5) színtér nem támogatott.

en: File size
hu: Fájlméret

en: Find Lyrics
hu: Dalszöveg Keresése

en: Find extras
hu: Extrák keresése

en: Find lyrics for tracks in this library automatically.
hu: Automatikusan találjon dalszöveget ebben a könyvtárban.

en: Find trailers and extras automatically (Plex Pass required)
hu: Előzetesek és extrák automatikus keresése (Plex Pass szükséges)

en: Finding albums
hu: Albumok keresése

en: First Aired
hu: Először adásban

en: Folders
hu: Mappák

en: For all items
hu: Minden elemre

en: For recorded items
hu: Felvett elemekre

en: Forced
hu: Kényszerített

en: Format
hu: Formátum

en: Friendly name
hu: Rövid név

en: Generate ad markers for items in this library.
hu: Hirdetés jelölők létrehozása a könyvtár elemeihez.

en: Generate chapter thumbnails
hu: Fejezet miniatűrök generálása

en: Generate credits markers for this item.
hu: Stáblista jelzők észlelése ehhez az elemhez.

en: Generate credits video markers
hu: Stáblista jelölők generálása

en: Generate intro video markers
hu: 'Bevezető átugrása' jelölők kihelyezése

en: Generate video preview thumbnails
hu: Videó előnézetek generálása

en: Generate video preview thumbnails for items in this library when enabled in server settings.
hu: Videó előnézeti képek létrehozása az elemeknek ebben a könyvtárban, amikor engedélyezve van a szerver beállításaiban.

en: Generating loudness data
hu: Hangossági adatok generálása

en: Generating video chapter thumbnails
hu: Videó fejezet miniatűrök létrehozása

en: Generating video preview thumbnails
hu: Videó miniatűrök kép generálása

en: Genre
hu: Műfaj

[ctx: Genre]
en: More in {1}
hu: Még több {1}

[ctx: Genre]
en: Top Movies in {1}
hu: Legjobb {1} filmek

[ctx: Genre]
en: {1} Radio
hu: {1} Rádió

en: Genre Radio
hu: Műfaj rádió

en: Genres
hu: Műfajok

en: Getting ready...
hu: Felkészülés...

en: Global music videos path
hu: Globális zenei videók útvonala

en: Grabbing
hu: Grabbelés

en: Group albums by type
hu: Albumok csoportosítása típus szerint

en: Group into LPs, EPs & Singles, Compilations, Live Albums, Demos and Remixes.
hu: Albumok csoportosítása LP-k, EP-k, kislemezek, összeállítások, élő albumok, demók és remixek szerint.

en: Guide
hu: Útmutató

en: HD only
hu: Csak HD

en: Hardware transcoding device
hu: Hardveres átkódoló eszköz

en: Has the user accepted the EULA
hu: A felhasználó már elfogadta a végfelhasználói licencszerződést

en: Haven't Played in (Time)
hu: Nem volt lejátszva: (idő)

en: Haven't played in {1} months
hu: Nem volt lejátszva {1} hónapja

en: Haven't played in {1} years
hu: Nem volt lejátszva {1} éve

en: Hide
hu: Elrejt

en: Hide collections but show their items
hu: Rejtse el a gyűjteményeket, de mutassa meg azok elemeit.

en: Hide for single-season series
hu: Elrejtés az egy évados sorozatoknál

en: Hide items in this collection
hu: A gyűjtemény elemeinek elrejtése

en: Hide items which are in collections
hu: A gyűjteményben lévő elemek elrejtése

en: Hide this collection but show its items
hu: Rejtsd el ezt a gyűjteményt, de mutasd meg az elemeit.

en: High quality (30fps limit)
hu: Kiváló minőségű (30fps-es korlát)

en: Highest quality
hu: Legmagasabb minőség

en: Home
hu: Főmenü

en: Home Videos
hu: Házi videók

en: How the episodes are named on disk.
hu: Az epizódok megnevezése a lemezen.

en: How the items in the collection are displayed on the Library tab.
hu: Hogyan jelennek meg az elemek a gyűjteményben a Könyvtár lapon.

en: How to display collections on the Library tab.
hu: Hogyan jelenítsük meg a gyűjteményeket a Könyvtár fülön.

en: How to sort the albums for an artist.
hu: Egy előadó albumainak sorrendje

en: How to sort the episodes for this show.
hu: Hogyan rendezhetők a megnézett epizódok.

en: How to sort the items in the collection.
hu: A gyűjtemény elemeinek rendezése.

en: Icons offered by DLNA server when devices request server description.
hu: A DLNA szerver által kínált ikonok, ha az eszközök szerver leírást kérnek

en: If hardware acceleration is enabled, this controls whether it's used for encoding, in addition to decoding.
hu: Ha a hardveres gyorsítás engedélyezve van, ez ellenőrzi, hogy a dekódoláson túl kódolásra is használják-e.

en: In Progress
hu: Folyamatban

en: Include Cinema Trailers from movies in my library
hu: A könyvtár tartalmazza a mozielőzeteseket a filmekről

en: Include Cinema Trailers from new and upcoming movies in theaters
hu: A könyvtár tartalmazza az új vagy rövidesen megjelenő mozielőzeteseket

en: Include Cinema Trailers from new and upcoming movies on Blu-ray
hu: A könyvtár tartalmazza az új vagy rövidesen megjelenő Blu-ray előzeteseket

en: Include extras with subtitles in Library language
hu: Extrák hozzáadása feliratokkal a könyvtár nyelvén

en: Include in home screen and global search
hu: Kezdőképernyő és a globális keresés hozzáadása

en: Include music libraries in automatic updates
hu: Zenei könyvtárakat is tartalmazza az automatikus frissítés

en: Include related content from shared libraries
hu: Tartalmazza a kapcsolódó tartalmat a megosztott könyvtárakból

en: Include related external content
hu: Kapcsolódó külső tartalmak hozzáadása

en: Include season premieres in Continue Watching
hu: Tartalmazza az évadbemutatókat a Folytatás nézésben

en: Increase the recording duration by adding minutes after the scheduled time.
hu: Növelje a felvétel időtartamát a tervezett időpont után.

en: Increase the recording duration by adding minutes before the scheduled time.
hu: Növelje a felvétel időtartama percek hozzáadásával a tervezett időpont előtt.

en: Initializing
hu: Inicializálás

en: Invalid or missing file
hu: Érvénytelen vagy hiányzó fájl

en: Item Count
hu: Elemszám

en: Jan
hu: jan.

en: January
hu: Január

en: Jul
hu: júl.

en: July
hu: július

en: Jun
hu: jún.

en: June
hu: június

en: Keep
hu: Megtart

en: Kids
hu: Gyerekek

en: Kids On Later
hu: Gyerekek később

en: Kids On Now
hu: Gyerekek most

en: LAN Networks
hu: LAN hálózatok

en: Label
hu: Címke

[ctx: Label]
en: More from {1}
hu: {1} további kínálata

en: Labels
hu: Címkék

en: Language to use for item metadata such as synopsis and title.
hu: Az elemek metaadatainak, mint áttekintés és cím nyelve.

