Plex Media Server - en to sl translation catalogue (1087 entries)

en: "{1}" asked to stop your playback from this server. The device might be busy, restarting, or under maintenance. Try again in a few minutes.
sl: "{1}" je zahteval ustavitev predvajanja s tega strežnika. Naprava je morda zasedena, izvaja se ponovni zagon ali servis. Poskusite znova čez nekaj minut.

en: "{1}" asked to stop your playback from this server: {2}
sl: "{1}" je zahteval ustavitev predvajanja s tega strežnika: {2}

en: 'agent' is invalid for the selected library type
sl: »agent« ni veljaven za izbrano vrsto knjižnice

en: 'agent' is missing or invalid
sl: "agent" manjka ali ni veljaven

en: 'language' is invalid
sl: 'jezik' je neveljaven

en: 15 Mbps (1080p)
sl: 15 Mb/s (1080p)

en: 25 Mbps (4k)
sl: 25 Mb/s (4k)

en: 3 latest episodes
sl: Zadnje 3 epizode

en: 5 latest episodes
sl: Zadnjih 5 epizod

en: A comma-separated list of URLs (http or https) which are published up to plex.tv for server discovery.
sl: Seznam URL-jev, ločenih z vejicami (http ali https), ki so objavljeni na plex.tv za odkrivanje strežnika.

en: A global path to music videos for all music libraries.
sl: Globalna pot do glasbenih videoposnetkov za vse glasbene knjižnice.

en: A server restart is required for a change to take effect.
sl: Ponovni zagon strežnika je potreben, da spremembe začnejo veljati.

en: A unique identifier for the machine
sl: Unikaten identifikator za napravo

en: Absolute numbering
sl: Absolutno oštevilčenje

en: Account default
sl: Privzeto za račun

en: Actor
sl: Igralec

[ctx: Actor]
en: More with {1}
sl: Več od {1}

[ctx: Actor]
en: Top Movies with {1}
sl: Najboljši filmi z {1}

en: Actors
sl: Igralci

en: Ad detection
sl: Zaznava oglasov

en: Add Plex Media Server and System memory use for Debug Logging
sl: Dodaja rabo strežnika Plex Media Server in sistemskega pomnilnika pri beleženju zapisnika za odpravljanje napak

en: Adding to Library
sl: Dodajanje v knjižnico

en: Adding {1}
sl: Dodajanje {1}

en: Admin Terminated Playback.
sl: Skrbnik je ustavil predvajanje.

en: After a day
sl: Po enem dnevu

en: After a month
sl: Po enem mesecu

en: After a week
sl: Po enem tednu

en: Airing
sl: Se predvaja

en: Airing did not start at the required time
sl: Oddajanje se ni pričelo ob načrtovanem času

en: Airing order
sl: Vrstni red (po predvajanju)

en: Airing was not high enough quality
sl: Oddajanje ni bilo dovolj kakovostno

en: Airing was not on the required channel
sl: Oddajanje ni potekalo na načrtovanem kanalu

en: Airings
sl: Oddajanja

en: Album Art
sl: Naslovnica albuma

en: Album Artist
sl: Izvajalec

en: Album Collection
sl: Zbirka albuma

en: Album Critic Rating
sl: Kritiška ocena albuma

en: Album Decade
sl: Dekada albuma

en: Album Format
sl: Format albuma

en: Album Genre
sl: Žanr

en: Album Last Played
sl: Album nazadnje predvajan

en: Album Mood
sl: Razpoloženje albuma

en: Album Plays
sl: Predvajanj albuma

en: Album Rating
sl: Ocena albuma

en: Album Reviews and Critic Ratings
sl: Ocene in kritike albuma

en: Album Source
sl: Vir albuma

en: Album Style
sl: Slog albuma

en: Album Title
sl: Naslov albuma

en: Album Type
sl: Vrsta albuma

en: Album sorting
sl: Sortiranje albumov

en: Albums
sl: Albumi

en: Algorithm to use when performing HDR tone mapping.
sl: Algoritem za uporabo pri preslikavi slikovnih tonov HDR.

en: All
sl: Vse

en: All Artists
sl: Vsi izvajalci

en: All Channels
sl: Vsi kanali

en: All Episodes
sl: Vse epizode

en: All Movies
sl: Vsi filmi

en: All Photos
sl: Vse fotografije

en: All Podcasts
sl: Vsi podcasti

en: All Shared
sl: Vse v skupni rabi

en: All Shows
sl: Vse oddaje

en: All episodes
sl: Vse epizode

en: All movies
sl: Vsi filmi

en: All {1}
sl: Vse {1}

en: All {1} Events
sl: Vsi {1} Dogodki

en: Allow Cinema Trailers to play before items in this library.
sl: Dovoli, da se kinematografski napovedniki predvajajo pred predmeti v tej knjižnici.

en: Allow Plex Media Server tokens in logs
sl: Dovoli žetone PMS v dnevnikih

en: Allow media deletion
sl: Dovoli brisanje

en: Allow partial airings
sl: Dovoli delna zračenja

en: Allow red band trailers
sl: Dovoli napovednike z rdečim trakom

en: Allow this server to send events to external services.
sl: Dovoli strežniku pošiljanje dogodkov zunanjim storitvam.

en: Allow this server to send push notifications to mobile devices. Note: Push notifications are delivered using Plex services. They're associated with your account, and some of them may contain information about the contents of your library.
sl: Dovolite temu strežniku, da pošilja potisna obvestila mobilnim napravam. Opomba: potisna obvestila se dostavljajo s storitvami Plex. Povezane so z vašim računom, nekatere pa lahko vsebujejo informacije o vsebini vaše knjižnice.

en: Alphabetical
sl: Abecedno

en: Always
sl: Vedno

en: Always enabled
sl: Vedno omogočeno

en: Always include English language Cinema Trailers for trailers of movies not in my library.
sl: Vedno vključi kinematografske napovednike v angleškem jeziku za napovednike filmov, ki niso v tej knjižnici.

en: Always the server admin user
sl: Vedno skrbniški uporabnik strežnika

en: Amount in past seconds to retain before pruning segments from a transcode.
sl: Znesek v preteklih sekundah, da se obdrži pred obrezovanjem od transcode.

en: Amount in seconds to buffer before throttling the transcoder.
sl: Količina v sekundah za varovanje pred dotokom transkoderja.

en: Amount of brightness to apply when tone mapping on Windows with an Intel device (-100.0 - 100.0).
sl: Količina svetlosti, ki jo je treba uporabiti pri preslikavi tonov v sistemu Windows z napravo Intel (-100,0 - 100,0).

en: Amount of contrast to apply when tone mapping on Windows with an Intel device (0.0 - 10.0).
sl: Količina kontrasta, ki se uporablja pri preslikavi tonov v sistemu Windows z napravo Intel (0,0 - 10,0).

en: Amount of saturation to apply when tone mapping on Windows with an Intel device (0.0 - 10.0).
sl: Količina nasičenosti, ki jo je treba uporabiti pri preslikavi tonov v sistemu Windows z napravo Intel (0,0 - 10,0).

en: An error occurred
sl: Prišlo je do napake

en: An error occurred while postprocessing the download
sl: Pri poobdelavi prenosa je prišlo do napake

en: An error occurred while postprocessing the recording
sl: Med postopkom obdelave posnetka je prišlo do napake

en: An unexpected error occurred
sl: Prišlo je do neznane napake.

en: An unknown error occurred
sl: Prišlo je do neznane napake.

en: Analyze audio tracks for loudness
sl: Analizirajte zvočne posnetke za glasnost

en: Analyze audio tracks for sonic features
sl: Analiziraj zvočne steze za zvočne značilnosti

en: Analyze tracks for sonic features.
sl: Analizira zvokovne lastnosti posnetkov.

en: Analyzing media bundles
sl: Analiziranje paketov medijev

en: Analyzing metadata bundles
sl: Analiza paketov metapodatkov

en: Any
sl: Katerokoli

en: Aperture
sl: Zaslonka

en: App cannot direct play this item. App requested burned subtitles and conversion of video is required to burn subtitles.
sl: Program ne more neposredno predvajati tega elementa. Program zahteva podnaslove v sliki in potrebna je pretvorba videoposnetka za vris podnaslovov.

en: App cannot direct play this item. Container is unavailable for analysis.
sl: Medij ni možno neposredno predvajati. Vsebnik ni na voljo za analizo.

en: App cannot direct play this item. Direct play is disabled.
sl: Medij ni možno neposredno predvajati, ker je neposredno predvajanje onemogočeno.

en: App cannot direct play this item. Embedded subtitles must be removed for direct play.
sl: Neposredno predvajanje elementa ni možno. Vdelani podnaslovi morajo biti odstranjeni za neposredno predvajanje.

en: App cannot direct play this item. Item requires conversion of selected subtitle stream.
sl: Program ne more neposredno predvajati tega elementa. Element zahteva pretvorbo izbranega toka podnaslovov.

en: App cannot direct play this item. Media must be converted in order to use the {1} protocol.
sl: Medij ni možno neposredno predvajati. Za uporabo protokola {1} je potrebno medij pretvoriti.

en: App cannot direct play this item. Multi-part media requires a conversion when all parts are selected.
sl: Medij ni možno neposredno predvajati. Večdelni medij zahteva pretvorbo, če so izbrani vsi deli.

en: App cannot direct play this item. No direct play music profile exists for protocol {1}, with container {2} using codec {3}.
sl: Neposredno predvajanje ni možno. Ne obstaja profil neposrednega predvajanja glasbe za protokol {1}, vsebnik {2} in kodek {3}.

en: App cannot direct play this item. No direct play photo profile exists for {1}.
sl: Neposredno predvajanje ni možno. Ne obstaja profil za  neposredno predvajanje fotografij za {1}.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, and video codec {3}.
sl: Aplikacija ne more neposredno predvajati tega elementa. Za protokol {1} ​​s posodo {2} in video kodekom {3} ni neposrednega predvajanja video profila.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, using video codec {3}, audio codec {4}, and subtitle codec {5}.
sl: Program ne more neposredno predvajati tega elementa. Za protokol {1} z vsebnikom {2} z video kodekom {3}, zvočnim kodekom {4} in kodekom za podnaslove {5} ni profila za neposredno predvajanje videoposnetka.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, video codec {3}, and audio codec {4}.
sl: Aplikacija ne more neposredno predvajati tega elementa. Za protokol {1} ​​ni neposrednega predvajanja videoposnetka, s posodo {2}, video kodekom {3} in zvočnim kodekom {4}.

en: App cannot direct play this item. Non-selected embedded subtitle stream {1} cannot be direct-played.
sl: Neposredno predvajanje ni možno. Ne-izbranega vdelanega toka podnaslovov {1} ni možno neposredno predvajati.

en: App cannot direct play this item. Selected audio stream is not the first audio stream and app cannot select audio streams in direct play.
sl: Aplikacija ne more neposredno predvajati tega elementa. Izbrani zvočni tok ni prvi zvočni tok, zato aplikacija ne more izbrati zvočnih tokov pri neposrednem predvajanju.

en: App cannot direct play this item. Selected embedded subtitle stream is not the first embedded subtitle stream.
sl: Aplikacija ne more neposredno predvajati tega elementa. Izbrani vdelani tok podnaslovov ni prvi vdelani tok podnaslovov.

en: App cannot direct play this item. Selected embedded subtitle stream must be extracted to sidecar.
sl: Aplikacija ne more neposredno predvajati tega elementa. Izbrani vdelani tok podnaslovov je treba izvleči v stranskega.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream cannot be direct played.
sl: Aplikacija ne more neposredno predvajati tega elementa. Izbranega stranskega toka podnaslovov ni mogoče neposredno predvajati.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream must be embedded.
sl: Aplikacija ne more neposredno predvajati tega elementa. Vključen je izbran izbrani podokvir s podnaslovom.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream must be segmented.
sl: Aplikacija ne more neposredno predvajati tega elementa. Izbrani tok pretočnega podnaslovnega sidača mora biti segmentiran.

