Plex Media Server - en to sr translation catalogue (814 entries)

en: "{1}" asked to stop your playback from this server. The device might be busy, restarting, or under maintenance. Try again in a few minutes.
sr: "{1}" је затражио да зауставите репродукцију са овог сервера. Уређај је можда заузет, поново покреће или се одржава. Покушајте поново за неколико минута.

en: "{1}" asked to stop your playback from this server: {2}
sr: "{1}" је затражено да заустави репродукцију са овог сервера: {2}

en: 'agent' is missing or invalid
sr: 'агент' недостаје или је неважећи

en: 1.5 Mbps (480p)
sr: 1.5 Мбпс (480п)

en: 10 Mbps (1080p)
sr: 10 Мбпс (1080п)

en: 12 Mbps (1080p)
sr: 12 Мбпс (1080п)

en: 2 Mbps (480p)
sr: 2 Мбпс (480п)

en: 20 Mbps (1080p)
sr: 20 Мбпс (1080п)

en: 3 Mbps (720p)
sr: 3 Мбпс (720п)

en: 3 latest episodes
sr: Последње 3 епзоде

en: 320 kbps
sr: 320 кбпс

en: 4 Mbps (720p)
sr: 4 Мбпс (720п)

en: 5 latest episodes
sr: Последњих 5 епизода

en: 720 kbps
sr: 720 кбпс

en: 8 Mbps (1080p)
sr: 8 Мбпс (1080п)

en: A comma-separated list of URLs (http or https) which are published up to plex.tv for server discovery.
sr: Запетом одвојена листа адреса (http или https) која се објављује на plex.tv ради откривања сервера.

en: A server restart is required for a change to take effect.
sr: Потребно је да поново покренете сервер како би се примениле промене.

en: A unique identifier for the machine
sr: Јединствено обележје машине

en: Absolute numbering
sr: Апсолутно нумерисање

en: Actor
sr: Глумац

[ctx: Actor]
en: More with {1}
sr: Још са {1}

[ctx: Actor]
en: Top Movies with {1}
sr: Најбољи филмови са {1}

en: Actors
sr: Глумци

en: Adding to Library
sr: Додавање у библиотеку

en: Adding {1}
sr: Додавање {1}

en: Admin Terminated Playback.
sr: Админ прекинута репродукција.

en: After a day
sr: После једног дана

en: After a week
sr: После недељу дана

en: Airing
sr: Емитује се

en: Airing did not start at the required time
sr: Емитивање није започето у тражено време

en: Airing order
sr: Наручивање ваздуха

en: Airing was not high enough quality
sr: Емитовање није са довољно великим квалитетом

en: Airing was not on the required channel
sr: Емитовање није на траженом каналу

en: Airings
sr: Излази

en: Album
sr: Албум

en: Album Artist
sr: Извођач албума

en: Album Collection
sr: Албум Цоллецтион

en: Album Decade
sr: Албум Децаде

en: Album Genre
sr: Албум Жанр

en: Album Last Played
sr: Албум последње репродуковано

en: Album Mood
sr: Албум расположење

en: Album Plays
sr: Албум Плаис

en: Album Rating
sr: Албум Ратинг

en: Album Source
sr: Извор албума

en: Album Style
sr: Стил албума

en: Album Title
sr: Наслов албума

en: Album sorting
sr: Сортирање албума

en: Albums
sr: Албуми

en: All
sr: Све

en: All Artists
sr: Сви уметници

en: All Channels
sr: Сви канали

en: All Episodes
sr: Све епизоде

en: All Movies
sr: Сви филмови

en: All Photos
sr: Алл Пхотос

en: All Podcasts
sr: Сви подцастови

en: All Shared
sr: Све Дељено

en: All Shows
sr: Све емисије

en: All episodes
sr: Све епизоде

en: All movies
sr: Све филмове

en: All {1}
sr: Све {1}

en: All {1} Events
sr: Све {1} Догађаји

en: Allow Cinema Trailers to play before items in this library.
sr: Дозволи биоскопским најавама да се репродукују пре ставки из ове библиотеке.

en: Allow Plex Media Server tokens in logs
sr: Дозволи да се евидентирају Plex Media Server токени

en: Allow media deletion
sr: Дозволи брисање садржаја

en: Allow partial airings
sr: Дозволите делимично издувавање

en: Alphabetical
sr: Абецедно

en: Always
sr: Увек

en: Always enabled
sr: Увек омогућено

en: Amount in past seconds to retain before pruning segments from a transcode.
sr: Време у секундама које се користи за предмеморисање садржаја пре пуштања у транскôдер.

en: Amount in seconds to buffer before throttling the transcoder.
sr: Време у секундама које се користи за предмеморисање садржаја пре пуштања у транскôдер.