en: Last Episode Date Added
hu: Utolsó epizód hozzáadásának dátuma

en: Last Played
hu: Utoljára játszott

en: Last Watched
hu: Utolsó megtekintés

en: Latest episode
hu: Legújabb epizód

en: Launch jobs in debug mode
hu: Munkák indítása hibakeresés módban

en: Launch plugins in debug mode
hu: Pluginek indítása hibakeresés módban

en: Lens
hu: Objektív

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Library
hu: Könyvtár

[ctx: Library]
en: Recently Added in {1}
hu: Legutóbb hozzáadott:  {1}

en: Library Playlists
hu: Könyvtár lejátszási listák

en: Library Radio
hu: Könyvtári rádió

en: Library Sections
hu: Könyvtár szakaszok

en: Library default
hu: Alapértelmezett könyvtár

en: Library scan interval
hu: Könyvtár szkennelési időköze

en: Limit remote stream bitrate
hu: A távoli adatátvitel bitrátájának korlátozása

en: Limit the number of simultaneous video transcode streams your server can utilize
hu: Egyidejű videó átkódolt közvetítések száma, amit a szerver kezelni tud

en: Limit to airing time
hu: Adás időpont korlátozása

en: Limit to channel
hu: A csatorna korlátozása

en: Limits the number of shows which will appear Continue Watching. Setting it too high can affect performance.
hu: Korlátozza a megjelenő Folytatandó műsorok számát. A túl magas beállítás befolyásolhatja a teljesítményt.

en: Lineup is from a different provider.
hu: A sorbaállások különböző szolgáltatókból származnak.

en: Lineups are from different providers
hu: A sorbaállások különböző szolgáltatókból származnak

en: Linux systems limit the maximum number of watched directories; this may cause problems with large music libraries.
hu: Linux rendszerek korlátozzák a megtekintett könyvtárak a maximális számát; ez problémát okozhat nagy zenei könyvtárak esetében.

en: List of IP addresses and networks that are allowed without auth
hu: Hitelesítés nélkül engedélyezett IP címek és hálózatok listája

en: Live Albums
hu: Élő albumok

en: Live TV & DVR
hu: Élő TV és DVR

en: Load album reviews and critic ratings from the cloud. Might make you reconsider your taste in music.
hu: Töltse le a megjegyzéseket és értékeléseket a felhőből. Lehet, hogy újragondolja a zenei ízlést

en: Load artist biography data from the cloud.
hu: Az előadó életrajzi adatainak betöltése a felhőből.

en: Load concert data for artists, in case you leave the house.
hu: Töltse le az előadó koncert adatait, ha elhagyja otthonát.

en: Load popular track data, which powers radio stations and the popular tracks area.
hu: Töltse be a népszerű műsorszám-adatokat, amelyek hatalommal bírnak a rádióállomások és a népszerű műsorszámok területén.

en: Local Files Only
hu: Csak a helyi fájlok

en: Localized subtitles
hu: Lokalizált felíratok

en: Location visibility
hu: Hely láthatósága

en: Logging of the Plex Media Server memory use and the system total used memory in Plex Media Server logs. A server restart is required for the change to take effect.
hu: A Plex Media Server memóriahasználatának és a rendszer összes felhasznált memóriájának naplózása a Plex Media Server naplóiban. A változás életbe léptetéséhez újra kell indítani a szervert.

en: Loudness analysis allows various features, such as loudness leveling and smart transitions. It can take a long time to complete when analyzing many tracks, and cause high CPU usage.
hu: A hangosságelemzés lehetővé teszi a különféle funkciók, például a hangosság kiegyenlítését és az intelligens átmeneteket. Számos sáv elemzéséhez hosszú idő telhet el, és nagy CPU-használatot eredményez.

en: Low quality (240p)
hu: Alacsony minőségű (240p)

en: Low quality (360p)
hu: Alacsony minőségű (360p)

en: Make
hu: Gyártó

en: Make my CPU hurt
hu: A legjobb minőségű de lassú kódolás magas CPU használattal

en: Manually selected
hu: Kézzel választott

en: Mar
hu: márc.

en: March
hu: március

en: Marker source
hu: Kijelölt forrás

en: Maximum number of Continue Watching items which will appear.
hu: A folytatandó elemek maximális mennyisége.

en: Maximum number of simultaneous streams each user is allowed when not on the local network.
hu: Maximális egyidejű közvetítések száma felhasználónként, ha nincs a helyi hálózaton.

en: Maximum simultaneous video transcode
hu: Maximális egyidejű videó átkódolás

en: Maximum video output resolution for the transcoder
hu: A videó kódoló maximális kimeneti felbontása

en: May
hu: május

en: Media
hu: Média

en: Media download by {1}
hu: Médialetöltés: {1}

en: Media server tokens can be used to gain access to library content. Don't share logs containing tokens publicly. A server restart is required for a change to take effect.
hu: A média szerver jelzőket használ, hogy hozzáférjen a könyvtár tartalmához. A naplókat tartalmazó jelzőket ne ossza meg nyilvánosan. A kiszolgáló újraindítása is szükséges a változtatás életbe léptetéséhez.

en: Media that has not been watched in this many weeks will not appear in Continue Watching.
hu: Az olyan média, amelyet nem figyeltünk meg ezekben a hetekben, nem jelenik meg a 'Lejátszás folytatása' menüben.

en: Medium
hu: Közepes

en: Medium quality (480p)
hu: Közepes minőségű (480p)

en: Medium quality (540p)
hu: Közepes minőségű (540p)

en: Metadata language
hu: Metaadatok nyelve

en: Minimum automatic collection size
hu: Minimális automatikus gyűjteményméret

en: Minutes after end
hu: Percek a vége után

en: Minutes before start
hu: Percek a kezdet előtt

en: Mixes For You
hu: Csak önnek

en: Model
hu: Modell

[ctx: Month]
en: Most Played in {1}
hu: Legtöbbet játszott {1}

en: Mood
hu: Hangulat

en: Mood Radio
hu: Hangulat rádió

en: More by (Artist)
hu: Több: (szereplő)

en: More from (Label)
hu: Több: (címke)

en: More from (Network)
hu: Több: (hálózat)

en: More in (Genre)
hu: Több: (műfaj)

en: Most Played
hu: Legtöbbet játszott

en: Most Played in (Month)
hu: Legtöbbet játszott: (hónap)

en: Most Popular Tracks
hu: Legnépszerűbb számok

en: Movie pre-roll video
hu: Filmelőzetes

en: Movies
hu: Filmek

en: Movies On Later
hu: Filmek később

en: Movies On Now
hu: Filmek most

en: Movies You Might Like
hu: Filmek, amelyek tetszenek

en: Movies on Now
hu: Filmek most

en: Moving files
hu: Fájlok mozgatása

en: Moving offline data
hu: Offline adatok áthelyezése

en: Music
hu: Zene

en: Music Videos
hu: Zenei videók

en: Music on TIDAL
hu: Zene a TIDAL-on

en: My Upcoming Shows
hu: Az én közelgő bemutatóim

en: Name
hu: Név

en: Neither direct play nor conversion is available.
hu: Sem a közvetlen lejátszás, sem a konvertálás nem elérhető.

en: Network
hu: Hálózat

en: Never
hu: Soha

en: New Airings Only
hu: Csak új adások

en: New Releases on TIDAL
hu: Új kiadások a TIDAL-on

en: New Shows On Tonight
hu: Új műsorok ma este

en: New and Repeat Airings
hu: Új és ismételt adások

en: New season premieres will always appear no matter how many weeks have passed since watching.
hu: Az új évadok premierjei mindig megjelennek függetlenül attól, hogy hány hét telt el a megtekintés óta.