en: Artist
sl: Izvajalec

[ctx: Artist]
en: More Albums By {1}
sl: Več albumov z {1}

[ctx: Artist]
en: More by {1}
sl: Več od {1}

en: Artist Bios
sl: Biografije izvajalcev

en: Artist Collection
sl: Zbirka izvajalca

en: Artist Country
sl: Država izvajalca

en: Artist Genre
sl: Žanr izvajalca

en: Artist Last Played
sl: Nazadnje predvajan izvajalec

en: Artist Mood
sl: Razpoloženje izvajalca

en: Artist Rating
sl: Ocena izvajalca

en: Artist Style
sl: Slog izvajalca

en: Artist Title
sl: Izvajalec

en: Artists
sl: Umetniki

en: Artists You Might Like
sl: Umetniki, ki so vam morda všeč

en: Artists on Tour
sl: Izvajalci na turneji

en: Ask me
sl: Vprašaj me

en: Ask to add a login item for externally mounted drives
sl: Vprašaj za dodajanje postavke prijave za zunanje priklopljene pogone

en: Attempt to automatically detect and remove commercials from recordings. This process may take a long time and cause high CPU usage. 'Detect and delete commercials' will delete detected commercial footage from your video files.
sl: Poskusite samodejno zaznati in odstraniti oglase iz posnetkov. Ta postopek lahko traja dlje časa in povzroči visoko porabo CPE. Funkcija »Zaznaj in izbriši oglase« bo izbrisala zaznane komercialne posnetke iz vaših videodatotek.

en: Attempt to automatically detect and remove commercials from recordings. This process may take a long time and cause high CPU usage. 'Detect and delete commercials' will delete detected commercial footage from your video files. 'Detect commercials and mark for skip' will leave the video files intact.
sl: Poskusite samodejno zaznati in odstraniti oglase iz posnetkov. Ta postopek lahko traja dlje časa in povzroči visoko porabo CPE. Funkcija »Zaznaj in izbriši oglase« bo izbrisala zaznane komercialne posnetke iz vaših videodatotek. Funkcija »Zaznaj oglase in označi za preskok« bo videodatoteke pustila nedotaknjene.

en: Audience Rating
sl: Ocena publike

en: Audio Language
sl: Jezik zvoka

en: Aug
sl: Avg

en: Augmenting metadata
sl: Dopolnjevanje metapodatkov

en: August
sl: Avgust

en: Auto-select subtitle mode
sl: Samodejno izberi način podnaslovov

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Automatic Tags
sl: Samodejne oznake

en: Automatically create collections when there are at least the selected number of items for an available collection. Changing this value will have no effect on any existing collections.
sl: Samodejno ustvari zbirke, če je za razpoložljivo zbirko na voljo vsaj izbrano število elementov. Sprememba te vrednosti ne bo vplivala na obstoječe zbirke.

en: Automatically during scheduled maintenance
sl: Samodejno med rednim vzdrževanjem

en: Autotag
sl: Samodejna označitev

[ctx: Autotag]
en: More in {1}
sl: Več kot: {1}

en: Background transcoding x264 preset
sl: Pretakanje ozadja x264 prednastavitev

en: Backing up database
sl: Izdelovanje varnostne kopije zbirke podatkov

en: Backup Database
sl: Varnostno kopiraj zbirko podatkov

en: Backup database every three days
sl: Ustvari varnostno kopijo zbirke podatkov vsake 3 dni

en: Backup directory
sl: Ustvari varnostno kopijo mape

en: Bad decision parameters
sl: Parametri slabe odločitve

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Both Plex Music and Local Files
sl: Glasba Plex in krajevne datoteke

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: Browse All
sl: Prerskaj vse

en: Butler tasks
sl: Opravila butlerja

en: By Album
sl: Po albumu

en: By Cluster
sl: Po gruči

en: By Collection
sl: Po zbirki

en: By Content Rating
sl: Po oceni primernosti

en: By Country
sl: Po državi

en: By Decade
sl: Po desetletju

en: By Director
sl: Po režiserju

en: By Edition
sl: Po izdaji

en: By First Letter
sl: Po abecedi

en: By Folder
sl: Po mapi

en: By Genre
sl: Po žanru

en: By Rating
sl: Po oceni

en: By Resolution
sl: Po ločljivosti

en: By Starring Actor
sl: Po glavnih igralcih

en: By Year
sl: Po letu

en: By name
sl: Po imenu

en: CPU is not powerful enough to convert this item.
sl: CPU ni dovolj močan za pretvorbo tega predmeta.

en: Camera Make
sl: Vrsta fotoaparata

en: Camera Model
sl: Model fotoaparata

en: Cannot convert this item. Implementation for {1} {2} '{3}' not found.
sl: Ta predmet ni mogoče pretvoriti. Izvedba za {1} {2} '{3}' ni bila najdena.

en: Cannot convert this item. No conversion audio and video encoders could be found in app profile.
sl: Ta predmet ni mogoče pretvoriti. V profilu aplikacije ni bilo mogoče najti nikakršnih konverzijskih avdio in video kodirnikov.

en: Cannot convert this item. No conversion profile found for protocol {1}.
sl: Ta predmet ni mogoče pretvoriti. Za protokol {1} ​​ni bilo mogoče najti nobenega profila konverzije.

en: Cannot direct play this item. Required bandwidth is not known and only {2}kbps is available.
sl: Neposredno predvajanje ni možno. Zahtevana pasovna širina ni znana, na voljo je {2}kbps.

en: Cannot record airing in the past
sl: V preteklosti ni bilo mogoče zapisati prezračevanja

en: Cannot remove only lineup from DVR.
sl: Iz DVR-ja ni mogoče odstraniti samo postavitve.

en: Categories
sl: Kategorije

en: Certification Country
sl: Država izdaje certifikata

en: Channel
sl: Kanal

en: Channel {1}
sl: Kanal {1}

en: Chapter
sl: Poglavje

en: Chapter thumbnails provide images in the chapter view on supported apps. They can take a long time to generate and consume additional disk space.
sl: Sličice v poglavju prikazujejo slike v pogledu poglavja v podprtih aplikacijah. Za ustvarjanje in porabo dodatnega prostora na disku lahko traja veliko časa.

en: Chapter {1}
sl: Poglavje {1}

en: Checking files
sl: Preverjanje datotek

en: Choose Cinema Trailers from
sl: Izberi kinematografske napovednike iz

en: Choose how quickly episodes are removed after the server admin has watched them.
sl: Izberite, kako hitro naj bodo epizode odstranjene, ko si jih ogleda skrbnik strežnika.

en: Choose how quickly episodes are removed after they no longer meet download criteria.
sl: Izberite, kako hitro so epizode odstranjene, potem ko več ne ustrezajo pogojem za prenos.

en: Choose the minimum resolution for airings to be recorded.
sl: Izberite najmanjšo ločljivost za posnetke, ki jih želite posneti.

en: Choose whether a recording may begin for an airing already in progress.
sl: Izberite, ali se lahko začne snemanje za že odprte prezentacije.

en: Choose whether to display seasons.
sl: Ali se naj prikazujejo sezone.

en: Choose whether to restrict recording to a specific airing time.
sl: Izberite, ali želite snemanje omejiti na določen čas oddajanja.

en: Choose whether to restrict recording to a specific channel.
sl: Izberite, ali želite snemanje omejiti na določen kanal.

en: Cleaning Bundles
sl: Čiščenje svežnjev

en: Cleaning bundles
sl: Čiščenje snopov

en: Client stopped playback.
sl: Predvajalnik je ustavil predvajanje.

en: Client-specific configuration settings for the DLNA server.
sl: Konfiguracijske nastavitve za odjemalce za DLNA strežnik.

en: Collection
sl: Zbirka

[ctx: Collection]
en: {1} Collection
sl: Zbirka {1}

en: Collection Mode
sl: Način zbiranja

en: Collection filtering based on
sl: Filtriranje zbirk glede na

en: Collection order
sl: Nalog za oddajo

en: Collections
sl: Zbirke

en: Color Transfer Characteristics
sl: Značilnosti prenosa barv

en: Comma separated list of IP addresses or IP/netmask entries for networks that are allowed to access Plex Media Server without logging in. When the server is signed out and this value is set, only localhost and addresses on this list will be allowed.
sl: Seznam IP naslovov IP ali IP / netmask vpisov za omrežja, ki jim je dovoljeno dostopati do strežnika Plex Media Server, ne da bi se prijavili. Ko je strežnik odjavljen in ta vrednost nastavljena, bo dovoljen samo lokalni in naslovi na tem seznamu.

en: Comma separated list of IP addresses or IP/netmask entries for networks that will be considered to be on the local network when enforcing bandwidth restrictions. If set, all other IP addresses will be considered to be on the external network and will be subject to external network bandwidth restrictions. If left blank, only the server's subnet is considered to be on the local network.
sl: Seznam naslovov IP, ločenih z vejico, ali vnosi IP/omrežne maske za omrežja, ki bodo štela za krajevna omrežja pri uveljavljanju omejitev pasovne širine. Če je nastavljeno, se šteje, da so vsi drugi naslovi IP v zunanjem omrežju in zanje veljajo omejitve pasovne širine zunanjega omrežja. Če pustite prazno, šteje, da je v krajevnem omrežju samo podomrežje strežnika.

en: Comma-separated list of strings considered articles when sorting titles. A server restart is required for a change to take effect.
sl: Z vejico ločen seznam nizov, ki so obravnavani kot člen pri razvrščanju naslovov (npr. the, a, il, la, le, ein itn.). Za uveljavitev spremembe je potreben ponovni zagon strežnika.

en: Compilations
sl: Kompilacije

en: Computing best lineup
sl: Računanje najboljše linije

en: Concerts
sl: Koncerti

en: Connection Timeout when obtaining decision.
sl: Časovna omejitev povezave pri pridobivanju odločitve.

en: Connection is on WAN and limit is set
sl: Povezava je na WAN in nastavljena je meja

en: Content Rating
sl: Ocena vsebine

en: Continue Listening
sl: Nadaljuj s poslušanjem

en: Continue Watching
sl: Nadaljuj z ogledom

en: Conversion encoder or decoder not found.
sl: Kodirnik za pretvorbo manjka.

en: Conversion failed. A required codec could not be found or failed to install.
sl: Konverzija ni uspela. Zahtevanega kodeka ni bilo mogoče najti ali ga ni mogoče namestiti.

en: Conversion failed. The transcoder exited due to an error.
sl: Konverzija ni uspela. Transkoder je zapustil zaradi napake.

en: Conversion failed. The transcoder failed to start up.
sl: Konverzija ni uspela. Transkoder se ni zagnal.

en: Conversion failed. The transcoder process crashed.
sl: Konverzija ni uspela. Proces transkoderja se je zrušil.

en: Convert video while recording
sl: Pretvarjanje videoposnetka med snemanjem

en: Converted files cannot be written to the server's disk
sl: Pretvorjenih datotek ni mogoče zapisati na disk strežnika

en: Could not communicate with device
sl: Ni bilo mogoče komunicirati z napravo

en: Could not construct decision request
sl: Ni bilo mogoče sestaviti zahteve za odločitev

en: Could not move downloaded media to destination
sl: Prenesenih medijev ni mogoče premakniti na cilj

en: Could not move recorded media to destination
sl: Zabeleženih medijev ni bilo mogoče premakniti na cilj

en: Could not tune channel. Please check your tuner or antenna.
sl: Kanala ni mogoče nastaviti. Preverite svoj kanalnik ali anteno.

en: Country
sl: Država

en: Create a backup copy of the server's database in the configured backup directory
sl: Ustvari varnostno kopijo zbirke podatkov strežnika v nastavljeni mapi varnostnih kopij

en: Credits markers can be generated locally and/or retrieved via an online database. Online markers may not always exist, if this preference is set to 'both' then any locally detected markers are submitted anonymously back to the online database for future use.
sl: Oznake špic je mogoče ustvariti krajevno in / ali pridobiti prek spletne zbirke podatkov. Spletni označevalci morda ne obstajajo vedno, če je ta nastavitev nastavljena na »oboje«, se vsi krajevno odkriti označevalci anonimno pošljejo nazaj v spletno zbirko podatkov za prihodnjo uporabo.