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: An error occurred while postprocessing the recording
sr: Дошло је до грешке приликом постпроцесирања снимка

en: An unexpected error occurred
sr: Појавила се неочекивана грешка

en: An unknown error occurred
sr: Јавила се непозната грешка

en: Analyze audio tracks for loudness
sr: Анализирајте аудио нумере за гласноћу

en: Analyzing media bundles
sr: Анализирање пакета

en: Analyzing metadata bundles
sr: Анализирање описних пакета

en: Any
sr: Било који

en: Aperture
sr: Отвор

en: App cannot direct play this item. App requested burned subtitles and conversion of video is required to burn subtitles.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Апликација захтева спаљене поднаписе и претворбу видео записа је неопходно за снимање титлова.

en: App cannot direct play this item. Container is unavailable for analysis.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Контејнер није доступан за анализу.

en: App cannot direct play this item. Direct play is disabled.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Директна репродукција је онемогућена.

en: App cannot direct play this item. Embedded subtitles must be removed for direct play.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Уграђени преводи морају бити уклоњени за директну репродукцију.

en: App cannot direct play this item. Item requires conversion of selected subtitle stream.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Ставка захтева конверзију изабраног тока титла.

en: App cannot direct play this item. Media must be converted in order to use the {1} protocol.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Медији морају бити конвертовани како би се користио протокол {1}.

en: App cannot direct play this item. Multi-part media requires a conversion when all parts are selected.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Мултивалентни медији захтевају конверзију када су изабрани сви делови.

en: App cannot direct play this item. No direct play music profile exists for protocol {1}, with container {2} using codec {3}.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. За протокол {1} не постоји директни музички профил репродукције, са контејнером {2} користећи кодек {3}.

en: App cannot direct play this item. No direct play photo profile exists for {1}.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. За {1} нема директног репродуковања профила фотографије.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, and video codec {3}.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. За протокол {1}, са контејнером {2} и видео кодеком {3} не постоји директни видео запис.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, using video codec {3}, audio codec {4}, and subtitle codec {5}.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Код протокола {1} нема директног репродуковања видео профила, са контејнером {2}, користећи видео кодек {3}, аудио кодек {4} и кодек за титл {5}.

en: App cannot direct play this item. No direct play video profile exists for protocol {1}, with container {2}, video codec {3}, and audio codec {4}.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. За протокол {1} не постоји директни видео запис, са контејнером {2}, видео кодеком {3} и аудио кодеком {4}.

en: App cannot direct play this item. Non-selected embedded subtitle stream {1} cannot be direct-played.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Неизабрани ток уграђеног поднаслова {1} не може се директно репродуковати.

en: App cannot direct play this item. Selected audio stream is not the first audio stream and app cannot select audio streams in direct play.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Одабрани аудио стреам није први аудио стреам и апликација не може одабрати аудио стреамове у директној репродукцији.

en: App cannot direct play this item. Selected embedded subtitle stream is not the first embedded subtitle stream.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Одабрани ток уграђеног титла није први уграђени ток титлова.

en: App cannot direct play this item. Selected embedded subtitle stream must be extracted to sidecar.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Одабрани поток уграђеног титла мора бити извучен у сидецар.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream cannot be direct played.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Изабрани поток поднаслова сидецара не може се директно репродуковати.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream must be embedded.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Изабрани потез сателита мора бити уграђен.

en: App cannot direct play this item. Selected sidecar subtitle stream must be segmented.
sr: Апликација не може директно репродуковати ову ставку. Изабрани потез сателита мора бити сегментиран.