en: Newest first
hu: Újabb előre

en: News
hu: Hírek

en: News On Later
hu: Hírek később

en: News On Now
hu: Hírek most

en: News on Now
hu: Hírek most

en: Next 10 unwatched episodes
hu: Következő 10 meg nem nézett epizód

en: Next 15 unwatched episodes
hu: Következő 15 meg nem nézett epizód

en: Next 20 unwatched episodes
hu: Következő 20 meg nem nézett epizód

en: Next 3 unwatched episodes
hu: Következő 3 meg nem nézett epizód

en: Next 5 unwatched episodes
hu: Következő 5 meg nem nézett epizód

en: Next unwatched episode
hu: Következő meg nem nézett epizód

en: No
hu: Nem

en: No recorder was available
hu: Nem volt felvevő

en: No write access to destination
hu: Nincs írási hozzáférés a rendeltetési helyhez

en: None
hu: Nincs

en: Not enough CPU for conversion of this item.
hu: Nincs elég CPU ennek az elemnek a konvertálásához.

en: Not enough CPU power to convert this item.
hu: Nincs elég CPU teljesítmény ennek az elemnek a konvertálásához.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item.
hu: Nincs elég sávszélesség ennek az elemnek a lejátszásához.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Cannot convert to below minimum bandwidth of {1}kbps.
hu: Nincs elég sávszélesség az elem lejátszásához. Nem lehet átalakítani a {1} kbps minimális sávszélesség alatti értékre.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Cannot reduce quality down to target bandwidth of {1}kbps.
hu: Nincs elég sávszélesség az elem lejátszásához. Nem csökkenthető a minőség a {1} kbps sávszélességre.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required bandwidth is not known and only {1}kbps is available.
hu: Nincs elég sávszélesség ennek az elemnek a lejátszásához. A szükséges sávszélesség ismeretlen, de csak {1}kbps áll rendelkezésre.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
hu: Nincs elég sávszélesség ennek az elemnek a lejátszásához. A szükséges sávszélesség {1}kbps de csak {2}kbps áll rendelkezésre.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required minimum bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
hu: Nincs elég sávszélesség ennek az elemnek a lejátszásához. A szükséges legkisebb sávszélesség {1}kbps de csak {2}kbps áll rendelkezésre.

en: Not enough bandwidth for direct play of this item.
hu: Nincs elég sávszélesség ennek az elemnek a közvetlen lejátszásához.

en: Not enough bandwidth for direct play of this item. Required bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
hu: Nincs elég sávszélesség ennek az elemnek a közvetlen lejátszásához. A szükséges sávszélesség {1}kbps de csak {2}kbps áll rendelkezésre.

en: Not enough bandwidth for requested quality.
hu: Nincs elég sávszélesség az igényelt minőséghez.

en: Not enough disk space to convert this item.
hu: Nincs elég lemezterület ennek az elemnek a konvertálásához.

en: Not enough memory to convert this item.
hu: Nincs elég memória ennek az elemnek a konvertálásához.

en: Nov
hu: nov.

en: November
hu: november

en: Number of allowed streams has been reached. Stop a playback or ask admin for more permissions.
hu: Elérte az engedélyezett stream-ek számát. Állítson le egy lejátszást, vagy kérjen az admintól további engedélyeket.

en: Number of log files to generate before cycling
hu: Naplófájlok száma forgatás előtt

en: Number of seconds between DLNA media renderer discovery requests.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a DLNA médiamegjelenítő felderítési kéréseket fogad.

en: Number of seconds to wait before a plugin times out
hu: A plugin időtúllépése miatt ennyi másodpercet kell várni

en: Oct
hu: okt.

en: October
hu: október

en: Off
hu: Ki

en: Oldest first
hu: Régebbi előre

en: On Deck
hu: Fedélzeten

en: On Deck Content
hu: A Fedélzeten tartalma

en: On This Day
hu: Ezen a napon

en: On next refresh
hu: Következő frissítéskor

en: One or more devices must be specified
hu: Egy vagy több eszközt kell megadni

en: Only show trailers
hu: Csak műsor előzetesek

en: Only unwatched movies
hu: Csak a nézetlen filmek

en: Optimize database every week
hu: Adatbázis optimalizálása hetente

en: Optimizing Database
hu: Adatbázis optimalizálás

en: Optimizing database
hu: Adatbázis optimalizálása

en: Optimizing queries
hu: Lekérdezések optimalizálása

en: Optimizing search
hu: Keresés optimalizálása

en: Original
hu: Eredeti

en: Original (No limit)
hu: Eredeti (Nincs korlátozás)

en: Original format
hu: Eredeti formátum

en: Output all enabled diagnostics to the diagnostics path.
hu: Az összes beállított diagnosztikát írja ki a diagnosztikai elérési útvonalra.

en: Path to a PKCS #12 file containing a certificate and private key to enable TLS support on a custom domain.
hu: Az elérési útvonal a PKCS #12 fájlhoz magába foglal egy tanúsítványt és egy privát kulcsot ahhoz, hogy engedélyezze a TLS támogatást egyedi domain-on.

en: Path to a program which postprocesses the recording before adding to the library. The script must be in {1}
hu: Útvonal egy olyan programhoz, amely utólag feldolgozza a felvételt, mielőtt hozzáadná a könyvtárhoz. A szkriptnek {1}-ben kell lennie

en: Perform extensive media analysis during maintenance
hu: A karbantartás során végezzen kiterjedt médiaelemzést

en: Perform refresh of program guide data.
hu: Végezze el a programvezetési adatok frissítését.

en: Photo
hu: Fénykép

en: Photo Albums
hu: Fotó albumok

en: Photos
hu: Fényképek

en: Photos from (Day or Month)
hu: Fényképek: (nap vagy hónap)

en: Photos from (Decade)
hu: Fényképek: (évtized)

en: Photos from (Year)
hu: Fényképek: (Year)

en: Place
hu: Hely

[ctx: Place]
en: In {1}
hu: {1} -ben

en: Places
hu: Helyek

en: Playback has been paused for too long.
hu: A lejátszás túl hosszú ideig szünetelt.

en: Playlists
hu: Lejátszási listák

en: Plays
hu: Lejátszások

en: Plex Media Server is currently running database migrations.
hu: A Plex Media Server jelenleg adatbázis-migrációkat futtat.

en: Plex Media Server is currently running startup maintenance tasks.
hu: A Plex Media Server jelenleg indítási karbantartási feladatokat futtat.

en: Plex Media Server is in an unknown state.
hu: Plex Media Szerver ismeretlen állapotban van

en: Plex Media Server will attempt to use hardware-accelerated video codecs when encoding and decoding video. Hardware acceleration can make transcoding faster and allow more simultaneous video transcodes, but it can also reduce video quality and compatibility.
hu: A Plex Media Server megpróbálja hardveresen felgyorsított video kodekeket használni a videó kódolása és dekódolása során. A hardveres gyorsítás gyorsabb átkódolást tesz lehetővé, és több egyidejű videoátalakítást tesz lehetővé, de csökkentheti a videó minőségét és kompatibilitását is.

en: Plex Mixes are not available until the library has finished its first scan.
hu: A Plex Mix nem használható az első könyvtár elemzés befejezéséig.

en: Plex Music Only
hu: Csak a Plex Music

en: Plex Recommendations on TIDAL
hu: Plex ajánlások a TIDAL-on

en: Podcasts
hu: Podcastok

en: Popular Tracks
hu: Népszerű számok

en: Popularity
hu: Népszerűség

en: Prefer HD
hu: HD előnyben részesítése

en: Prefer artwork based on library language
hu: Helyi alkotások használata a könyvtár nyelve alapján

en: Prefer higher quality encoding
hu: Nagyobb minőségű kódolás előnybe helyezése

en: Prefer higher speed encoding
hu: Nagyobb sebességű kódolás előnybe helyezése

en: Prefer local metadata
hu: Helyi metaadatok előnyben részesítése

en: Preferred
hu: Előnyben részesített

en: Preferred audio language
hu: Előnyben részesített hangsáv

en: Preferred network interface
hu: Preferált hálózati interfész

en: Preferred subtitle language
hu: Előnyben részesített feliratnyelv

en: Processing subscriptions
hu: Feliratkozások feldolgozása

en: Processing {1} album
hu: {1} album feldolgozása

en: Processing {1} albums
hu: {1} album feldolgozása

en: Progress
hu: Előrehaladás

en: Protocol info string used in GetProtocolInfo responses by the DLNA server.
hu: Jegyzőkönyvben használt karakterlánc információk a DLNA szerver által használt GetProtocolInfo válaszok.