en: Critic Rating
sl: Ocena kritikov

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: Custom certificate domain
sl: Domena potrdila po meri

en: Custom certificate encryption key
sl: Šifrirni ključ potrdila po meri

en: Custom certificate location
sl: Mesto potrdila po meri

en: Custom server access URLs
sl: URL-ji za dostop do strežnika po meri

en: DLNA client preferences
sl: Nastavitve DLNA odjemalca

en: DLNA default protocol info
sl: DLNA privzeti protokol info

en: DLNA media renderer discovery interval
sl: Interval odkrivanja DLNA predstavnosti medija

en: DLNA server announcement lease time
sl: Najem zakupa strežnika DLNA

en: DLNA server description icons
sl: Ikona DLNA strežnika

en: DLNA server logging level
sl: Stopnja beleženja za DLNA strežnik

en: DLNA server timeline reporting
sl: Poročanje časovne vrste strežnika DLNA

en: DVD order
sl: Vrstni red (po DVDju)

en: DVR Schedule
sl: Urnik DVR

en: DVR is not using this lineup.
sl: DVR ne uporablja te postavitve.

en: Database
sl: Zbirka podatkov

en: Database Cache Size (MB)
sl: Velikost predpomnilnika zbirke podatkov (MB)

en: Database error retrieving sync data
sl: Napaka zbirke podatkov pri pridobivanju podatkov o sinhronizaciji

en: Date Added
sl: Datum dodajanja

en: Date Album Added
sl: Datum dodajanja albuma

en: Date Album Released
sl: Datum izida albuma

en: Date Artist Added
sl: Datum dodajanja izvajalca

en: Date Episode Added
sl: Dodana je številka epizode

en: Date Played
sl: Datum predvajanja

en: Date Rated
sl: Datum ocene

en: Date Shared
sl: Datum deljenja

en: Date Show Added
sl: Datum Pokaži dodano

en: Date Taken
sl: Datum prejetja

en: Date Viewed
sl: Datum ogleda

en: Debug logging enables additional detail in the log files and is helpful in diagnosing problems.
sl: Pisanje zapisnika za odpravljanje napak omogoča dodatne podrobnosti v zapisniških datotekah in je koristno pri diagnosticiranju težav.

en: Decade
sl: Desetletje

[ctx: Decade]
en: Photos from the {1}s
sl: Slike iz {1}ih

[ctx: Decade]
en: Top Albums from {1}s
sl: Najboljši albumi {1}ih

[ctx: Decade]
en: Videos from the {1}s
sl: Posnetki iz {1}

[ctx: Decade]
en: {1}s Radio
sl: {1}s radijskih postaj

en: Decade Radio
sl: Radio po desetletjih

en: Decide whether to use end credits markers to determine the 'watched' state of video items. When markers are not available the selected threshold percentage will be used.
sl: Odločite se, ali želite z oznakami končne špice določiti stanje »ogledanih« videoposnetkov. Če oznake niso na voljo, se uporabi izbrani odstotek praga.

en: Deep Cuts Radio
sl: Radio globokih rezov

en: Default
sl: Privzeto

en: Default container
sl: Privzeti vsebnik

en: Define a path where to write diagnostic files to (must be writeable by the Plex user)
sl: Določite pot, kamor želite zapisati diagnostične datoteke (uporabnik Plexa mora imeti pravico pisanja)

en: Delete downloaded episodes
sl: Izbriši prenesene epizode

en: Delete episodes after playing
sl: Izbriši epizodo po predvajanju

en: Deleting Library
sl: Brisanje knjižnice

en: Deleting section {1}
sl: Brisanje odseka {1}

en: Deleting {1} media bundles
sl: Brisanje {1} paketov medijev

en: Deleting {1} metadata bundles
sl: Brisanje {1} snopov metapodatkov

en: Demos
sl: Demo posnetki

en: Descriptive
sl: Opisno

en: Detect and delete commercials
sl: Zaznaj in izbriši oglase

en: Detect commercials
sl: Zaznaj oglase

en: Detect commercials and mark for skip
sl: Zaznaj oglase in jih označi za preskok

en: Detect credits and allow credits skipping for items in this library when enabled in server settings.
sl: Zaznaj zasluge oz. napise in dovoli preskakovanje napisov za elemente v tej knjižnici, če je to omogočeno v nastavitvah strežnika.

en: Detect intros and allow intro skipping for items in this library when enabled in server settings.
sl: Zaznajte uvode in uvodne naslove in dovoli preskakovanje uvodov za elemente v tej knjižnici, če je to omogočeno v nastavitvah strežnika.

en: Detect voice activity for items in this library when enabled in server settings. This is required for subtitle auto-sync functionality.
sl: Zaznaj glasovno dejavnost za elemente v tej knjižnici, ko je omogočena v nastavitvah strežnika. To je potrebno za funkcijo samodejne sinhronizacije podnaslovov.

en: Detecting intros
sl: Zaznavanje uvodov

en: Detects movie and episode end credits.
sl: Zazna odjavne špice filmov in epizod.

en: Detects show intros, exposing the 'Skip Intro' button in clients.
sl: Zazna uvode v oddaje in pokaže gumb »Preskoči uvod« v odjemalcih.

en: Detects voice activity data for movies and episodes. This is used to help syncronize subtitles to the audio track. This detection can be toggled per-library by editing the individual library and navigating to the advanced section.
sl: Zazna podatke o glasovni dejavnosti za filme in epizode. To se uporablja za pomoč pri sinhronizaciji podnaslovov z zvočno stezo. To zaznavanje lahko preklopite za posamezno knjižnico tako, da uredite posamezno knjižnico in se pomaknete do razdelka Napredno.

en: Device
sl: Naprava

en: Diagnostics mode
sl: Diagnostični način

en: Diagnostics path
sl: Pot za diagnostiko

en: Direct play OK.
sl: Neposredno predvajanje OK.

en: Direct play not available; Conversion OK.
sl: Neposredno predvajanje ni možno; Pretvorba OK.

en: Director
sl: Režiser

[ctx: Director]
en: More by {1}
sl: Več od {1}

[ctx: Director]
en: Top Movies by {1}
sl: Najboljši filmi od {1}

en: Directors
sl: Režiserji

en: Directory to use when transcoding for temporary files.
sl: Mapa, ki jo prekodirnik uporablja za začasne datoteke.

en: Disable transcoding of the video stream in transcoder operations. With this set, the transcoder may still transcode audio as well as remux video.
sl: Onemogoči prekodiranje video toka v operacijah prekodiranja. S to nastavitvijo lahko kodirnik še vedno prekodira zvok in ponovno multipleksira video.

en: Disable video stream transcoding
sl: Onemogoči prekodiranje video toka

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Disables legacy weak ciphers, increases DH group size, and switches to ECDSA certificates when renewing. May prevent older clients from connecting.
sl: Onemogoči starejše šibke šifre, poveča velikost skupine DH in pri podaljšanju preklopi na potrdila ECDSA. Starejšim odjemalcem lahko prepreči povezovanje.

en: Discovery Radio
sl: Radio odkritij

en: Display notifications
sl: Pokaži obvestila

en: Display notifications when updating libraries.
sl: Med posodabljanjem knjižnic prikaži obvestilo.

en: DoVi Enhancement Layer
sl: Plast za izboljšanje DoVi

en: Domain name to be published to plex.tv using your mapped port; must match a name from the custom certificate file.
sl: Ime domene, ki bo objavljeno na plex.tv z uporabo vaših preslikanih vrat; ujemati se mora z imenom iz datoteke potrdila po meri.

en: Download
sl: Prenesi

en: Download was not high enough quality
sl: Prenos ni dovolj kakovosten

en: Downloaded {1} airings
sl: Prenesli smo {1} prezentacije

en: Downloading
sl: Prenašanje

en: Downloading Subtitle
sl: Prenašanje podnaslovov

en: Downloading new data
sl: Prenos novih podatkov

en: Downloads not allowed
sl: Prenosi niso dovoljeni

en: Duplicate
sl: Dvojnik

en: Duplicates
sl: Dvojniki

en: Duration
sl: Trajanje

en: Duration in minutes to use when transcoding something with an unknown duration.
sl: Trajanje v minutah, ki jih je treba uporabiti pri prekolesarjenju z neznanim trajanjem.

en: Duration in seconds of DLNA Server SSDP announcement lease time.
sl: Trajanje v sekundah časa najema SSNA DLNA Server SSDP.

en: Edition
sl: Izdaja

[ctx: Editions]
en: Other Editions of {1}
sl: Druge izdaje {1}

en: Embedded Tags
sl: Vdelane značke

en: Empty trash automatically after every scan
sl: Samodejno izprazni koš po vsakem pregledu

en: Enable Cinema Trailers
sl: Omogoči kinematografske napovednike

en: Enable HDR tone mapping
sl: Omogoči HDR mapiranje tonov

en: Enable HEVC Optimization (experimental)
sl: Omogoči optimizacijo HEVC (poskusno)

en: Enable HEVC video Encoding (experimental)
sl: Omogoči kodiranja videoposnetkov HEVC (poskusno)

en: Enable Plex Media Server debug logging
sl: Omogoči beleženje razhroščevanja Plex Media Server-ja

en: Enable Plex Media Server verbose logging
sl: Omogoči podrobno beleženje v Plex Media Server

en: Enable Relay
sl: Omogoči posredovanje

en: Enable credits detection
sl: Omogoči zaznavo napisov

en: Enable iTunes plugin
sl: Omogoči vstavek iTunes

en: Enable intro detection
sl: Omogoči zaznavo uvoda

en: Enable local network discovery (GDM)
sl: Omogoči odkrivanje krajevnega omrežja (GDM)

en: Enable server support for IPv6
sl: Omogoči podporo IPv6 na strežniku

en: Enable smart shuffling on artists and smart music playlists
sl: Omogoči pametno mešanje izvajalcev in seznamov predvajanja

en: Enable the DLNA server
sl: Omogoči DLNA strežnik

en: Enable the DLNA server to report timelines for video play activity.
sl: Omogočite strežnik DLNA, da poroča o časovnicah za dejavnost predvajanja videoposnetkov.

en: Enable transcoding using the HEVC codec if it is supported by the client.
sl: Omogoči prekodiranje s kodekom HEVC, če ga odjemalec podpira.

en: Enable video preview thumbnails
sl: Omogočite sličice za video predogled

en: Enable voice activity detection
sl: Omogoči zaznavanje glasovne dejavnosti

en: Encountered lack of permission on the remote while grabbing media
sl: Med pridobivanjem medijev je zaznano pomanjkanje pravic na oddaljenem strežniku

en: Encountered network error while grabbing media
sl: Pri zajemanju medija je prišlo do omrežne napake

en: Enhanced Guide
sl: Izboljšani vodnik

en: Enter the full path to the pre-roll video file. If multiple paths separated by commas are entered, videos will be played sequentially. If multiple paths separated by semi-colons are used, a single pre-roll video will be chosen randomly from the list.
sl: Vnesite celotno pot do video datoteke za vnaprejšnje predvajanje. Če vnesete več poti, ločenih z vejicami, se videoposnetki predvajajo zaporedoma. Če uporabljate več poti, ki so ločene s podpičji, bo na seznamu izbran naključni video predogled.

en: Episode
sl: Epizoda

en: Episode Air Date
sl: Datum predvajanja epizode

en: Episode Duplicate
sl: Podvojena epizoda

en: Episode In Progress
sl: Epizoda v teku

en: Episode Last Watched
sl: Nazadnje ogledana epizoda

en: Episode Plays
sl: Predvajanj epizode

en: Episode Rating
sl: Ocena epizode

en: Episode Title
sl: Naslov epizode

en: Episode Unmatched
sl: Neujemanje epizode

en: Episode Unwatched
sl: Neogledana epizoda

en: Episode Year
sl: Leto epizode

en: Episode ordering
sl: Vrstni red epizod

en: Episode sorting
sl: Sortiranje epizode

en: Episode {1,ftime='%m-%d'}
sl: Epizoda {1,ftime='%m-%d'}

en: Episode {1}
sl: Epizoda {1}

en: Episodes
sl: Epizode

en: Episodes added in the past 3 days
sl: Epizode, dodane v zadnjih 3 dneh

en: Episodes added in the past 30 days
sl: Epizode, dodane v zadnjih 30 dneh

en: Episodes added in the past 7 days
sl: Epizode, dodane v zadnjih 7 dneh

en: Error communicating with provider
sl: Napaka pri komunikaciji s ponudnikom

en: Error creating DVR
sl: Napaka pri ustvarjanju DVR

en: Exclude from home screen
sl: Izključi iz začetnega zaslona

en: Exclude from home screen and global search
sl: Izključi iz začetnega zaslona in splošnega iskanja

en: Exposure
sl: Osvetlitev

en: External
sl: Zunanji

en: External network total upload limit (kbps)
sl: Meja prenosa zunanjega omrežja (kbps)

en: Extras
sl: Dodatki

en: Failed to create generator for sync
sl: Generatorja za sinhroniziranje ni bilo mogoče ustvariti

en: Failed to parse data
sl: Razčlenjevanje podatkov je spodletelo

en: Failed to retrieve channels
sl: Pridobivanje kanalov je spodletelo

en: Failed to retrieve service credentials
sl: Pridobivanje poverilnic storitve je spodletelo

en: Fast
sl: Hitro

en: Faster
sl: Hitreje

en: Favorites
sl: Priljubljene

en: February
sl: Februar

en: File Size
sl: Velikost datoteke

en: File contains DRM
sl: Medij vsebuje zaščito DRM

en: File is missing
sl: Datoteka manjka

en: File is unplayable.
sl: Datoteke ni možno predvajati.