en: Apr
sr: апр

en: April
sr: април

en: Artist
sr: Извођач

[ctx: Artist]
en: More Albums By {1}
sr: Више албума од {1}

[ctx: Artist]
en: More by {1}
sr: Још од {1}

en: Artist Bios
sr: Биографија извођача

en: Artist Collection
sr: Артист Цоллецтион

en: Artist Country
sr: Земља уметника

en: Artist Genre
sr: Артист Генре

[ctx: Artist Radio]
en: {1} Radio
sr: {1} Радио

en: Artist Rating
sr: Артист Ратинг

en: Artist Style
sr: Стил уметника

en: Artist Title
sr: Артист Титле

en: Artists
sr: Извођачи

en: Artists You Might Like
sr: Уметници који воле

en: Artists on Tour
sr: Уметници на Турнеји

en: Ask me
sr: Питај ме

en: Ask to add a login item for externally mounted drives
sr: Питај да додаш ставку за пријаву за спољне, прикачене уређаје

en: Audience Rating
sr: Оцена гледалаца

en: Audio Language
sr: Аудио језик

en: Aug
sr: авг

en: Augmenting metadata
sr: Повећавање података

en: August
sr: август

en: Auto
sr: Аутоматски

en: Auto-select subtitle mode
sr: Мод аутоматског избора титла

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Automatic Tags
sr: Аутоматски ознаке

en: Automatically during scheduled maintenance
sr: Аутоматски током планираног одржавања

en: Autotag
sr: Аутотаг

[ctx: Autotag]
en: More in {1}
sr: Још у {1}

en: Background transcoding x264 preset
sr: Унапред задате поставке за x264 транскôдовање у позадини

en: Backing up database
sr: Прављење резервне копије базе података

en: Backup database every three days
sr: Направи резервну копију базе података свака три дана

en: Backup directory
sr: Фасцикла резервне копије

en: Bitrate
sr: Брзина преноса

en: Browse
sr: Потражи

en: Browse All
sr: Pretraži sve

en: By Album
sr: Би Албум

en: By Cluster
sr: По кластеру

en: By Collection
sr: По колекцији

en: By Content Rating
sr: По оцени садржаја

en: By Country
sr: По земљи

en: By Decade
sr: По деценији

en: By Director
sr: По режисеру

en: By First Letter
sr: Прво слово

en: By Folder
sr: По фасцикли

en: By Genre
sr: По жанру

en: By Rating
sr: По оцени

en: By Resolution
sr: По резолуцији

en: By Starring Actor
sr: По улози

en: By Year
sr: По години

en: By name
sr: Поименце

en: CPU is not powerful enough to convert this item.
sr: ЦПУ није довољно снажан да конвертује ову ставку.

en: Camera Make
sr: Произвођач фотоапарата

en: Camera Model
sr: Модел фотоапарата

en: Cannot convert this item. Implementation for {1} {2} '{3}' not found.
sr: Не могу да претворим ову ставку. Имплементација за {1} {2} '{3}' није пронађена.

en: Cannot convert this item. No conversion audio and video encoders could be found in app profile.
sr: Не могу да претворим ову ставку. Није могуће пронаћи аудио и видео кодере за конверзију у профилу апликације.

en: Cannot convert this item. No conversion profile found for protocol {1}.
sr: Не могу да претворим ову ставку. Није пронађен профил конверзије за протокол {1}.

en: Cannot direct play this item. Required bandwidth is not known and only {2}kbps is available.
sr: Не могу директно репродуковати ову ставку. Потребан пропусни опсег није познат и доступан је само {2} кбпс.

en: Cannot record airing in the past
sr: У прошлости није могуће снимити пројекцију

en: Categories
sr: Категорије

en: Channel
sr: Канал

en: Channel {1}
sr: Канал {1}

en: Chapter
sr: Поглавље

en: Chapter thumbnails provide images in the chapter view on supported apps. They can take a long time to generate and consume additional disk space.
sr: Тхумбнаилс у поглављу пружају слике у приказу поглавља у подржаним апликацијама. Они могу дуго времена да генеришу и конзумирају додатни простор на диску.

en: Checking files
sr: Провера датотека

en: Choose Cinema Trailers from
sr: Прикажи биоскопске најаве за

en: Choose the minimum resolution for airings to be recorded.
sr: Изаберите минималну резолуцију за снимање ваздуха.

en: Choose whether a recording may begin for an airing already in progress.
sr: Изаберите да ли се снимак може започети за емитовање већ у току.

en: Choose whether to display seasons.
sr: Изаберите да ли ће се приказати годишња доба.

en: Choose whether to restrict recording to a specific airing time.
sr: Изаберите да ли ћете ограничити снимање на одређено време емитовања.

en: Choose whether to restrict recording to a specific channel.
sr: Изаберите да ли бисте ограничили снимање на одређени канал.