en: Publish server on Plex Online
hu: Szerver közzététele a Plex Online-on

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Publishing a server makes it automatically available on your client devices without any configuration of your router.
hu: A szerver közzététele automatikusan elérhetővé válik a kliens eszközökön a router konfigurálása nélkül is.

en: Push Notifications
hu: Push értesítések

en: Quality profile used by the transcoder.
hu: A kódoló által használ minőségi profil.

en: Random Album Radio
hu: Véletlen album rádió

en: Randomly
hu: Véletlenszerűen

en: Rated {1}
hu: Értékelt {1}

en: Rating
hu: Értékelés

en: Ratings Source
hu: Értékelések forrása

en: Rebuilding album index
hu: Az album index újjáépítése

en: Rebuilding artist index
hu: A Művész index újjáépítése

en: Rebuilding indexes
hu: Az indexek újjáépítése

en: Rebuilding track index
hu: A track-index újjáépítése

en: Recent Albums
hu: Legutóbbi albumok

en: Recent Channels
hu: Legutóbbi csatornák

en: Recent Playlists
hu: Legutóbbi lejátszási listák

en: Recently Added
hu: Nemrég hozzáadva

en: Recently Added Content
hu: Legutóbb hozzáadott tartalom

en: Recently Added Episodes
hu: Legutóbbi epizódok

en: Recently Added Movies
hu: Nemrég hozzáadott filmek

en: Recently Added Music
hu: Nemrég hozzáadott zenék

en: Recently Added Music Videos
hu: Legutóbb hozzáadott zenei videók

en: Recently Added Photos
hu: Nemrég hozzáadott fényképek

en: Recently Added TV
hu: A közelmúltban hozzáadott TV

en: Recently Added Videos
hu: Legutóbb hozzáadott videók

en: Recently Favorited Photos
hu: Legutóbb kedvelt fotók

en: Recently Played Music
hu: Legutóbb játszott zenét

en: Recently Released
hu: Nemrég megjelent

en: Recently Released Episodes
hu: A közelmúltban kiadott epizódok

en: Recently Released Movies
hu: Nemrég megjelent filmek

en: Recently Viewed
hu: Utoljára megtekintett

en: Recently Viewed Episodes
hu: Mostanában megtekintett epizódok

en: Recently Viewed Shows
hu: Legutóbb megtekintett műsorok

en: Recently Watched Episodes
hu: Mostanában megtekintett epizódok

en: Recently Watched Movies
hu: Legutóbb nézett filmek

en: Recently Watched Videos
hu: Mostanában megtekintett videók

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: Recommended For You
hu: Önnek ajánlott

en: Record Label
hu: Lemezkiadó

en: Recording
hu: Felvétel

en: Recording Priority
hu: Felvétel prioritása

en: Recording failed. Please check your tuner or antenna.
hu: A felvétel nem sikerült. Kérem ellenőrizze a vevő egységet vagy az antennát.

en: Rediscover
hu: Fedezze fel újra

en: Refresh library metadata periodically
hu: A könyvtár metaadatainak rendszeres frissítése

en: Refresh local metadata every three days
hu: Helyi metaadatok frissítése három naponta

en: Refreshing
hu: Frissítés

en: Refreshing Sub
hu: Felirat frissítése

en: Refreshing guide data
hu: Frissítési útmutató adatok

en: Refreshing local metadata
hu: Helyi metaadatok frissítése

en: Refreshing media analysis
hu: Média elemzés frissítése

en: Refreshing metadata
hu: Metaadatok frissítése

en: Related Albums
hu: Kapcsolódó albumok

en: Related Movies
hu: Kapcsolódó filmek

en: Related Shows
hu: Kapcsolódó műsorok

en: Release Date
hu: Megjelenés dátuma

en: Release date
hu: Kiadási dátum

en: Remember and resume from your previous listening position. Useful for libraries with long-form audio content.
hu: Emlékezzen és folytassa az előző hallgatási pozíciójából. Hasznos azoknak a könyvtáraknak, amelyek hosszú formájú audiotartalmat tartalmaznak.

en: Remixes
hu: Remixek

en: Remote failed to transcode media
hu: A távvezérlő nem tudta átkódolni az adathordozót

en: Remote streams allowed per user
hu: Felhasználónként engedélyezett távoli adatfolyamok

en: Remove old bundles every week
hu: Régi kötegek eltávolítása hetente

en: Remove old cache files every week
hu: Régi cache fájlok eltávolítása hetente

en: Replace lower resolution items
hu: Cserélje ki az alacsonyabb felbontású elemeket

en: Required
hu: Szükséges

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Restrict where content from this library should appear.
hu: Könyvtártartalom megjelenítési helyének korlátozása.

en: Run a partial scan when changes are detected
hu: Részleges vizsgálat indítása ha változások észlelhetőek

en: Run background transcoding tasks at a lower priority than streaming transcodes
hu: A átkódolt feladatok háttérben való futása kisebb prioritású, mint az adatfolyam átkódolása

en: Run scanner tasks at a lower priority
hu: Fejlessze a szkenner feladatait alacsonyabb prioritás mellett

en: Running fix-ups
hu: Javítások végrehajtása

en: Scan my library automatically
hu: Automatikusan beolvasni a könyvtárat

en: Scan my library periodically
hu: Időről időre vizsgálja meg a könyvtárat

en: Scanning
hu: Vizsgálat

en: Scanning {1}
hu: {1} vizsgálata

en: Search Albums...
hu: Albumok keresése...

en: Search Artists...
hu: Előadók keresése...

en: Search Episodes...
hu: Epizódok keresése...

en: Search Shows...
hu: Műsorok keresése...

en: Search Tracks...
hu: Számok keresése...

en: Search for Albums
hu: Albumok keresése

en: Search for Artists
hu: Előadók keresése

en: Search for Episodes
hu: Epizód keresése

en: Search for Shows
hu: Műsorok keresése

en: Search for Tracks
hu: Számok keresése

en: Season
hu: Évad

en: Season {1}
hu: {1}. évad

en: Seasonal Movies
hu: Szezonális filmek

en: Seasons
hu: Évadok

en: Secure connections
hu: Biztonságos kapcsolatok

en: Segmented transcoder timeout
hu: Osztott átkódoló időtúllépés

en: Select a primary source for ratings.
hu: Egy elsődleges forrás kiválasztása az értékeléshez.

en: Send crash reports to Plex
hu: Összeomlási jelentés küldése a Plex-nek

en: Sep
hu: szept.

en: September
hu: szeptember

en: Series default
hu: Sorozat alapértelmezett

en: Server owners may wish to restrict who can see location names for items which contain geolocation metadata. By default only the server owner will have visibility of these.
hu: A kiszolgáló tulajdonosai korlátozhatják a földrajzi helyet tartalmazó metaadatokat tartalmazó elemek helyét. Alapértelmezés szerint csak a kiszolgáló tulajdonos látható.