en: File is unplayable. Codec is unavailable for analysis.
sl: Medij ni možno predvajati. Kodirnik za analizo ni na voljo.

en: File is unplayable. DoVi (Profile 5) color space is not supported.
sl: Datoteke ni mogoče predvajati. Barvni prostor DoVi (profil 5) ni podprt.

en: File size
sl: Velikost datoteke

en: Find Lyrics
sl: Najdi besedilo

en: Find extras
sl: Najdi dodatke

en: Find lyrics for tracks in this library automatically.
sl: Samodejno poišči besedila za skladbe v tej knjižnici.

en: Find trailers and extras automatically (Plex Pass required)
sl: Samodejno najdi napovednike in dodatke (potreben je Plex Pass)

en: Finding albums
sl: Iskanje albumov

en: First Aired
sl: Prvič predvajano

en: Folders
sl: Mape

en: For all items
sl: Za vse elemente

en: For recorded items
sl: Za posnete elemente

en: Forced
sl: Prisilno

en: Friendly name
sl: Prijazno ime

en: Generate ad markers for items in this library.
sl: Ustvari označevalnike oglasov za elemente v tej knjižnici.

en: Generate chapter thumbnails
sl: Ustvari ogledne sličice poglavja

en: Generate credits markers for this item.
sl: Ustvari oznake zaslug za ta element.

en: Generate credits video markers
sl: Ustvari video označevalnike napisov oz. zaslug

en: Generate intro video markers
sl: Ustvari video označevalnike uvoda

en: Generate video preview thumbnails
sl: Ustvari sličice za predogled videa

en: Generate video preview thumbnails for items in this library when enabled in server settings.
sl: Ustvarite sličice za video predogled za elemente v tej knjižnici, če so omogočene v nastavitvah strežnika.

en: Generate voice activity data
sl: Ustvari podatke o glasovni dejavnosti

en: Generating loudness data
sl: Ustvarjanje podatkov o glasnosti

en: Generating video chapter thumbnails
sl: Tvorba oglednih sličic poglavij videoposnetka

en: Generating video preview thumbnails
sl: Ustvarjanje slikovnih video predogledov

en: Genre
sl: Žaner

[ctx: Genre]
en: More in {1}
sl: Več kot: {1}

[ctx: Genre]
en: Top Movies in {1}
sl: Najboljši filmi v {1}

[ctx: Genre]
en: {1} Radio
sl: {1} radijska postaja

en: Genre Radio
sl: Žanrski radio

en: Genres
sl: Žanri

en: Getting ready...
sl: V pripravi ...

en: Global music videos path
sl: Globalna pot do glasbenih videoposnetkov

en: Grabbing
sl: Zajemanje

en: Group albums by type
sl: Združi albume po vrsti

en: Group into LPs, EPs & Singles, Compilations, Live Albums, Demos and Remixes.
sl: Združujte v LP-je, EP-je in single, kompilacije, albume v živo, demo posnetke in remikse.

en: Guide
sl: Vodnik

en: HD only
sl: Samo HD

en: Hardware transcoding device
sl: Naprava za strojno prekodiranje

en: Has the user accepted the EULA
sl: Je uporabnik sprejel EULA

en: Haven't Played in (Time)
sl: Nepredvajano že (čas)

en: Haven't played in {1} months
sl: Ni bilo predvajano {1} mesec/ev

en: Haven't played in {1} years
sl: Ni bilo predvajano {1} let/o

en: Hide
sl: Skrij

en: Hide collections but show their items
sl: Skrij zbirke, vendar prikaži njihove elemente

en: Hide for single-season series
sl: Skrij za serije, ki imajo samo eno sezono.

en: Hide items in this collection
sl: Skrij predmete v tej zbirki

en: Hide items which are in collections
sl: Skrij predmete, ki so v zbirkah

en: Hide this collection but show its items
sl: Skrij zbirko, vendar prikaži njene elemente

en: High quality (30fps limit)
sl: Visoka kakovost (omejitev 30fps)

en: Highest quality
sl: Najvišja kakovost

en: Home
sl: Domov

en: Home Videos
sl: Domači posnetki

en: How the episodes are named on disk.
sl: Kako so epizode imenovane na disku.

en: How the items in the collection are displayed on the Library tab.
sl: Kako so elementi zbirke prikazani na zavihku Knjižnica.

en: How to display collections on the Library tab.
sl: Kako so elementi zbirke prikazani na zavihku Knjižnica.

en: How to sort the albums for an artist.
sl: Kako razvrstiti albume za umetnika.

en: How to sort the episodes for this show.
sl: Kako razvrstiti epizode za to oddajo.

en: How to sort the items in the collection.
sl: Kako razvrstiti predmete v zbirki.

en: Icons offered by DLNA server when devices request server description.
sl: Ikone, ki jih posreduje DLNA strežnik, ko naprave zahtevajo opis strežnika.

en: If available, enable use of HEVC while optimizing your media.
sl: Če je na voljo, omogočite uporabo HEVC med optimizacijo predstavnosti.

en: If hardware acceleration is enabled, this controls whether it's used for encoding, in addition to decoding.
sl: Če je strojno pospeševanje omogočeno, ta funkcija nadzira, ali se poleg dekodiranja uporablja tudi za kodiranje.

en: In Progress
sl: V teku

en: Include Cinema Trailers from movies in my library
sl: Vključi kinematografske napovednike filmov, ki so v moji knjižnici

en: Include Cinema Trailers from new and upcoming movies in theaters
sl: Vključi kinematografske napovednike novih in prihajajočih filmov v distribucijo

en: Include Cinema Trailers from new and upcoming movies on Blu-ray
sl: Vključi kinematografske napovednike za nove in prihajajoče filme na nosilcih Blu-ray

en: Include extras with subtitles in Library language
sl: Vključi dodatke s podnaslovi v jeziku knjižnice

en: Include in home screen and global search
sl: Vključi v splošno iskanje in na začetni zaslon

en: Include music libraries in automatic updates
sl: Vključi glasbene knjižnice v samodejne posodobitve

en: Include related content from shared libraries
sl: Vključi sorodno vsebini iz knjižnic v skupni rabi

en: Include related external content
sl: Vkluči povezano zunanjo vsebino

en: Include season premieres in Continue Watching
sl: Vključi premiere sezone v Nadaljuj z ogledom

en: Increase the recording duration by adding minutes after the scheduled time.
sl: Povečajte trajanje snemanja z dodajanjem minut po načrtovanem času.

en: Increase the recording duration by adding minutes before the scheduled time.
sl: Povečajte trajanje snemanja z dodajanjem minut pred načrtovanim časom.

en: Initializing
sl: Inicializacija

en: Invalid or missing file
sl: Neveljavna ali manjkajoča datoteka

en: Item Count
sl: Število

en: January
sl: Januar

en: July
sl: Julij

en: June
sl: Junij

en: Keep
sl: Obdrži

en: Kids
sl: Otroci

en: Kids On Later
sl: Za otroke kasneje na programu

en: Kids On Now
sl: Za otroke zdaj na programu

en: LAN Networks
sl: Lokalna omrežja

en: Label
sl: Oznaka

[ctx: Label]
en: More from {1}
sl: Več od {1}

en: Labels
sl: Oznake

en: Language to use for item metadata such as synopsis and title.
sl: Uporabljeni jezik za metapodatke elementa, kot sta sinopsis in naslov.

en: Last Episode Date Added
sl: Dodan je bil zadnji dan epizode

en: Last Played
sl: Nazadnje predvajano

en: Last Watched
sl: Nazadnje gledano

en: Latest episode
sl: Zadnja epizoda

en: Launch jobs in debug mode
sl: Zaženi opravila v načinu razhroščevanja

en: Launch plugins in debug mode
sl: Zaženi vstavke v načinu razhroščevanja

en: Lens
sl: Objektiv

en: Libraries
sl: Knjižnice

en: Library
sl: Knjižnica

[ctx: Library]
en: Recently Added in {1}
sl: Nedavno dodano pod {1}

en: Library Playlists
sl: Seznami predvajanja knjižnice

en: Library Sections
sl: Knjižnični odseki

en: Library default
sl: Privzeto za knjižnico

en: Library scan interval
sl: Interval pregledovanja knjižnice

en: Limit remote stream bitrate
sl: Omejite bitno hitrost oddaljenega pretoka

en: Limit the number of simultaneous video transcode streams your server can utilize
sl: Omejite število istočasnih video transkodiranih tokov, ki jih strežnik lahko uporabi

en: Limit to airing time
sl: Omeji na čas prezračevanja

en: Limit to channel
sl: Omeji na kanal

en: Limits the number of shows which will appear Continue Watching. Setting it too high can affect performance.
sl: Omeji število vsebin, ki se pokažejo pod Nadaljuj z ogledom. Previsoko število lahko vpliva na hitrost delovanja.

en: Lineup is from a different provider.
sl: Postavitev je od drugega ponudnika.

en: Lineups are from different providers
sl: Postavitve so od različnih ponudnikov

en: Linux systems limit the maximum number of watched directories; this may cause problems with large music libraries.
sl: Linux sistemi omejujejo največje število gledanih imenikov; to lahko povzroči težave z velikimi glasbenimi knjižnicami.

en: List of IP addresses and networks that are allowed without auth
sl: Seznam IP naslovov in omrežij, ki so dovoljeni brez dovoljenja

en: Live Albums
sl: Albumi v živo

en: Live TV & DVR
sl: TV v živo in snemalnik

en: Load album reviews and critic ratings from the cloud. Might make you reconsider your taste in music.
sl: Naloži ocene albumov in ocene kritikov iz oblaka. Morda boste ponovno razmislili o svojem glasbenem okusu.

en: Load artist biography data from the cloud.
sl: Naloži biografijo izvajalca iz oblaka.

en: Load concert data for artists, in case you leave the house.
sl: Naloži datume koncertnih nastopov izvajalcev, če greste od doma.

en: Load popular track data, which powers radio stations and the popular tracks area.
sl: Naloži podatke o priljubljenih skladbah, ki poganjajo radijske postaje in področje priljubljenih skladb.

en: Local Files Only
sl: Samo krajevne datoteke

en: Localized subtitles
sl: Prevodni podnaslovi

en: Location visibility
sl: Vidljivost lokacije

en: Logging of the Plex Media Server memory use and the system total used memory in Plex Media Server logs. A server restart is required for the change to take effect.
sl: Beleženje porabe pomnilnika strežnika Plex Media Server in celotnega uporabljenega pomnilnika sistema v dnevnikih strežnika Plex Media Server. Za uveljavitev spremembe je potreben vnovični zagon strežnika.

en: Loudness analysis allows various features, such as loudness leveling and smart transitions. It can take a long time to complete when analyzing many tracks, and cause high CPU usage.
sl: Analiza glasnosti omogoča različne funkcije, kot so niveliranje glasnosti in pametni prehodi. Pri analizi številnih skladb lahko traja veliko časa in povzroči visoko rabo CPE-ja.

en: Low quality (240p)
sl: Nizka kakovost (240p)

en: Low quality (360p)
sl: Nizka kakovost (360p)

en: Make
sl: Vrsta

en: Make my CPU hurt
sl: Izkoristi procesor do konca

en: Manually selected
sl: Ročno izbrano

en: March
sl: Marec

en: Marker source
sl: Vir označevalnika

en: Maximum number of Continue Watching items which will appear.
sl: Največje število navedenih postavk pod Nadaljuj z ogledom

en: Maximum number of simultaneous streams each user is allowed when not on the local network.
sl: Največje število istočasnih tokov je vsakemu uporabniku dovoljen, če ni v lokalnem omrežju.