en: Cleaning Bundles
sr: Чишћење пакета

en: Cleaning bundles
sr: Чишћење снопова

en: Client stopped playback.
sr: Клијент је зауставио репродукцију.

en: Client-specific configuration settings for the DLNA server.
sr: Клијентска конфигурација поставки за DLNA сервер.

en: Collection
sr: Колекција

[ctx: Collection]
en: {1} Collection
sr: {1} Збирка

en: Collection Mode
sr: Цоллецтион Моде

en: Collection order
sr: Налог за наплату

en: Collections
sr: Колекције

en: Comma separated list of IP addresses or IP/netmask entries for networks that are allowed to access Plex Media Server without logging in. When the server is signed out and this value is set, only localhost and addresses on this list will be allowed.
sr: Списак ИП адреса или ИП / мрежне маске за мрежу којима је дозвољено приступити Плек Медиа серверу без одјављивања. Када је сервер одјављен и ова вриједност је постављена, само локални хост и адресе на овој листи ће бити дозвољени.

en: Comma separated list of IP addresses or IP/netmask entries for networks that will be considered to be on the local network when enforcing bandwidth restrictions. If set, all other IP addresses will be considered to be on the external network and will be subject to external network bandwidth restrictions. If left blank, only the server's subnet is considered to be on the local network.
sr: Листа ИП адреса или ИП/нетмаски развојене зареѕом за мрежукоја ће бити разматрана на локалној мрежи када се опсег комуникацијебуде ослобађао. Ако је подешено, све остале IP адресе ће бити разматране да будуна екстерној мрежи и биће шредмет ограничења опсега екстерне мреже.Уколико је лева страна праѕна, само серверски субнет се сматра да ће битина лојалној мрежи.

en: Comma-separated list of strings considered articles when sorting titles. A server restart is required for a change to take effect.
sr: Листа низа одвојених зарезима разматра чланке приликом сортирања наслова. Потребно је поновно покретање сервера како би промена почела да делује.

en: Compilations
sr: Компилације

en: Computing best lineup
sr: Рачунање најбоље линије

en: Concerts
sr: Концерти

en: Connection is on WAN and limit is set
sr: Веза је на ВАН-у и ограничење је подешено

en: Content Rating
sr: Оцењивање садржаја

en: Continue Listening
sr: Наставите са слушањем

en: Continue Watching
sr: Настави са гледањем

en: Conversion encoder or decoder not found.
sr: Кодер конверзије или декодер није пронађен.

en: Conversion failed. A required codec could not be found or failed to install.
sr: Конверзија није успела. Захтеван кодек не може се пронаћи или није инсталиран.

en: Conversion failed. The transcoder exited due to an error.
sr: Конверзија није успела. Транскодер је изашао због грешке.

en: Conversion failed. The transcoder failed to start up.
sr: Конверзија није успела. Транскодер није покренуо.

en: Conversion failed. The transcoder process crashed.
sr: Конверзија није успела. Процес транскодера се срушио.

en: Convert video while recording
sr: Конвертовање видео записа током снимања

en: Converted files cannot be written to the server's disk
sr: Конвертоване датотеке не могу бити уписане на диск сервера

en: Could not communicate with device
sr: Не могу да комуницирам са уређајем

en: Could not move recorded media to destination
sr: Није било могуће пребацити снимљене медије на одредиште

en: Could not tune channel. Please check your tuner or antenna.
sr: Није могуће подешавање канала. Молио проверите Ваш тјунер или антену.

en: Country
sr: Држава

en: Critic Rating
sr: Оцена критике

en: Custom
sr: Кориснички

en: Custom certificate domain
sr: Прилагођен сертификат домена

en: Custom certificate encryption key
sr: Прилагођени сертификат кључа за шифровање

en: Custom certificate location
sr: Прилагођена локација сертификата

en: Custom server access URLs
sr: Прилагођене адресе за приступ серверу

en: DLNA client preferences
sr: Поставке DLNA клијента

en: DLNA default protocol info
sr: Подразумеване информације о DLNA протоколу

en: DLNA media renderer discovery interval
sr: Интервал да DLNA приказивач открије садржај

en: DLNA server announcement lease time
sr: Време за обуставу објављивања DLNA сервера