en: Server update Channel
hu: Szerver frissítési csatorna

en: Server version updates
hu: Szerver verzió frissítések

en: Set the maximum bitrate of a remote stream from this server.
hu: Állítsa be a maximális bitrátát a távoli adatfolyamhoz a szerverről.

en: Set the maximum number of episodes to download for the show.
hu: Állítsa be a maximális számát a sorozat letöltött epizódjainak, amiket meg szeretne tartani.

en: Set the maximum number of unplayed episodes to keep for the show.
hu: Állítsa be a maximális számát a sorozat le nem játszott epizódjainak, amiket meg szeretne tartani.

en: Set the progress percentage for video playback at which point the video will be marked as played.
hu: Állítsa be a videó lejátszás százalékos arányát, amelyet meghaladóan a videó lejátszottként lesz megjelölve.

en: Set the size of the main database cache size in MB. Changes take effect when server is restarted.
hu: Állítsd be a fő adatbázis méretét MB-ban megadva.
    A változások csak az újraindítást követően válnak elérhetővé.

en: Set whether items in your library may be replaced by higher resolution recordings. This will replace any matching items in your library, not just prior DVR recordings.
hu: Állítsa be, hogy a könyvtárban lévő elemek magasabb felbontású felvételekkel helyettesíthetők-e. Ez felváltja a könyvtár bármely megfelelő elemét, nem csak a korábbi DVR felvételeket.

en: Shared
hu: Megosztott

en: Show
hu: Műsor

en: Show Actor
hu: Színész megjelenítése

en: Show Collection
hu: Gyűjtemény megjelenítése

en: Show Director
hu: Rendező megjelenítése

en: Show Edition
hu: Kiadás megjelenítése

en: Show Last Watched
hu: Mutassa az utoljára megtekintettet

en: Show Plays
hu: Játékok megjelenítése

en: Show Producer
hu: Producer megjelenítése

en: Show Rating
hu: Értékelés mutatása

en: Show Title
hu: Cím megjelenítése

en: Show Unmatched
hu: Nem teljesen egyező mutatása

en: Show Writer
hu: Író megjelenítése

en: Show Year
hu: Év megjelenítése

en: Show collections and their items
hu: A gyűjtemények és azok elemeinek megjelenítése

en: Show in dock
hu: A tálcán látható

en: Show related tracks and albums from TIDAL.
hu: A kapcsolódó TIDAL zeneszámok és albumok megjelenítése.

en: Show similar free to watch movies and related tracks and albums from TIDAL.
hu: Hasonló ingyenesen nézhető TIDAL filmek és kapcsolódó számok és albumok megjelenítése.

en: Show suggestions and additional albums from TIDAL, and include TIDAL tracks in Artist Radio.
hu: Mutasson javaslatokat és további albumokat a TIDAL-ról, és tegye hozzá a TIDAL zeneszámokat az Artist Radio-hoz.

en: Show suggestions and additional albums from libraries shared with you, and include shared tracks in Artist Radio.
hu: Mutassa az ajánlásokat és további albumokat a megosztott könyvtárakból és adjon hozzá megosztott számokat az Artist rádióba

en: Show this collection and its items
hu: Mutassa ezt a gyűjteményt és annak elemeit

en: Shown with foreign audio
hu: Megjelenítve az idegen hanggal

en: Shows
hu: Sorozatok

en: Shows On Now
hu: Most megy

en: Shows You Might Like
hu: Megmutatja, hogy tetszik

en: Shows on Now
hu: Most futó műsorok

en: Shutter Speed
hu: Zársebesség

en: Similar Artists
hu: Hasonló előadók

en: Similar Movies in Free To Watch
hu: Hasonló ingyen nézhető filmek

en: Singles & EPs
hu: Kislemezek & EP-k

en: Size of IPC buffer (in bytes) when streaming transcodes
hu: Az IPC puffer mérete (byte-ban) átkódolás közben

en: Skip extras which aren't trailers
hu: Extrák átugrása, melyek nem előzetesek

en: Slow
hu: Lassú

en: Slower
hu: Lassabb

en: Smart shuffling prefers highly rated, popular and less recently heard tracks.
hu: Az intelligens véletlenszerű keverés a legjobban értékelt, népszerű és kevésbé hallott zeneszámokat részesíti előnyben.

en: Sonic Analysis
hu: Szonikus analízis

en: Sonic analysis allows various features, such as track radio. It can take a long time to complete when analyzing many tracks, and cause high CPU usage.
hu: A szonikus elemzés különféle funkciókat tesz lehetővé, például rádiónyomokat. Sok műsorszám elemzésekor hosszú időbe telhet, és nagy CPU-használatot okozhat.

en: Sonically Similar Albums
hu: Szonikusan hasonló albumok

en: Sonically Similar Artists
hu: Szonikusan hasonló művészek

en: Sorry, there is no Plex Mix available for this track.
hu: Sajnáljuk, ehhez a zeneszámhoz nem elérhető a Plex Mix.

en: Soundtracks
hu: OST

en: Source
hu: Forrás

en: Specials
hu: Különlegességek

en: Speed at which to limit the total bandwidth not on the local network in kilobits per second. Use 0 to set no limit.
hu: Az a sebesség, amellyel a helyi hálózaton nem minden sávszélességet kilobit / másodpercenként korlátozni kell. Használja a 0 értéket a határérték beállításához.

en: Sports
hu: Sport

en: Sports On Later
hu: Sport később

en: Sports On Now
hu: Sport most

en: Sports on Now
hu: Sport most

en: Start Listening
hu: Indítsa el a hallgatást

en: Start Watching
hu: Lejátszás elkezdése

en: Start with '{1}'
hu: Ezzel kezdődik: „{1}”

en: Stations
hu: Állomások

en: Store track progress
hu: Tárolja az előrehaladást

en: Streaming Session doesn't exist or timed out.
hu: Streaming session nem létezik vagy lejárt.

en: Strict TLS configuration
hu: Szigorú TLS konfiguráció

en: Studio
hu: Stúdió

[ctx: Studio]
en: More from {1}
hu: {1} további kínálata

en: Style
hu: Stílus

en: Style Radio
hu: Stílus rádió

en: Subtitle Language
hu: Felirat nyelve

en: Success
hu: Siker

en: Super fast
hu: Szuper gyors

en: Support Away Mode when preventing system sleep
hu: Vendég mód támogatása a rendszer alvó módjának megelőzésére

en: Syncing Play state from remote
hu: Lejátszási állapot szinkronizálása a távirányítóról

en: Syncing Play state to remote
hu: A lejátszási állapot szinkronizálása a távirányítóra

en: TIDAL Albums
hu: TIDAL albumok

en: TIDAL Music Videos
hu: TIDAL zenei videók

en: TV Shows
hu: TV műsorok

en: Tag
hu: Címke

[ctx: Tag]
en: More in {1}
hu: Még több {1}

en: Tags
hu: Címkék

en: Team
hu: Csapat

en: Terminate Sessions Paused for Longer Than
hu: Befejez minden olyan lejátszást, mely hosszabb ideje van szüneteltetve, mint

en: The EPG provider does not exist.
hu: Az EPG szolgáltató nem létezik.