en: Maximum simultaneous video transcode
sl: Največja hkratna video transcode

en: Maximum video output resolution for the transcoder
sl: Največja ločljivost izhodnega videa prekodirnika

en: May
sl: Maj

en: Media
sl: Medij

en: Media download by {1}
sl: Vsebino prenesel uporabnik {1}

en: Media server tokens can be used to gain access to library content. Don't share logs containing tokens publicly. A server restart is required for a change to take effect.
sl: Za dostop do knjižnične vsebine lahko uporabite žetone medijskih strežnikov. Ne delite dnevnikov, ki vsebujejo žetone. Ponovni zagon strežnika je potreben za uveljavitev spremembe.

en: Media that has not been watched in this many weeks will not appear in Continue Watching.
sl: Vsebina, ki ni bila gledana toliko tednov, ne bo prikazana pod Nadaljuj z ogledom.

en: Medium
sl: Srednje

en: Medium quality (480p)
sl: Srednja kakovost (480p)

en: Medium quality (540p)
sl: Srednja kakovost (540p)

en: Metadata language
sl: Jezik metapodatkov

en: Minimum automatic collection size
sl: Najmanjša velikost samodejne zbirke

en: Minutes after end
sl: Minute po koncu

en: Minutes before start
sl: Minute pred začetkom

en: Mixes For You
sl: Miksi za vas

[ctx: Month]
en: Most Played in {1}
sl: Najbolj igra v {1}

en: Mood
sl: Razpoloženje

en: Mood Radio
sl: Radio vzdušja

en: More by (Artist)
sl: Več - (izvajalec)

en: More from (Label)
sl: Več izdaj založbe (založba)

en: More from (Network)
sl: Več vsebin (TV mreža)

en: More in (Genre)
sl: Več: (žanr)

en: Most Played
sl: Največkrat predvajano

en: Most Played in (Month)
sl: Največkrat predvajano: (mesec)

en: Most Popular Tracks
sl: Najbolj všečne skladbe

en: Movie pre-roll video
sl: Vnaprejšnje predvajanje posnetka filma

en: Movies
sl: Filmi

en: Movies On Later
sl: Filmi kasneje na programu

en: Movies On Now
sl: Filmi zdaj na programu

en: Movies You Might Like
sl: Filmi, ki bi lahko bili všeč

en: Movies on Now
sl: Filmi na zdaj

en: Moving files
sl: Premikanje datotek

en: Moving offline data
sl: Premikanje podatkov brez povezave

en: Music
sl: Glasba

en: Music Videos
sl: Glasbeni spoti

en: Music on TIDAL
sl: Glasba na TIDAL

en: My Upcoming Shows
sl: Moji prihajajoči seji

en: Name
sl: Ime

en: Neither direct play nor conversion is available.
sl: Direktno predvajanje kot tudi pretvorba nista na voljo.

en: Network
sl: Omrežje

en: Never
sl: Nikoli

en: New Airings Only
sl: Samo nova predvajanja

en: New Releases on TIDAL
sl: Nove izdaje na TIDAL-u

en: New Shows On Tonight
sl: Nove oddaje nocoj na programu

en: New and Repeat Airings
sl: Nove in ponavljajoče se odzive

en: New season premieres will always appear no matter how many weeks have passed since watching.
sl: Premiere nove sezone se bodo vedno prikazale ne glede na to, koliko tednov je minilo od gledanja.

en: Newest first
sl: Novejše spredaj

en: News
sl: Novice

en: News On Later
sl: Novice kasneje na programu

en: News On Now
sl: Novice zdaj na programu

en: News on Now
sl: Novice o zdaj

en: Next 10 unwatched episodes
sl: Naslednjih 10 neogledanih epizod

en: Next 15 unwatched episodes
sl: Naslednjih 15 neogledanih epizod

en: Next 20 unwatched episodes
sl: Naslednjih 20 neogledanih epizod

en: Next 3 unwatched episodes
sl: Naslednje 3 neogledane epizode

en: Next 5 unwatched episodes
sl: Naslednjih 5 neogledanih epizod

en: Next unwatched episode
sl: Naslednja neogledana epizoda

en: No
sl: Ne

en: No media decision found
sl: Medijska odločitev ni bila najdena

en: No part decision found
sl: Odločitev za del ni bila najdena

en: No queue found
sl: Čakalne vrste ni mogoče najti

en: No recorder was available
sl: Noben snemalnik ni bil na voljo

en: No write access to destination
sl: Ni dostopa do cilja

en: None
sl: Brez

en: Not enough CPU for conversion of this item.
sl: Na voljo ni dovolj računske moči CPU za pretvorbo tega predmeta.

en: Not enough CPU power to convert this item.
sl: Na voljo ni dovolj zmogljivosti CPU za pretvorbo tega predmeta.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item.
sl: Na voljo ni dovolj pasovne širine za predvajanje tega predmeta.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Cannot convert to below minimum bandwidth of {1}kbps.
sl: Ni dovolj pasovne širine za predvajanje tega elementa. Ni mogoče pretvoriti pod najmanjšo pasovno širino {1} kbps.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Cannot reduce quality down to target bandwidth of {1}kbps.
sl: Ni dovolj pasovne širine za predvajanje tega elementa. Ni mogoče zmanjšati kakovosti do ciljne pasovne širine {1} kbps.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required bandwidth is not known and only {1}kbps is available.
sl: Ni dovolj pasovne širine za kakršnokoli predvajanje tega predmeta. Zahtevana pasovna širina ni znana, na voljo je  {1}kbps.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
sl: Ni dovolj pasovne širine za kakršnokoli predvajanje tega predmeta. Zahtevana pasovna širina je {1}kbps, na voljo je  {2}kbps.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required minimum bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
sl: Ni dovolj pasovne širine za kakršnokoli predvajanje tega predmeta. Zahtevana pasovna širina je najmanj {1}kbps, na voljo je  {2}kbps.

en: Not enough bandwidth for direct play of this item.
sl: Na voljo ni dovolj pasovne širine za direktno predvajanje tega predmeta.

en: Not enough bandwidth for direct play of this item. Required bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
sl: Ni dovolj pasovne širine za neposredno predvajanje tega predmeta. Zahtevana pasovna širina je {1}kbps, na voljo je  {2}kbps.

en: Not enough bandwidth for requested quality.
sl: Na voljo ni dovolj pasovne širine za zahtevano kvaliteto.

en: Not enough disk space to convert this item.
sl: Na voljo ni dovolj prostora za pretvorbo tega predmeta.

en: Not enough memory to convert this item.
sl: Na voljo ni dovolj pomnilnika za pretvorbo tega predmeta.

en: Number of allowed streams has been reached. Stop a playback or ask admin for more permissions.
sl: Število dovoljenih pretočnih predvajanj je doseženo. Ustavite predvajanje ali vprašajte skrbnika za več pravic.

en: Number of log files to generate before cycling
sl: Število dnevnikov, ki jih želite ustvariti pred kolesarjenjem

en: Number of seconds between DLNA media renderer discovery requests.
sl: Število sekund med zahtevami za odkrivanje medija DLNA.

en: Number of seconds to wait before a plugin times out
sl: Število sekund preden se vstavek prekine zaradi časovne omejitve.

en: Oct
sl: Okt

en: October
sl: Oktober

en: Off
sl: Izključeno

en: Oldest first
sl: Starejše spredaj

en: On Deck
sl: Na vrhu

en: On Deck Content
sl: Vsebina na vrhu

en: On This Day
sl: Na današnji dan

en: On next refresh
sl: Ob naslednji osvežitvi

en: One or more devices must be specified
sl: Določiti je treba eno ali več naprav

en: Only show trailers
sl: Pokaži le napovednike

en: Only unwatched movies
sl: Samo neogledani filmi

en: Optimize database every week
sl: Tedensko optimiziraj zbirko podatkov

en: Optimizing Database
sl: Optimiziranje zbirke podatkov

en: Optimizing database
sl: Optimiziranje zbirke podatkov

en: Optimizing queries
sl: Optimiziranje poizvedb

en: Optimizing search
sl: Optimiziranje iskanja

en: Original (No limit)
sl: Original (brez omejitev)

en: Output all enabled diagnostics to the diagnostics path.
sl: Izpiše vso omogočeno diagnostiko na diagnostično pot.

en: Path to a PKCS #12 file containing a certificate and private key to enable TLS support on a custom domain.
sl: Pot do datoteke PKCS # 12, ki vsebuje potrdilo in zasebni ključ, da omogočite podporo TLS na domeni po meri.

en: Path to a program which postprocesses the recording before adding to the library. The script must be in {1}
sl: Pot do programa, ki naknadno obdela posnetek pred dodajanjem v knjižnico. Skript mora biti v {1}

en: Perform extensive media analysis during maintenance
sl: Med vzdrževanjem opravlja obsežno analizo medijev

en: Perform refresh of program guide data.
sl: Izvedite osvežitev podatkov vodnika programa.

en: Photo
sl: Fotografija

en: Photo Albums
sl: Albumi

en: Photos
sl: Fotografije

en: Photos from (Day or Month)
sl: Fotografije - (dan ali mesec)

en: Photos from (Decade)
sl: Fotografije iz (desetletje)

en: Photos from (Year)
sl: Fotografije iz (letnica)

en: Place
sl: Kraj

[ctx: Place]
en: In {1}
sl: V {1}

en: Places
sl: Mesta

en: Playback has been paused for too long.
sl: Predvajanje je bilo predolgo pavzirano.

en: Playlists
sl: Seznam predvajanja

en: Plays
sl: Predvajanj

en: Plex Media Server is currently running database migrations.
sl: Plex Media Server trenutno izvaja selitve zbirke podatkov.

en: Plex Media Server is currently running startup maintenance tasks.
sl: Plex Media Server trenutno izvaja vzdrževalna opravila zagona.

en: Plex Media Server is in an unknown state.
sl: Strežnik Plex Media je v neznanem stanju.

en: Plex Media Server will attempt to use hardware-accelerated video codecs when encoding and decoding video. Hardware acceleration can make transcoding faster and allow more simultaneous video transcodes, but it can also reduce video quality and compatibility.
sl: Plex Media Server bo poskušal uporabiti strojno pospešene video kodeke pri kodiranju in dekodiranju videa. Pospeševanje strojne opreme lahko pospeši transkodiranje in omogoča več sočasnih video transkod, a lahko tudi zmanjša kakovost videa in združljivost.

en: Plex Mixes are not available until the library has finished its first scan.
sl: Plex Mixes niso na voljo, dokler knjižnica ne zaključi prvega skeniranja.

en: Plex Music
sl: Glasba Plex

en: Plex Music Only
sl: Samo glasba Plex

en: Plex Recommendations on TIDAL
sl: Priporočila Plex: TIDAL

en: Podcasts
sl: Podcast

en: Popular Tracks
sl: Priljubljene skladbe

en: Popularity
sl: Priljubljenost

en: Postprocessing script
sl: Postprocesing skripta

en: Prefer HD
sl: Zaželen je HD

en: Prefer artwork based on library language
sl: Prednost imajo grafična gradiva v jeziku knjižnice

en: Prefer higher quality encoding
sl: Prednost ima višja kakovost kodiranja

en: Prefer higher speed encoding
sl: Prednost ima višja hitrost kodiranja

en: Prefer local metadata
sl: Prednost imajo krajevni metapodatki

en: Preferred
sl: Zaželeno

en: Preferred audio language
sl: Želeni jezik govora

en: Preferred network interface
sl: Prednostni omrežni vmesnik

en: Preferred subtitle language
sl: Želeni jezik podnaslovov

en: Processing subscriptions
sl: Naročnine za obdelavo

en: Processing {1} album
sl: Obdelovanje {1} albuma

en: Processing {1} albums
sl: Obdelovanje {1} albumov

en: Producer
sl: Producent

en: Progress
sl: Napredek

en: Protocol info string used in GetProtocolInfo responses by the DLNA server.
sl: Informacijski niz protokola, ki se uporablja v odzivih GetProtocolInfo s strežnikom DLNA.