en: DLNA server description icons
sr: Иконе за опис DLNA сервера

en: DLNA server logging level
sr: Ниво евиденције DLNA сервера

en: DLNA server timeline reporting
sr: DLNA временско извештавање сервера

en: DVD order
sr: ДВД поруџбина

en: DVR Schedule
sr: ДВР распоред

en: Database
sr: База података

en: Database error retrieving sync data
sr: Грешка базе података прикупљања података о синхронизацији

en: Date Added
sr: Датум додавања

en: Date Album Added
sr: Дате Албум Аддед

en: Date Artist Added
sr: Дате Артист Аддед

en: Date Episode Added
sr: Дате Аддед

en: Date Played
sr: Датум репродуковања

en: Date Rated
sr: Датум оцењивања

en: Date Shared
sr: Датум Дељења

en: Date Show Added
sr: Датум Прикажи Додато

en: Date Taken
sr: Датум сликања

en: Date Viewed
sr: Датум гледања

en: Dec
sr: дец

en: Decade
sr: Деценија

[ctx: Decade]
en: Photos from the {1}s
sr: Фотографије из {1}тих

[ctx: Decade]
en: Top Albums from {1}s
sr: Најбољи албуми из {1}тих

[ctx: Decade]
en: Videos from the {1}s
sr: Снимци из {1}тих

en: Decade Radio
sr: Декада радиа

en: December
sr: децембар

en: Delete downloaded episodes
sr: Обриши све преузете епизоде

en: Delete episodes after playing
sr: Обриши епизоде после гледања

en: Deleting Library
sr: Брисање библиотеке

en: Deleting section {1}
sr: Брисање секције {1}

en: Deleting {1} media bundles
sr: Брисање {1} пакета

en: Deleting {1} metadata bundles
sr: Брисање {1} описних пакета

en: Demos
sr: Демо

en: Detects show intros, exposing the 'Skip Intro' button in clients.
sr: Препознаје приказ увода, приказујући дугме "Прескочи увод" код клијената.

en: Device
sr: Уређај

en: Direct play OK.
sr: Директна репродукција ОК.

en: Direct play not available; Conversion OK.
sr: Директна репродукција није доступна; Претварање је ОК.

en: Director
sr: Режисер

[ctx: Director]
en: More by {1}
sr: Још од {1}

[ctx: Director]
en: Top Movies by {1}
sr: Најбољи филмови са {1}

en: Directors
sr: Режисери

en: Directory to use when transcoding for temporary files.
sr: Директоријум који се користи када се транскодују привремене датотеке.

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Discovery Radio
sr: Discovery радио

en: Display notifications
sr: Прикажи обавештења

en: Display notifications when updating libraries.
sr: Прикажите обавештења када ажурирате библиотеке.

en: Domain name to be published to plex.tv using your mapped port; must match a name from the custom certificate file.
sr: Име домена мора бити објављено на plex.tv помоћу вашег мапираног порта; име се мора поклопити са датотеком прилагођеног сертификата.

en: Download
sr: Преузми

en: Download was not high enough quality
sr: Преузиманје је недовољног квалитета

en: Downloaded {1} airings
sr: Преузете {1} ваздуха

en: Downloading
sr: Преузимање

en: Downloading Subtitle
sr: Скидање титлова

en: Downloading new data
sr: Преузимање нових података

en: Duplicates
sr: Дупликати

en: Duration
sr: Трајање

en: Duration in minutes to use when transcoding something with an unknown duration.
sr: Трајање у минутима које се користи када се користи транскодује садржај са непознатим трајањем.

en: Duration in seconds of DLNA Server SSDP announcement lease time.
sr: Време у секундама да DLNA Server SSDP објави обуставу.

en: Empty trash automatically after every scan
sr: Аутоматски испразни корпу за отпатке након сваког анализирања

en: Enable Cinema Trailers
sr: Омогући биоскопске најаве

en: Enable Plex Media Server debug logging
sr: Омогући Plex Media Server евиденцију за отклањање грешака

en: Enable Plex Media Server verbose logging
sr: Омогући Plex Media Server детаљну евиденцију

en: Enable iTunes plugin
sr: Омогући iTunes додатак

en: Enable local network discovery (GDM)
sr: Омогући локално откривање мреже (GDM)

en: Enable server support for IPv6
sr: Омогући серверску подршку за IPv6

en: Enable smart shuffling on artists and smart music playlists
sr: Омогући паметно мешање над извођачима и паметну листу музике

en: Enable the DLNA server
sr: Омогући DLNA сервер

en: Enable the DLNA server to report timelines for video play activity.
sr: Омогући DLNA сервер за пријаву временских линија активности приликом репродукције филмова.