en: The GPU or other hardware device that will be used for transcoding
hu: Az átkódoláshoz használt videokártya vagy más hardvereszköz

en: The Movie Database (Aired)
hu: Film adatbázis (Sugárzott)

en: The Relay allows connections to the server through a proxy relay when the server is not accessible otherwise.  Note: this proxy relay is bandwidth limited
hu: Az 'Átjátszó' lehetővé teszi a kiszolgálóval való kapcsolatokat proxyn keresztül, ha a szerver egyébként nem érhető el. Megjegyzés: ez a proxy-átjátszó sávszélesség korlátozott

en: The action cannot be performed on the item in its current state
hu: A műveletet nem lehet végrehajtani az elem jelenlegi állapotában

en: The airing occurred in the past and cannot be recorded
hu: A légzés a múltban történt, és nem rögzíthető

en: The airing was already in progress
hu: A sugárzás már folyamatban volt

en: The butler analyzed {1} items.
hu: A rendszer elemzett {1} tételt.

en: The butler backed up your database.
hu: A rendszer biztonsági mentést készített az adatbázisáról.

en: The butler cleaned {1} media bundles.
hu: A rendszer megtisztított {1} média csomagot.

en: The butler cleaned {1} metadata bundles.
hu: A rendszer megtisztított {1} metaadat csomagot.

en: The butler collected blob garbage.
hu: A rendszer összegyűjtötte a foltos szemetet.

en: The butler deleted {1} old cache files.
hu: A rendszer törölt {1} régi cache fájlt.

en: The butler generated ad markers for {1} show(s).
hu: A rendszer hirdetési jelölőket hozott létre {1} műsor(ok)hoz.

en: The butler generated chapter thumbnails for {1} files.
hu: A rendszer generálta a bélyegképeket a {1} fájlokhoz.

en: The butler generated {1} credits markers.
hu: Az inas {1} stáblista jelölőt generált.

en: The butler generated {1} season intro markers.
hu: A rendszer {1} évad bevezető jelölőt hozott létre

en: The butler generated {1} video preview thumbnails.
hu: A rendszer generált {1} videó bélyegképet.

en: The butler optimized your database.
hu: A rendszer optimalizálta az adatbázisát.

en: The butler performed deep analysis on {1} files.
hu: A rendszer mély elemzést végzett {1} fájlon.

en: The butler performed loudness analysis on {1} albums.
hu: A rendszer hanghatáselemzést készített {1} albumon.

en: The butler performed sonic analysis on {1} batches of albums.
hu: A komornyik szonikus elemzést végzett {1} albumkötegen.

en: The butler refreshed all libraries.
hu: A rendszer frissítette az összes könyvtárat.

en: The butler refreshed {1} artists.
hu: A rendszer frissített {1} előadót.

en: The butler refreshed {1} items.
hu: A rendszer frissített {1} elemet.

en: The butler refreshed {1} movies.
hu: Az inas {1} filmet frissített.

en: The butler refreshed {1} seasons.
hu: A komornyik frissített {1} évadot.

en: The butler refreshed {1} shows.
hu: Az inas {1} sorozatot frissített.

en: The butler wasn't able to back up your database.
hu: A rendszer nem tudott biztonsági mentést készíteni az adatbázisáról.

en: The cleanup cleaned {1} media bundles.
hu: A takarítás megtisztított {1} média köteget.

en: The cleanup cleaned {1} metadata bundles.
hu:  A takarítás megtisztított {1} metaadat köteget.

en: The default duration to record after the scheduled time.
hu: Az ütemezett idő után rögzített alapértelmezett időtartam.

en: The default duration to record before the scheduled time.
hu: Az ütemezett idő előtt rögzített alapértelmezett időtartam.

en: The destination library or location did not exist
hu: A célkönyvtár vagy helyszín nem létezett

en: The device does not exist
hu: A készülék nem létezik

en: The device does not tune the required channel
hu: Az eszköz nem állítja be a kívánt csatornát

en: The device has no associated grabber
hu: A készüléknek nincs hozzá kapcsolódó fogója

en: The device is busy
hu: A készülék foglalt

en: The device is in use with an existing DVR
hu: A készüléket meglévő DVR-rel használják

en: The device is not in use by this DVR
hu: A készüléket a DVR nem használja

en: The directory in which database backups are stored.
hu: Az a könyvtár, ahol a biztonsági mentések tárolásra kerülnek.

en: The download was aborted
hu: A letöltést megszakították

en: The download was cancelled
hu: A letöltés megszakítva

en: The media version already exists
hu: A média verzió már létezik

en: The network interface local clients will use to connect.
hu: A hálózati interfészt a helyi kliensek fogják használni a csatlakozáshoz.

en: The owner of the server will be allowed to delete media files from disk.
hu: A szerver tulajdonosa törölhet médiafájlokat a lemezről.

en: The path is invalid
hu: Az elérési útvonal érvénytelen

en: The path where local application data is stored
hu: A helyi alkalmazásadatok tárolási helye

en: The quality of the transcoding used for live TV or recording. Selecting original format may result in very large files.
hu: Az élő televízión vagy felvételen használt átkódolás minősége. Az eredeti formátum kiválasztása nagyon nagy fájlokat eredményezhet.

en: The recording conflicts with other recordings
hu: A felvétel ellentétes más felvételekkel

en: The recording duration was 0 minutes
hu: A felvétel időtartama 0 perc volt

en: The recording failed
hu: A felvétel sikertelen volt

en: The recording was aborted
hu: A felvétel megszakadt

en: The recording was cancelled
hu: A felvételt törölték

en: The recording was not started because airing was in progress
hu: A felvételt nem indították el, mert a sugárzás folyamatban volt

en: The server is not connected to plex.tv
hu: A szerver nem kapcsolódik a plex.tv oldalhoz

en: The server's account does not have a Plex Pass and cannot use the Sync feature
hu: Fiók nem rendelkezik Plex Pass hozzáféréssel, ezért nem tudja használni a szinkronizálás funkciót

en: The server's disk is almost full (less than 10GB remaining)
hu: A szerver merevlemeze majdnem megtelt (kevesebb mint 10GB maradt)

en: The source media was not found
hu: A forrás média nem található

en: The time (in seconds) between each video preview frame.
hu: Az egyes előnézeti képkockák közötti idő (másodpercben).

en: The time at which the background maintenance tasks stop running.
hu: A beállított idő elteltével a háttérben futtatott karbantartási feladatok futása leáll.

en: The time at which the server starts running background maintenance tasks.
hu: A beállított idő elteltével a szerver karbantartási feladatokat futtat a háttérben.

en: The user does not have permission to sync
hu: A felhasználónak nincs engedélye a szinkronizálásra

en: The x264 preset value used for background transcoding (Sync and Media Optimizer). Slower values will result in better video quality and smaller file sizes, but will take significantly longer to complete processing.
hu: Az x264 beállított értéke háttérben történő átkódoláshoz (Szinkronizálás és Média Optimalizáló). A lassabb érték jobb minőségű videót és kisebb fájlméretet eredményez, de jelentősen hosszabb időt veszi igénybe a feldolgozása.

en: TheTVDB (Absolute)
hu: TheTVDB (Abszolút)

en: TheTVDB (Aired)
hu: TheTVDB (Sugárzott)

en: There is a duplicate channel mapping
hu: Van egy dupla csatorna leképezés

en: There is a duplicate recording already active
hu: Már létezik egy ismétlődő felvétel

en: There was a transcoder error
hu: Transzkóder hiba történt

en: There was not enough free disk space to start the download
hu: Nincs elegendő szabad lemezterület a letöltés megkezdéséhez

en: There was not enough free disk space to start the recording
hu: A felvétel elindításához nem volt elég szabad lemezterület

en: This Day
hu: Ezen a napon

en: This Episode
hu: Ez az epizód

en: This Event
hu: Ez az esemény

en: This Month
hu: Ebben a hónapban

en: This Season
hu: Ez az évad

en: This allows the server to stream media to DLNA (Digital Living Network Alliance) devices.
hu: Ez lehetővé teszi a szervernek, hogy médiákat közvetítsen a DLNA (Digital Living Network Alliance) képes eszközöknek.