en: Publish server on Plex Online
sl: Objavi strežnik na Plex Online

en: Publisher
sl: Založnik

en: Publishing a server makes it automatically available on your client devices without any configuration of your router.
sl: Objavljanje strežnika omogoča, da je samodejno na voljo na vaših odjemalskih napravah brez prilagoditev vašega usmerjevalnika.

en: Push Notifications
sl: Potisna obvestila

en: Quality profile used by the transcoder.
sl: Profil kakovosti, ki ga uporablja prekodirnik.

en: Randomly
sl: Naključno

en: Rated {1}
sl: Ocena: {1}

en: Rating
sl: Ocena

en: Ratings Source
sl: Vir ocen primernosti

en: Rebuilding album index
sl: Ponovna izdelava indeksa albumov

en: Rebuilding artist index
sl: Ponovna izdelava indeksa izvajalcev

en: Rebuilding indexes
sl: Ponovna izdelava indeksov

en: Rebuilding track index
sl: Ponovna izdelava indeksa skladb

en: Recent Albums
sl: Nedavni albumi

en: Recent Channels
sl: Nedavni kanali

en: Recent Playlists
sl: Nedavni seznami predvajanja

en: Recently Added
sl: Pred kratkim dodano

en: Recently Added Content
sl: Nedavno dodana vsebina

en: Recently Added Episodes
sl: Nedavno dodane epizode

en: Recently Added Movies
sl: Nedavno dodani filmi

en: Recently Added Music
sl: Nedavno dodana glasba

en: Recently Added Music Videos
sl: Nedavno dodani glasbeni videoposnetki

en: Recently Added Photos
sl: Nedavno dodane slike

en: Recently Added TV
sl: Nedavno dodana TV

en: Recently Added Videos
sl: Nedavno dodani videoposnetki

en: Recently Favorited Photos
sl: Nedavno priljubljene fotografije

en: Recently Played Music
sl: Nedavno predvajana glasba

en: Recently Released
sl: Izšlo pred kratkim

en: Recently Released Episodes
sl: Nedavno objavljene epizode

en: Recently Released Movies
sl: Pred kratkim izdani filmi

en: Recently Viewed
sl: Ogledano pred kratkim

en: Recently Viewed Episodes
sl: Nedavno ogledane epizode

en: Recently Viewed Shows
sl: Pred kratkim ogledane oddaje

en: Recently Watched Episodes
sl: Nedavno gledane epizode

en: Recently Watched Movies
sl: Nedavno gledani filmi

en: Recently Watched Videos
sl: Nedavno gledani videoposnetki

en: Recommended
sl: Priporočeno

en: Recommended For You
sl: Priporočeno za vas

en: Record Label
sl: Založba

en: Recording
sl: Snemanje

en: Recording Priority
sl: Prioriteta snemanja

en: Recording failed. Please check your tuner or antenna.
sl: Snemanje neuspešno. Prosim preverite vaš predvajalnik ali anteno.

en: Rediscover
sl: Ponovno odkrij

en: Refresh library metadata periodically
sl: Metapodatke knjižnice osvežuj periodično

en: Refresh local metadata every three days
sl: Osveži lokalne metapodatke vsake 3 dni

en: Refreshing
sl: Osveževanje

en: Refreshing Sub
sl: Osvežitev podnaslovov

en: Refreshing guide data
sl: Osvežujoči vodilni podatki

en: Refreshing local metadata
sl: Osveževanje krajevnih metapodatkov

en: Refreshing media analysis
sl: Osveževanje analize medijev

en: Refreshing metadata
sl: Osveževanje metapodatkov

en: Related Albums
sl: Sorodni albumi

en: Related Movies
sl: Podobni filmi

en: Related Shows
sl: Podobne serije

en: Release Date
sl: Datum izdaje

en: Release date
sl: Datum izdaje

en: Remember and resume from your previous listening position. Useful for libraries with long-form audio content.
sl: Pomni in nadaljuje s prejšnjega položaja poslušanja. Uporabno za knjižnice z daljšimi zvočnimi vsebinami.

en: Remixes
sl: Remiksi

en: Remote failed to transcode media
sl: Oddaljeni strežnik ni mogel prekodirati medija

en: Remote streams allowed per user
sl: Oddaljeni tokovi so dovoljeni na uporabnika

en: Remove old bundles every week
sl: Odstrani stare svežnje vsak teden

en: Remove old cache files every week
sl: Odstrani začasne datoteke vsak teden

en: Replace lower resolution items
sl: Zamenjajte elemente nižje ločljivosti

en: Required
sl: Zahtevano

en: Resolution
sl: Resolucija

en: Restrict where content from this library should appear.
sl: Omejite, kje naj bo vsebina iz te knjižnice prikazana.

en: Run a partial scan when changes are detected
sl: Zaženi delni pregled, ko bodo zaznane spremembe

en: Run background transcoding tasks at a lower priority than streaming transcodes
sl: Zažene naloge transkodiranja ozadja pri nižji prednostni stopnji kot pretočni strežniki

en: Run scanner tasks at a lower priority
sl: Zaženite opravila skenerja na nižji prioriteti

en: Running fix-ups
sl: Zagon popravkov

en: Scan my library automatically
sl: Samodejno preišči knjižnico

en: Scan my library periodically
sl: Redno pregleduj knjižnico

en: Scanning
sl: Pregledovanje

en: Scanning {1}
sl: Pregledovanje {1}

en: Search Albums...
sl: Išči albume ...

en: Search Artists...
sl: Išči izvajalce ...

en: Search Episodes...
sl: Išči epizode ...

en: Search Shows...
sl: Iskanje oddaj ...

en: Search Tracks...
sl: Išči skladbe ...

en: Search for Albums
sl: Poišči albume

en: Search for Artists
sl: Išči izvajalce

en: Search for Episodes
sl: Iskanje epizod

en: Search for Shows
sl: Išči serije

en: Search for Tracks
sl: Poišči skladbe

en: Season
sl: Sezona

en: Season {1}
sl: Sezona {1}

en: Seasonal Movies
sl: Sezonski filmi

en: Seasons
sl: Sezone

en: Secure connections
sl: Varne povezave

en: Segmented transcoder timeout
sl: Časovna omejitev segmentiranega prekodirnika

en: Select a primary source for ratings.
sl: Izberi primarni vir za ocenjevanje.

en: Send crash reports to Plex
sl: Pošlji poročila o sesutju na Plex

en: Series default
sl: Privzeto za serijo

en: Server owners may wish to restrict who can see location names for items which contain geolocation metadata. By default only the server owner will have visibility of these.
sl: Lastniki strežnikov morda želijo omejiti, kdo lahko vidi imena mest za elemente, ki vsebujejo metapodatke geolokacije. Privzeto samo lastnik strežnika vidi le-te.

en: Server update Channel
sl: Kanal za posodobitve strežnika

en: Server version updates
sl: Posodobitve različice strežnika

en: Set the maximum bitrate of a remote stream from this server.
sl: Nastavite največjo bitno hitrost oddaljenega toka s tega strežnika.

en: Set the maximum number of episodes to download for the show.
sl: Določite največje število epizod za prenos za serijo/oddajo.

en: Set the maximum number of unplayed episodes to keep for the show.
sl: Določite največje število nepredvajanih epizod za ohranitev za serijo/oddajo.

en: Set the progress percentage for video playback at which point the video will be marked as played.
sl: Nastavite odstotek napredka za predvajanje videoposnetka, ko bo videoposnetek označen kot predvajan.

en: Set the size of the main database cache size in MB. Changes take effect when server is restarted.
sl: Nastavite velikost predpomnilnika glavne zbirke podatkov v MB. Spremembe začnejo veljati, ko se strežnik znova zažene.

en: Set whether items in your library may be replaced by higher resolution recordings. This will replace any matching items in your library, not just prior DVR recordings.
sl: Določite, ali lahko predmete v vaši knjižnici nadomestijo z večjo ločljivostjo. To bo nadomestilo vse ujemajoče elemente v vaši knjižnici, ne samo pred zapisi DVR.

en: Shared
sl: V skupni rabi

en: Show
sl: Prikaži

en: Show Actor
sl: Igralec

en: Show Collection
sl: Zbirka oddaj

en: Show Director
sl: Režiser oddaje

en: Show Edition
sl: Pokaži izdajo

en: Show Last Watched
sl: Pokaži nazadnje gledano

en: Show Plays
sl: Predvajanj oddaje

en: Show Producer
sl: Producent oddaje

en: Show Rating
sl: Ocena oddaje

en: Show Title
sl: Naslov oddaje

en: Show Unmatched
sl: Prikaži neujemanje

en: Show Writer
sl: Scenarist oddaje

en: Show Year
sl: Leto oddaje

en: Show collections and their items
sl: Prikaži zbirke in njihove postavke

en: Show in dock
sl: Pokaži v sidrišču

en: Show related tracks and albums from TIDAL.
sl: Pokaži povezane posnetke in albume iz storitve TIDAL.

en: Show similar free to watch movies and related tracks and albums from TIDAL.
sl: Pokažite podobno brezplačno vsebino za ogled filmov in sorodnih posnetkov in albumov iz TIDAL-a.

en: Show suggestions and additional albums from TIDAL, and include TIDAL tracks in Artist Radio.
sl: Pokažite predloge in dodatne albume iz TIDAL-a ter vključite posnetke v skupni rabi na radiu izvajalca.

en: Show suggestions and additional albums from libraries shared with you, and include shared tracks in Artist Radio.
sl: Pokažite predloge in dodatne albume iz knjižnic, ki so v skupni rabi z vami, ter vključite posnetke v skupni rabi na radiu izvajalca.

en: Show this collection and its items
sl: Prikaži to zbirko in njegove postavke

en: Shown with foreign audio
sl: Prikazano s tujim zvočnim zapisom

en: Shows
sl: Oddaje

en: Shows On Now
sl: Oddaje zdaj v programu

en: Shows You Might Like
sl: Pokaže vam lahko

en: Shows on Now
sl: Prikazuje se zdaj

en: Shutter Speed
sl: Čas zaklopa

en: Similar Artists
sl: Podobni ustvarjalci

en: Similar Movies in Free To Watch
sl: Podobni filmi med brezplačnimi ogledi

en: Singles & EPs
sl: Singli in EP-ji

en: Size of IPC buffer (in bytes) when streaming transcodes
sl: Velikost medpomnilnika IPC (v bajtih) pri pretakanju prekodirane vsebine

en: Skip extras which aren't trailers
sl: Preskoči dodatke, ki niso napovedniki

en: Slow
sl: Počasi

en: Slower
sl: Počasneje

en: Smart shuffling prefers highly rated, popular and less recently heard tracks.
sl: Pametno mešanje daje prednost visoko ocenjenim, priljubljenim in manj nedavno slišanim posnetkom.

en: Sonic Analysis
sl: Zvokovna analiza

en: Sonic analysis allows various features, such as track radio. It can take a long time to complete when analyzing many tracks, and cause high CPU usage.
sl: Zvočna analiza omogoča različne funkcije, kot je radio steza. Analiza številnih posnetkov lahko traja dolgo časa in povzroči visoko porabo CPE.

en: Sonically Similar Albums
sl: Podobno zveneči albumi

en: Sonically Similar Artists
sl: Podobno zveneči izvajalci

en: Sorry, there is no Plex Mix available for this track.
sl: Za to skladbo ni na voljo Plex Mix.

en: Soundtracks
sl: Filmska glasba

en: Source
sl: Vir

en: Specials
sl: Posebni dodatki

en: Speed at which to limit the total bandwidth not on the local network in kilobits per second. Use 0 to set no limit.
sl: Hitrost, s katero omejite skupno pasovno širino, ki ni v lokalnem omrežju, v kilobitih na sekundo. Uporabite 0, če želite omejiti omejitev.

en: Sport
sl: Šport

en: Sports
sl: Šport

en: Sports On Later
sl: Šport kasneje na programu

en: Sports On Now
sl: Šport zdaj na programu

en: Sports on Now
sl: Šport na zdaj

en: Start Listening
sl: Poslušaj

en: Start Watching
sl: Glej

en: Start with '{1}'
sl: Začni z '{1}'

en: Stations
sl: Postaje

en: Store track progress
sl: Shranjevanje sledi poti

en: Streaming Session doesn't exist or timed out.
sl: Pretočna seja ne obstaja ali pa je potekel čas.