en: Enable video preview thumbnails
sr: Омогући сличице за преглед филмова

en: Enhanced Guide
sr: Енханцед Гуиде

en: Enter the full path to the pre-roll video file. If multiple paths separated by commas are entered, videos will be played sequentially. If multiple paths separated by semi-colons are used, a single pre-roll video will be chosen randomly from the list.
sr: Унесите пуну путању видео датотеку пре-ролл. Ако су унете више путања раздвојених заповестима, видео записи ће се репродуковати секвенцијално. Ако се користе више путања одвојених полу-колона, један сингл пре-ролл ће бити изабран насумично са листе.

en: Episode
sr: Epizoda

en: Episode Plays
sr: Еписоде Плаис

en: Episode Rating
sr: Еписоде Ратинг

en: Episode Title
sr: Наслов епизоде

en: Episode ordering
sr: Наручивање епизода

en: Episode sorting
sr: Сортирање епизоде

en: Episode {1,ftime='%m-%d'}
sr: Епизода {1,ftime='%m-%d'}

en: Episode {1}
sr: Епизода {1}

en: Episodes
sr: Епоизоде

en: Episodes added in the past 3 days
sr: Епизоде додате у последња 3 дана

en: Episodes added in the past 30 days
sr: Епизоде додате у последњих 30 дана

en: Episodes added in the past 7 days
sr: Епизоде додате у последњих 7 дана

en: Error communicating with provider
sr: Грешка у комуникацији са добављачем

en: Error creating DVR
sr: Грешка при креирању ДВР-а

en: Exposure
sr: Експозиција

en: External
sr: Екстерно

en: External network total upload limit (kbps)
sr: Укупна граница преноса екстерне мреже (кбпс)

en: Extras
sr: Додаци

en: Failed to create generator for sync
sr: Неуспешно прављење генератора за синхронизацију

en: Fast
sr: Брзо

en: Faster
sr: Брже

en: Favorites
sr: Омиљени

en: Feb
sr: феб

en: February
sr: фебруар

en: File Size
sr: Величина фајла

en: File contains DRM
sr: Датотека садржи ДРМ

en: File is unplayable.
sr: Датотека се не може репродуковати.

en: File is unplayable. Codec is unavailable for analysis.
sr: Датотека се не може репродуковати. Кодек није доступан за анализу.

en: File size
sr: Величина фајла

en: Finding albums
sr: Проналажење албума

en: First Aired
sr: Прво емитовање

en: Folders
sr: Фасцикла

en: Forced
sr: Наметнуто

en: Friendly name
sr: Пријатељско име

en: Generate chapter thumbnails
sr: Генеришите сличице главе

en: Generate intro video markers
sr: Генериши уводне видео маркере

en: Generate video preview thumbnails
sr: Направи сличице за преглед филмова

en: Generate video preview thumbnails for items in this library when enabled in server settings.
sr: Направи сличице за приказ филмова за ставке у овој библиотеци чим се омогући у поставкама сервера.

en: Generating video preview thumbnails
sr: Креирај иконе за видео преглед

en: Genre
sr: Жанр

[ctx: Genre]
en: More in {1}
sr: Још у {1}

[ctx: Genre]
en: Top Movies in {1}
sr: Најбољи филмови у {1}.

[ctx: Genre]
en: {1} Radio
sr: {1} Радио

en: Genre Radio
sr: Жанр радиа

en: Genres
sr: Жанрови

en: Guide
sr: Водич

en: HD only
sr: Само ХД

en: Has the user accepted the EULA
sr: Да ли је корисник прихватио Уговор о лиценцирању са крајњим корисником

en: Haven't played in {1} months
sr: Није репродуковано {1} месеци

en: Haven't played in {1} years
sr: Није репродуковано {1} година

en: Hide
sr: Сакрити

en: Hide for single-season series
sr: Сакриј за једносезонску серију

en: Hide items in this collection
sr: Сакријте ставке у овој колекцији

en: Hide items which are in collections
sr: Сакријте предмете који су у збиркама

en: High quality (30fps limit)
sr: Високи квалитет (30fps лимит)

en: Highest quality
sr: Највиши квалитет

en: Home
sr: Почетак

en: Home Videos
sr: Кућни видео снимци

en: How the episodes are named on disk.
sr: Како се епизоде ​​називају на диску.