en: This app cannot play this item. The reason is: {1}.
hu: Ez az alkalmazás nem tudja lejátszani ezt az elemet. Az ok: {1}.

en: This app does not allow item to be converted for playback. Check your settings and try again.
hu: Ez az alkalmazás nem engedélyezi az elem konvertálását a lejátszáshoz. Ellenőrizze a beállításokat és próbálja újra.

en: This app does not allow this item to be direct played. Check your settings and try again.
hu: Ez az alkalmazás nem engedi ennek az elemnek a közvetlen lejátszását. Ellenőrizze a beállításokat és próbálja újra!

en: This device already exists
hu: Ez a készülék már létezik

en: This enables the media server to discover other servers and players on the local network.
hu: Ez lehetővé teszi a média szervernek, hogy felfedezzen más szervereket és lejátszókat a helyi hálózaton.

en: This feature is Plex Pass only.
hu: Ez csak Plex Pass-al rendelkezőknek érhető el.

en: This helps us improve your experience.
hu: Ez segít nekünk fejleszteni a felhasználói élményt.

en: This name will be used to identify this media server to other computers on your network. If you leave it blank, your computer's name will be used instead.
hu: Média szerverét ez a név azonosítja a hálózaton lévő más számítógépek számára . Ha üresen hagyja, akkor a számítógép nevét fogja használni.

en: This will influence which content rating system is used. Changing this setting will require refreshing the metadata for the changes to take effect.
hu: Ez befolyásolni fogja, hogy melyik tartalom besorolási rendszert használják. A beállítás módosításához a metaadatok frissítése szükséges a módosítások életbe lépéséhez.

en: Time Travel Radio
hu: Time Travel rádió

en: Time at which tasks start to run
hu: Feladatok elindításának időpontja

en: Time at which tasks stop running
hu: Feladatok leállításának időpontja

en: Timeline
hu: Idővonal

en: Timeout in seconds segmented transcodes wait for the transcoder to begin writing data.
hu: Időtúllépés másodpercben. Az átkódolók várakozási ideje az adatok írásának megkezdéséig.

en: Title
hu: Cím

en: Top Albums from (Genre)
hu: Legnépszerűbb albumok: (műfaj)

en: Top Albums from (Year)
hu: Legnépszerűbb albumok: (év)

en: Top Movies by (Actor or Director)
hu: Legnépszerűbb filmek: (színész vagy rendező)

en: Top Movies in (Genre)
hu: Legnépszerűbb filmek: (műfaj)

en: Top Rated TV
hu: Legjobb TV

en: Top Unwatched Movies
hu: Legjobb nem nézett filmek

en: Track Added At
hu: Szám hozzáadva

en: Track Genre
hu: Zenei műfaj

en: Track Last Played
hu: Utoljára lejátszott zeneszám

en: Track Last Rated
hu: Utoljára értékelt szám

en: Track Last Skipped
hu: Legutóbb átugrott szám

en: Track Mood
hu: Szám hangulata

en: Track Plays
hu: Szám lejátszása

en: Track Popularity
hu: Szám népszerűsége

en: Track Rating
hu: Szám értékelése

en: Track Skips
hu: Szám kihagyása

en: Track Source
hu: Sáv forrás

en: Track Title
hu: Szám címe

en: Tracks
hu: Számok

en: Tracks from {1}
hu: Zeneszámok innen: {1}

en: Trailers for Upcoming Blu-ray Releases
hu: Előzetes a közelgő Blu-ray kiadásokhoz

en: Trailers for Upcoming Theatrical Releases
hu: Előzetes a közelgő színházi kiadásokhoz

en: Transcode
hu: Átkódolás

en: Transcoded HDR content will appear highly dimmed and desaturated with this disabled. Additional driver components may be needed to support hardware transcoding with this feature enabled; see our support articles for further details.
hu: Az átkódolt HDR-tartalom nagyon halványan és telítetlenül fog megjelenni, ha ez az opció le van tiltva. Lehetséges, hogy további illesztőprogram-összetevőkre van szükség a hardveres átkódolás támogatásához, ha ez a funkció engedélyezve van. A részleteket lásd a támogatási cikkekben.

en: Transcoder Quality
hu: Transcoder minőség

en: Transcoder default duration
hu: Átkódoló alapértelmezett időtartama

en: Transcoder default prune buffer
hu: Átkódoló alapértelmezett gyorsítótár

en: Transcoder default throttle buffer
hu: Átkódoló alapértelmezett gyorsítótár

en: Transcoder quality
hu: Átkódoló minősége

en: Transcoder temporary directory
hu: Átkódoló ideiglenes könyvtára

en: Transcoding Media for {1}
hu: Média átkódolása {1}

en: Trash
hu: Szemét

en: Treat WAN IP As LAN Bandwidth
hu: A WAN IP-t LAN sávszélességként kezelje

en: Treat incoming requests from this network's WAN IP address as LAN requests in terms of bandwidth.  This often occurs when DNS rebinding protection is in place and clients on the LAN cannot contact the server directly but instead have to go through the WAN IP address.
hu: A hálózat WAN interfészére érkező kéréseket sávszélesség szempontjából úgy kezeli mint a LAN interfészre érkezőket.  Gyakran előfordul mikor a DNS rebinding védelem aktív és a LAN felőli kliensek nem képesek közvetlenül elérni a szervert csak a WAN interfészen keresztül.

en: Tried {1}
hu: Megpróbáltam {1}

en: Tuner in use by another process
hu: A vevő egységet egy másik folyamat használja

en: Type
hu: Típus

en: Ultra fast
hu: Ultra gyors

en: Unable to add device to DVR
hu: Nem lehet eszközt hozzáadni a DVR-hez

en: Unable to find playlist for sync item
hu: Nem található lejátszási lista a szinkronizálási elemhez

en: Unable to get channel listing from device
hu: A csatornajegyzék nem sikerült a készülékről

en: Unable to get lineups.
hu: Nem sikerült összeállítani.

en: Unable to remove device from DVR
hu: Nem sikerült eltávolítani az eszközt a DVR-ről

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown device
hu: Ismeretlen eszköz

en: Unknown item
hu: Ismeretlen elem

en: Unknown media grabber
hu: Ismeretlen média grabber

en: Unknown provider requested to make decision.
hu: Az ismeretlen szolgáltató döntést kért.

en: Unknown source
hu: Ismeretlen forrás

en: Unknown status
hu: Ismeretlen állapot

en: Unknown sync item
hu: Ismeretlen sync. elem

en: Unknown sync list
hu: Ismeretlen szinkronizálási lista

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Unmatched
hu: Egyedülálló

en: Unwatched
hu: Nem nézett

en: Unwatched Episodes
hu: Nézetlen epizód

en: Unwatched Videos
hu: Nem nézett videók

en: Up Next
hu: Következő

en: Up Next from Free to Watch
hu: Következik az ingyenesen nézhető tartalmakból

en: Up Next in {1}
hu: Következő oldal {1}

en: Update all libraries during maintenance
hu: Karbantartáskor minden könyvtár frissítése

en: Upgrade media analysis during maintenance
hu: Média elemzés frissítése a karbantartás alatt

en: Use DVR Setting
hu: DVR beállítás használata

en: Use hardware acceleration when available
hu: Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges

en: Use hardware-accelerated video encoding
hu: Hardveres gyorsítású videókódolás használata

en: Use language preferences from plex.tv
hu: Használja a nyelvi beállításokat a plex.tv-től

en: Use local assets
hu: Helyi eszközök használata

en: Use localized posters when available. This is determined by the library language setting.
hu: Helyi plakátok használata, ha vannak ilyenek. Ezt a könyvtár nyelvi beállítása határozza meg.