en: Strict TLS configuration
sl: Striktna prilagoditev TLS

[ctx: Studio]
en: More from {1}
sl: Več od {1}

en: Style
sl: Slog

en: Style Radio
sl: Radio sloga

en: Subtitle Language
sl: Jezik podnaslova

en: Success
sl: Uspešno

en: Super fast
sl: Super hitro

en: Support Away Mode when preventing system sleep
sl: Podpri način odsotnosti pri preprečevanju spanja sistema

en: Syncing Play state from remote
sl: Sinhronizacija stanja predvajanja iz oddaljenega strežnika

en: Syncing Play state to remote
sl: Sinhronizacija stanja predvajanja na oddaljeni strežnik

en: TIDAL Albums
sl: Albumi TIDAL

en: TIDAL Music Videos
sl: Glasbeni videoposnetki TIDAL

en: TV Shows
sl: TV oddaje

en: Tag
sl: Oznaka

[ctx: Tag]
en: More in {1}
sl: Več kot: {1}

en: Tags
sl: Oznake

en: Team
sl: Ekipa

en: Terminate Sessions Paused for Longer Than
sl: Terminiraj seje, ki so pavzirane dlje kot

en: The EPG provider does not exist.
sl: Ponudnik EPG ne obstaja.

en: The GPU or other hardware device that will be used for transcoding
sl: GPE ali druga strojna naprava, ki bo uporabljena za prekodiranje

en: The Movie Database (Aired)
sl: The Movie Database (predvajano)

en: The Relay allows connections to the server through a proxy relay when the server is not accessible otherwise.  Note: this proxy relay is bandwidth limited
sl: Omogoča povezave s strežnikom prek posrednega strežnika, če strežnik ni dostopen drugače.  Opomba: to posredovanje je omejeno s pasovno širino

en: The action cannot be performed on the item in its current state
sl: Dejanja ni mogoče izvesti na predmetu v tem stanju

en: The airing occurred in the past and cannot be recorded
sl: V preteklosti se je prezračevanje zgodilo in ga ni mogoče zapisati

en: The airing was already in progress
sl: Odzračevanje je bilo že v teku

en: The butler analyzed {1} items.
sl: Butler je analiziral {1} ​​elemente.

en: The butler backed up your database.
sl: Butler je varnostno kopiral vašo zbirko podatkov.

en: The butler cleaned {1} media bundles.
sl: Butler je očistil {1} ​​medije(v).

en: The butler cleaned {1} metadata bundles.
sl: Butler je očistil {1} ​​svežnje(v) metapodatkov.

en: The butler collected blob garbage.
sl: Butler je zbral blato smeti.

en: The butler deleted {1} old cache files.
sl: Butler je izbrisal {1} ​​stare datoteke predpomnilnika.

en: The butler generated ad markers for {1} show(s).
sl: Butler je izdelal oznake oglasov za {1} oddaj.

en: The butler generated chapter thumbnails for {1} files.
sl: Butler je ustvaril sličice poglavja za {1} datoteke.

en: The butler generated {1} credits markers.
sl: Butler je ustvaril {1} označevalnikov zaslug oz. napisov.

en: The butler generated {1} season intro markers.
sl: Butler je ustvaril {1} označevalnikov uvodov v sezoni.

en: The butler generated {1} video preview thumbnails.
sl: Butler je ustvaril {1} ​​video predogled sličic.

en: The butler optimized your database.
sl: Butler je optimiziral vašo zbirko podatkov.

en: The butler performed deep analysis on {1} files.
sl: Butler je opravil globoko analizo {1} datotek.

en: The butler performed loudness analysis on {1} albums.
sl: Butler je analiziral glasnost na {1} albumih.

en: The butler performed sonic analysis on {1} batches of albums.
sl: Butler je opravil zvokovno analizo {1} paketov albumov.

en: The butler refreshed all libraries.
sl: Butler je osvežil vse knjižnice.

en: The butler refreshed {1} artists.
sl: Butler osvežil {1} ​​umetnike.

en: The butler refreshed {1} items.
sl: Butler osvežil {1} ​​elemente.

en: The butler refreshed {1} movies.
sl: Butler je osvežil {1} filmov.

en: The butler refreshed {1} seasons.
sl: Butler je osvežil {1} sezon.

en: The butler refreshed {1} shows.
sl: Butler je osvežil {1} oddaj.

en: The butler wasn't able to back up your database.
sl: Butler ni uspel varnostno kopirati zbirke podatkov.

en: The cleanup cleaned {1} media bundles.
sl: Počiščenih je {1} ​​svežnjev medijev.

en: The cleanup cleaned {1} metadata bundles.
sl: Počiščenih je {1} ​​svežnjev metapodatkov.

en: The default duration to record after the scheduled time.
sl: Privzeto trajanje snemanja po načrtovanem času.

en: The default duration to record before the scheduled time.
sl: Privzeto trajanje snemanja pred načrtovanim časom.

en: The destination library or location did not exist
sl: Namembna knjižnica ali lokacija ni obstajala

en: The device does not exist
sl: Naprava ne obstaja

en: The device does not tune the required channel
sl: Naprava ne nastavi želenega kanala

en: The device has no associated grabber
sl: Naprava nima nobenega povezanega grabežnika

en: The device is busy
sl: Naprava je zasedena

en: The device is in use with an existing DVR
sl: Naprava je v uporabi z obstoječim DVR

en: The device is not in use by this DVR
sl: Naprava ne uporablja ta DVR

en: The directory in which database backups are stored.
sl: Mapa, v kateri je shranjena varnostna kopija zbirke podatkov

en: The download was aborted
sl: Prenos je bil prekinjen

en: The download was cancelled
sl: Prenos je bil preklican

en: The media version already exists
sl: Različica medija že obstaja

en: The network interface local clients will use to connect.
sl: Omrežni vmesnik, ki ga bodo uporabili krajevni odjemalci za povezavo.

en: The owner of the server will be allowed to delete media files from disk.
sl: Lastnik strežnika bo lahko brisal datoteke

en: The path is invalid
sl: Pot ni veljavna

en: The path where local application data is stored
sl: Pot, kjer so shranjeni krajevni podatki programa

en: The quality of the transcoding used for live TV or recording. Selecting original format may result in very large files.
sl: Kakovost transkodiranja, ki se uporablja za TV v živo ali snemanje. Če izberete izvirno obliko, lahko pride do zelo velikih datotek.

en: The recording conflicts with other recordings
sl: Posnetek je v nasprotju z drugimi posnetki

en: The recording duration was 0 minutes
sl: Dolžina posnetka je 8 minut.

en: The recording failed
sl: Posnetek ni uspel

en: The recording was aborted
sl: Snemanje je bilo prekinjeno

en: The recording was cancelled
sl: Snemanje je bilo preklicano

en: The recording was not started because airing was in progress
sl: Posnetek se ni začel, ker je bilo že v teku

en: The server is not connected to plex.tv
sl: Strežnik ni povezan s plex.tv

en: The server's account does not have a Plex Pass and cannot use the Sync feature
sl: Strežniški račun nima Plex Pass in ne more uporabljati funkcije sinhronizacije

en: The server's disk is almost full (less than 10GB remaining)
sl: Disk strežnika je skoraj poln (preostalo manj kot 10 GB)

en: The source media was not found
sl: Izvorna vsebina ni bila najdena

en: The time (in seconds) between each video preview frame.
sl: Čas (v sekundah) med vsako sličico video predogleda.

en: The time at which the background maintenance tasks stop running.
sl: Čas ob katerem se vzdrževalna opravila v ozadju prenehajo izvajati.

en: The time at which the server starts running background maintenance tasks.
sl: Čas ob katerem strežnik začne izvajati vzdrževalna opravila v ozadju.

en: The user does not have permission to sync
sl: Uporabnik nima dovoljenja za sinhronizacijo

en: The x264 preset value used for background transcoding (Sync and Media Optimizer). Slower values will result in better video quality and smaller file sizes, but will take significantly longer to complete processing.
sl: Prednastavljena vrednost x264, uporabljena za pretvorbo ozadja (Sync in Media Optimizer). Počasnejše vrednosti bodo izboljšale kakovost videoposnetkov in manjše velikosti datotek, vendar bodo za dokončanje obdelave trajale precej več časa.

en: TheTVDB (Absolute)
sl: TVDB (absolutno)

en: TheTVDB (Aired)
sl: TheTVDB (predvajano)

en: There is a duplicate channel mapping
sl: Obstaja podvojena preslikava kanala

en: There is a duplicate recording already active
sl: Duplikat snemanja je že aktiven

en: There was a transcoder error
sl: Prišlo je do napake transkoderja

en: There was not enough free disk space to start the download
sl: Premalo prostora na disku za začetek prenosa

en: There was not enough free disk space to start the recording
sl: Za začetek snemanja ni bilo dovolj prostega prostora na disku

en: This Day
sl: Ta dan

en: This Episode
sl: Ta epizoda

en: This Event
sl: Ta dogodek

en: This Month
sl: Ta mesec

en: This Season
sl: Ta sezona

en: This allows the server to stream media to DLNA (Digital Living Network Alliance) devices.
sl: To strežniku omogoča pretok medijev v naprave DLNA (Digital Living Network Alliance).

en: This app cannot play this item. The reason is: {1}.
sl: Predmeta aplikacija ne more predvajati. Razlog: {1}.

en: This app does not allow item to be converted for playback. Check your settings and try again.
sl: Aplikacija ne dovoljuje pretvorbe predmeta za predvajanje. Preverite nastavitve in poskusite znova.

en: This app does not allow this item to be direct played. Check your settings and try again.
sl: Aplikacija ne dovoljuje direktnega predvajanja tega predmeta. Preverite nastavitve in poskusite znova.

en: This device already exists
sl: Ta naprava že obstaja

en: This enables the media server to discover other servers and players on the local network.
sl: Omogočite medijskemu strežniku, da odkrije druge strežnike in predvajalnike na krajevnem omrežju.

en: This feature is Plex Pass only.
sl: Ta funkcija je na voljo samo naročnikom na Plex Pass.

en: This helps us improve your experience.
sl: To nam pomaga izboljšati vaše izkustvo.

en: This name will be used to identify this media server to other computers on your network. If you leave it blank, your computer's name will be used instead.
sl: To ime bo uporabljeno za prepoznavo tega medijskega strežnika na ostalih računalnikih. Če boste pustili polje prazno, bo uporabljeno ime računalnika.

en: This will influence which content rating system is used. Changing this setting will require refreshing the metadata for the changes to take effect.
sl: To bo vplivalo na to, kateri sistem ocenjevanja primernosti vsebine se uporablja. Če spremenite to nastavitev, boste morali osvežiti metapodatke, da bodo spremembe začele veljati.

en: Time at which tasks start to run
sl: Čas ob katerem se zaženejo opravila

en: Time at which tasks stop running
sl: Čas ob katerem se opravila ustavijo

en: Timeline
sl: Časovnica

en: Timeout in seconds segmented transcodes wait for the transcoder to begin writing data.
sl: Časovna omejitev, do katere segmentirani prekodirniki čakajo, da prekodirnik začne z zapisovanjem podatkov.

en: Title
sl: Naslov

en: Tone Mapping Brightness
sl: Svetlost preslikave tonov

en: Tone Mapping Contrast
sl: Kontrast preslikave tonov

en: Tone Mapping Saturation
sl: Nasičenost preslikave tonov

en: Tonemapping Algorithm
sl: Algoritem za preslikavo tonov

en: Top Albums from (Genre)
sl: Najboljši albumi - (žanr)

en: Top Albums from (Year)
sl: Najboljši albumi iz (letnica)

en: Top Movies by (Actor or Director)
sl: Najboljši filmi - (igralec ali režiser)

en: Top Movies in (Genre)
sl: Najboljši filmi - (žanr)

en: Top Rated TV
sl: Najbolje ocenjeno na TV

en: Top Unwatched Movies
sl: Najboljši neogledani filmi

en: Track Added At
sl: Skladba dodana

en: Track Genre
sl: Žanr posnetka

en: Track Last Played
sl: Skladba nazadnje predvajana

en: Track Last Rated
sl: Skladba nazadnje ocenjena

en: Track Last Skipped
sl: Skladba nazadnje preskočena

en: Track Mood
sl: Razpoloženje posnetka

en: Track Plays
sl: Predvajanj skladbe

en: Track Popularity
sl: Priljubljenost posnetka

en: Track Rating
sl: Ocena skladbe

en: Track Skips
sl: Skladba preskočena

en: Track Source
sl: Vir skladbe

en: Track Title
sl: Naslov skladbe

en: Tracks
sl: Št.

en: Tracks from {1}
sl: Posnetki iz {1}

en: Trailers for Upcoming Blu-ray Releases
sl: Priklopniki za prihodnje izdaje Blu-ray

en: Trailers for Upcoming Theatrical Releases
sl: Priklopniki za prihajajoča gledališka javnost

en: Transcode Quality
sl: Kakovost prekodiranja

en: Transcoded HDR content will appear highly dimmed and desaturated with this disabled. Additional driver components may be needed to support hardware transcoding with this feature enabled; see our support articles for further details.
sl: Prekodirana vsebina HDR bo videti zatemnjena in nenasičena, če je ta funkcija onemogočena. Za podporo strojnega prekodiranja bodo morda potrebni dodatni gonilniki; za dodatne podrobnosti si oglejte naše članke.

en: Transcoder Quality
sl: Kakovost transkoderja

en: Transcoder default duration
sl: Prekodirnik - privzeto trajanje

en: Transcoder default prune buffer
sl: Privzeti medpomnilnik za pretvornik transkoderja

en: Transcoder default throttle buffer
sl: Privzeti pretvornik dušilke za plin

en: Transcoder quality
sl: Kakovost prekodirnika

en: Transcoder temporary directory
sl: Začasna mapa prekodirnika

en: Transcoding Media for {1}
sl: Prekodiranje medijskih datotek za {1}

en: Trash
sl: Koš

en: Treat WAN IP As LAN Bandwidth
sl: Upoštevaj WAN IP kot LAN hitrost

en: Treat incoming requests from this network's WAN IP address as LAN requests in terms of bandwidth.  This often occurs when DNS rebinding protection is in place and clients on the LAN cannot contact the server directly but instead have to go through the WAN IP address.
sl: Upoštevaj dohodne zahteve iz naslova WAN kot zahteve iz LAN v smislu hitrosti. To se pogosto zgodi, ko je varnostna zaščita DNS vzpostavljena in stranke v  LAN ne morejo vzpostaviti neposrednega stika s strežnikom, temveč morajo dostopati preko WAN IP naslova.

en: Tried {1}
sl: Poskusil {1}

en: Tuner in use by another process
sl: Sprejemnik uporablja drug proces

en: Type
sl: Vrsta

en: Ultra fast
sl: Ultra hitro

en: Unable to add device to DVR
sl: Naprave DVR ni mogoče dodati

en: Unable to find playlist for sync item
sl: Seznama predvajanja za element sinhronizacije ni mogoče najti

en: Unable to get channel listing from device
sl: Seznama kanalov iz naprave ni mogoče dobiti

en: Unable to get lineups.
sl: Ni mogoče dobiti vrstic.

en: Unable to remove device from DVR
sl: Ni mogoče odstraniti naprave iz DVR-ja

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown device
sl: Neznana naprava

en: Unknown item
sl: Neznan predmet

en: Unknown media grabber
sl: Neznan medijski grabber

en: Unknown provider requested to make decision.
sl: Neznani ponudnik je zahteval izvedbo odločitve.

en: Unknown source
sl: Neznan izvor

en: Unknown status
sl: Neznan status

en: Unknown sync item
sl: Neznan predmet sinhronizacije

en: Unknown sync list
sl: Neznan seznam sinhronizacije

en: Unlimited
sl: Neomejeno

en: Unmatched
sl: Neujemanje

en: Unwatched
sl: Neogledano

en: Unwatched Episodes
sl: Neogledane epizode

en: Unwatched Videos
sl: Neogledani posnetki

en: Up Next
sl: Sledi

en: Up Next from Free to Watch
sl: Naslednji brezplačni za ogled

en: Up Next in {1}
sl: Sledi čez {1}

en: Update all libraries during maintenance
sl: Posodobite vse knjižnice med vzdrževanjem

en: Upgrade media analysis during maintenance
sl: Posodobi analiziranje medijev med vzdrževalnimi deli

en: Use DVR Setting
sl: Uporabite nastavitve DVR

en: Use hardware acceleration when available
sl: Uporabite strojno pospeševanje, ko je na voljo

en: Use hardware-accelerated video encoding
sl: Uporabi strojno pospešeno kodiranje videoposnetkov

en: Use language preferences from plex.tv
sl: Uporabi jezikovne nastavitve iz plex.tv

en: Use local assets
sl: Uporabi krajevna gradiva

en: Use localized posters when available. This is determined by the library language setting.
sl: Uporabi krajevne plakate, če so na voljo. To določa nastavitev jezika knjižnice.

en: Use original title
sl: Uporabi naslov izvirnika

en: Use original titles
sl: Uporabi naslove izvirnikov

en: Use red band (restricted audiences) trailers when available
sl: Uporabi napovednike z rdečim trakom (omejeno občinstvo), če so na voljo

en: Use season titles
sl: Uporabi naslove sezon

en: Use season titles when available.
sl: Uporabi naslove sezon, če so na voljo.

en: Use the original title for this item regardless of the library language.
sl: Uporabi izvirni naslov za ta element ne glede na jezik knjižnice.

en: Use the original titles for all items regardless of the library language.
sl: Uporabi izvorne naslove za vse elemente, ne glede na jezik knjižnice.

en: User currently viewing the content
sl: Uporabnik, ki si trenutno ogleduje vsebino

en: Value is in minutes. Terminate any sessions which have been paused for a longer time than specified amount of time.  Audio-only sessions and live sessions are excluded
sl: Vrednost v minutah. Terminiraj vse seje, ki so bile pavzirane dlje, kot je specificirano. Zvočne seje in seje v živo se ne upoštevajo.

en: Verbose logging is only useful to debug specific issues and should only be enabled if requested by support staff.
sl: Podrobno pisanje zapisnika je uporabno le za odpravljanje napak ob določenih težavah in ga je treba omogočiti le, če to zahteva podporno osebje.

en: Very fast
sl: Zelo hitro

en: Very slow
sl: Zelo počasi

en: Video play completion behaviour
sl: Vedenje ob končanem predvajanju videa

en: Video played threshold
sl: Prag predvajanega videoposnetka

en: Video preview thumbnail frame duration
sl: Trajanje videoposnetka ogledne sličice

en: Video preview thumbnails provide live updates in Now Playing and while seeking on supported apps. Thumbnail generation may take a long time, cause high CPU usage, and consume additional disk space. You can turn off thumbnail generation for individual libraries in the library's advanced settings.
sl: S sličicami za predogled video posnetkov so v živo prikazane posodobitve v trenutnem predvajanju in med iskanjem podprtih aplikacij. Generiranje sličic lahko traja dolgo, povzroči veliko porabo CPU in porabi dodaten prostor na disku. Generacijo sličic lahko izključite za posamezne knjižnice v naprednih nastavitvah knjižnice.

en: Visibility
sl: Vidnost

en: Web Manager URL
sl: URL spletnega upravitelja

en: Weeks to consider for Continue Watching
sl: Število tednov za možnost nadaljevanja ogleda

en: What's On
sl: Kaj je na programu

en: What's On Later
sl: Kaj bo na programu kasneje

en: What's On Now
sl: Kaj je zdaj na programu

en: When changes to library folders are detected, only scan the folder that changed.
sl: Ko bodo zaznane spremembe v mapah knjižnice, preglej le mape s spremembami

en: When enabled, richer information is downloaded for some shows and movies. This makes guide refreshing slower.
sl: Ko je omogočeno, se za nekatere oddaje in filme naložijo bogatejše informacije. To naredi vodnik osvežujoč počasneje.

en: When scanning this library, prefer embedded tags and local files if present.
sl: Pri skeniranju te knjižnice preferiraj vgrajene oznake in lokalne datoteke, če so na voljo.

en: When scanning this library, use local posters and artwork if present.
sl: Pri pregledovanju te knjižnice uporabi krajevne plakate in naslovnice, če so na voljo.

en: When set to "Required", some unencrypted connections (originating from the Media Server computer) will still be allowed and apps that don't support secure connections will not be able to connect at all.
sl: Če je nastavljeno na »Zahtevano«, bodo še vedno dovoljene nekatere nezaščitene povezave (ki izvirajo iz računalnika Media Server), programi, ki ne podpirajo varnih povezav, pa se ne bodo mogli povezati.

en: Where to automatically obtain album cover art.
sl: Odkod naj samodejno pridobi naslovnice albumov.

en: Where to automatically obtain genres for artists and albums.
sl: Odkod naj samodejno pridobi žanre izvajalcev in albumov.

en: Which user's activity (e.g. user rating, play count, or watched status) is used for the collection filtering.
sl: Dejavnost katerega uporabnika (npr. uporabniška ocena, število predvajanj ali stanje gledanja) se uporablja za filtriranje zbirke.

en: Writer
sl: Scenarij

en: Year
sl: Leto

[ctx: Year]
en: Photos from {1}
sl: Slike od {1}

[ctx: Year]
en: This Day in {1}
sl: Ta dan v letu {1}

[ctx: Year]
en: This Month in {1}
sl: Ta mesec v letu {1}

[ctx: Year]
en: Top Albums from {1}
sl: Najboljši albumi od {1}

[ctx: Year]
en: Videos from {1}
sl: Posnetki iz {1}

en: Yes
sl: Da

en: You cannot create or edit playlists on this server.
sl: Na tem strežniku ne morete ustvariti ali urejati seznamov predvajanja.

en: You have too many active streams.
sl: Imate preveč dejavnih tokov.

en: Your library will be updated automatically when changes to library folders are detected.
sl: Knjižnica bo avtomatsko posodobljena, ko bodo zaznane spremembe v mapah knjižnice

en: [Experimental] If enabled use hardware encoders instead of software encoders.
sl: [Poskusno] Če je omogočeno, uporabi strojne kodirnike namesto programskih.

en: [Experimental] Quality scale of 99 (High) - 0 (Low) where the higher quality also results in a higher filesize.
sl: [Poskusno] Kakovost na lestvici od 99 (visoka) - 0 (nizka), kjer višja kakovost pomeni tudi večjo velikost datotek.

en: [Experimental] This can save disk space and improve compatibility. Converting requires a fast CPU.
sl: [Experimental] S tem lahko prihranite prostor na disku in izboljšate združljivost. Pretvarjanje zahteva hiter CPU.

en: [Unknown Season]
sl: [neznana sezona]

en: a direct connection to the server is not available
sl: neposredna povezava s strežnikom ni na voljo

en: admin only
sl: samo skrbnik

en: and
sl: in

en: as a scheduled task
sl: kot načrtovano opravilo

en: as a scheduled task and when media is added
sl: kot načrtovano opravilo in ob dodajanju medija

en: audio
sl: avdio

en: begins with
sl: se začne z

en: both, try online first
sl: oboje, najprej poskusi na spletu

en: contains
sl: vsebuje

en: daily
sl: dnevno

en: decoder
sl: dekoder

en: disabled
sl: onemogočeno

en: does not contain
sl: ne vsebuje

en: enabled
sl: omogočeno

en: encoder
sl: kodirnik

en: ends with
sl: konča z

en: every 12 hours
sl: vsakih 12 ur

en: every 15 minutes
sl: vsakih 15 minut

en: every 2 hours
sl: vsaki 2 uri

en: every 30 minutes
sl: vsakih 30 minut

en: every 6 hours
sl: vsakih 6 ur

en: everyone
sl: vsi

en: hourly
sl: vsako uro

en: iTunes library XML path
sl: Pot XML knjižnice ITunes

en: is
sl: je

en: is after
sl: je po

en: is before
sl: je prej

en: is false
sl: je napačna

en: is greater than
sl: je večja od

en: is less than
sl: je manj kot

en: is not
sl: ni

en: is true
sl: je res

en: local detection only
sl: samo krajevno zaznavanje

en: never
sl: nikoli

en: only online (no local detection)
sl: samo v spletu (brez krajevnega zaznavanja)

en: subtitle
sl: podnaslov

en: the server administrator has set a limit
sl: skrbnik strežnika je določil omejitev

en: unavailable
sl: ni na voljo

en: unknown
sl: neznano

en: {1} Collection
sl: Zbirka {1}

en: {1} Star
sl: Zvezdice: {1}