en: Use original title
hu: Eredeti cím használata

en: Use original titles
hu: Eredeti címek használata

en: Use red band (restricted audiences) trailers when available
hu: Vörös sávú (korlátozott publikum) előzetesek használata, ha van

en: Use season titles
hu: Évad címek használata

en: Use season titles when available.
hu: Évad címek használata, ha elérhetők.

en: Use the original title for this item regardless of the library language.
hu: Használja a tétel eredeti címét függetlenül a könyvtár nyelvétől

en: Use the original titles for all items regardless of the library language.
hu: Használja az összes elem eredeti címét függetlenül a könyvtár nyelvétől.

en: User currently viewing the content
hu: Felhasználó jelenlegi tartalmat nézi

en: Value is in minutes. Terminate any sessions which have been paused for a longer time than specified amount of time.  Audio-only sessions and live sessions are excluded
hu: Az érték percekben. Befejez minden lejátszást, amely régebb óta van szüneteltetve, mint a meghatározott idő. Ebbe nem tartoznak bele a kizárólag hangot tartalmazó és élő lejátszások.

en: Verbose logging is only useful to debug specific issues and should only be enabled if requested by support staff.
hu: A részletes naplózás csak bizonyos problémák hibakereséséhez hasznos, és csak akkor engedélyezhető, ha a támogatási személyzet kéri.

en: Very fast
hu: Nagyon gyors

en: Very slow
hu: Leglassabb

en: Video
hu: Videó

en: Video play completion behaviour
hu: Videó lejátszottként való megjelölése

en: Video played threshold
hu: Videó lejátszási küszöb

en: Video preview thumbnail frame duration
hu: A videó előnézeti miniatűr képének időtartama

en: Video preview thumbnails provide live updates in Now Playing and while seeking on supported apps. Thumbnail generation may take a long time, cause high CPU usage, and consume additional disk space. You can turn off thumbnail generation for individual libraries in the library's advanced settings.
hu: A videók előnézeti bélyegképei élő frissítéseket biztosítanak a Most játszott és a támogatott alkalmazások keresése közben. A miniatűrök előállítása sok időt vehet igénybe, nagy CPU-használatot eredményezhet, és további lemezterületet is igénybe vehet. A könyvtár speciális beállításaiban kikapcsolhatja az egyes könyvtárak miniatűr generációját.

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Webhooks
hu: Webhookok

en: Weeks to consider for Continue Watching
hu: Hetek, hogy megfigyelje 'Lejátszás folytatás' menüt

en: What's On
hu: Mi megy

en: What's On Later
hu: Mi lesz később

en: What's On Now
hu: Mi megy most

en: When changes to library folders are detected, only scan the folder that changed.
hu: Amikor a könyvtár mappáiban változtatások észlelhetők csak a változások kerülnek beolvasásra.

en: When enabled, richer information is downloaded for some shows and movies. This makes guide refreshing slower.
hu: Ha engedélyezve van, a gazdagabb információk letöltésre kerülnek egyes műsorok és filmek esetében. Ez az útmutatót lassabban frissíti.

en: When scanning this library, prefer embedded tags and local files if present.
hu: A könyvtár vizsgálatakor a beágyazott címkéket és a helyi fájlokat részesítse előnyben, ha vannak.

en: When scanning this library, use local posters and artwork if present.
hu: A könyvtár beolvasásakor használjon helyi posztereket és grafikákat, ha vannak.

en: When set to "Required", some unencrypted connections (originating from the Media Server computer) will still be allowed and apps that don't support secure connections will not be able to connect at all.
hu: Ha "Szükséges" van beállítva, néhány nem titkosított (a Média Szerver számítógépről származó) kapcsolat továbbra is engedélyezett marad, és az olyan alkalmazások, amelyek nem támogatják a biztonságos kapcsolatot, nem lesznek képesek csatlakozni egyáltalán.

en: Where to automatically obtain album cover art.
hu: Ahol lehet az album borítóképek automatikus beszerzése.

en: Where to automatically obtain genres for artists and albums.
hu: Ahol lehet az albumok és előadók műfajának automatikus beszerzése.

en: Which user's activity (e.g. user rating, play count, or watched status) is used for the collection filtering.
hu: A gyűjtemény szűréséhez milyen felhasználói tevékenységet (pl. felhasználói értékelés, lejátszások száma vagy megnézett állapot) használja a rendszer.

en: Writer
hu: Író

en: Year
hu: Év

[ctx: Year]
en: Photos from {1}
hu: {1} év fényképei

[ctx: Year]
en: This Day in {1}
hu: {1} - mai napon

[ctx: Year]
en: This Month in {1}
hu: {1} - ebben a hónapban

[ctx: Year]
en: Top Albums from {1}
hu: {1} év legjobb albumjai

[ctx: Year]
en: Videos from {1}
hu: {1} év videói

en: Yes
hu: Igen

en: You cannot create or edit playlists on this server.
hu: Ön nem készíthet vagy szerkeszthet lejátszási listákat ezen a szerveren.

en: You have too many active streams.
hu: Túl sok aktív adatfolyama van.

en: Your library will be updated automatically when changes to library folders are detected.
hu: A könyvtár automatikus frissítése ha a mappákban változás észlelhető

en: [Experimental] This can save disk space and improve compatibility. Converting requires a fast CPU.
hu: [Kísérleti] Ezzel megtakarítható a lemezterület és javítható a kompatibilitás. Az átalakítás gyors CPU-t igényel.

en: [Unknown Season]
hu: [Ismeretlen évad]

en: a direct connection to the server is not available
hu: közvetlen kapcsolat a szerverrel nem elérhető

en: admin only
hu: Csak rendszergazda

en: and
hu: és

en: as a scheduled task
hu: mint egy ütemezett feladat

en: as a scheduled task and when media is added
hu: mint egy ütemezett feladat és amikor a média hozzáadva

en: audio
hu: hang-

en: begins with
hu: kezdődik

en: both, try online first
hu: mindkettő, próbáld online először

en: contains
hu: tartalmaz

en: daily
hu: naponta

en: decoder
hu: dekódoló

en: disabled
hu: letiltva

en: does not contain
hu: nem tartalmaz

en: enabled
hu: engedélyezve

en: encoder
hu: kódoló

en: ends with
hu: végződik

en: every 12 hours
hu: 12 óránként

en: every 15 minutes
hu: 15 percenként

en: every 2 hours
hu: 2 óránként

en: every 30 minutes
hu: 30 percenként

en: every 6 hours
hu: 6 óránként

en: everyone
hu: mindenki

en: hourly
hu: óránként

en: iTunes library XML path
hu: iTunes könyvtár XML útvonala

en: is
hu: van

en: is after
hu: után van

en: is before
hu: előtt van

en: is false
hu: hamis

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is less than
hu: kevesebb mint

en: is not
hu: nincs

en: is true
hu: igaz

en: local detection only
hu: csak helyi felfedezés

en: never
hu: soha

en: only online (no local detection)
hu: csak online (helyi nem található)

en: subtitle
hu: felirat

en: the server administrator has set a limit
hu: a szerver adminisztrátora limitet állított be

en: unavailable
hu: nem elérhető

en: unknown
hu: ismeretlen

en: video
hu: videó

en: {1} Collection
hu: {1} Gyűjtemény

en: {1} Star
hu: {1} Csillag