en: How to sort the albums for an artist.
sr: Како сортирати албуме за уметника.

en: How to sort the episodes for this show.
sr: Како сортирати епизоде ​​за ову емисију.

en: How to sort the items in the collection.
sr: Како сортирати ставке у колекцији.

en: Icons offered by DLNA server when devices request server description.
sr: Иконе које нуди DLNA сервер када уређаји питају за опис сервера.

en: Include Cinema Trailers from movies in my library
sr: Укључи и биоскопске најаве филмова из моје библиотеке

en: Include Cinema Trailers from new and upcoming movies in theaters
sr: Укључи биоскопске најаве нових филмова и оних који ускоро стижу у биоскопе

en: Include Cinema Trailers from new and upcoming movies on Blu-ray
sr: Укључи биоскопске најаве нових филмова и оних који ускоро стижу на Blu-Ray

en: Include music libraries in automatic updates
sr: Узми у обзир и музичке библиотеке приликом аутоматског ажурирања

en: Include related content from shared libraries
sr: Укључи повезани садржај из дељене библиотеке

en: Increase the recording duration by adding minutes after the scheduled time.
sr: Повећајте трајање снимања додавањем минута након заказаног времена.

en: Increase the recording duration by adding minutes before the scheduled time.
sr: Повећајте трајање снимања додавањем минута пре заказаног времена.

en: Initializing
sr: Иницијализација

en: Invalid or missing file
sr: Неважећа или недостајућа датотека

en: Item Count
sr: Бројач ставки

en: Jan
sr: јан

en: January
sr: јануар

en: Jul
sr: јул

en: July
sr: јул

en: Jun
sr: јун

en: June
sr: јун

en: Keep
sr: Држи

en: Kids
sr: Клинци

en: LAN Networks
sr: ЛАН мреже

en: Label
sr: Натпис

[ctx: Label]
en: More from {1}
sr: Још од {1}

en: Labels
sr: Ознаке

en: Last Episode Date Added
sr: Додан је последњи дан епизоде

en: Last Played
sr: Последња репродукција

en: Latest episode
sr: Последња епизода

en: Launch jobs in debug mode
sr: Покрени послове у режиму за отклањање грешака

en: Launch plugins in debug mode
sr: Покрени додатке у режиму за отклањање грешака

en: Lens
sr: Бленда

en: Libraries
sr: Библиотеке

en: Library
sr: Библиотека

[ctx: Library]
en: Recently Added in {1}
sr: Недавно додато у {1}

en: Library Radio
sr: Библиотека Радио

en: Library Sections
sr: Библиотека Секције

en: Library default
sr: Библиотека подразумевана

en: Library scan interval
sr: Интервал скенирања библиотеке

en: Limit remote stream bitrate
sr: Ограничите брзину битне брзине

en: Limit the number of simultaneous video transcode streams your server can utilize
sr: Ограничите број истовремених видео транскодокова које ваш сервер може користити

en: Limit to airing time
sr: Ограничити време емитовања

en: Limit to channel
sr: Ограничите канал

en: Linux systems limit the maximum number of watched directories; this may cause problems with large music libraries.
sr: Linux системи ограничавају максимални број одгледаних директоријума; ово може изазвати проблеме са огромним музичким библиотекама.

en: List of IP addresses and networks that are allowed without auth
sr: Списак ИП адреса и мрежа који су дозвољени без ауторизације

en: Live Albums
sr: Уживо албуми

en: Location visibility
sr: Видљивост локације

en: Loudness analysis allows various features, such as loudness leveling and smart transitions. It can take a long time to complete when analyzing many tracks, and cause high CPU usage.
sr: Анализа гласности дозвољава различите функције, као што су нивелисање гласноће и паметни прелази. Може потрајати доста времена да се заврши приликом анализе многих нумера и узрокује високу потрошњу ЦПУ-а.

en: Low quality (240p)
sr: Низак квалитет (240p)

en: Low quality (360p)
sr: Низак квалитет (360p)

en: Make
sr: Марка

en: Make my CPU hurt
sr: Нека ми CPU изгори

en: Manually selected
sr: Ручно изабрано

en: Mar
sr: мар

en: March
sr: март

en: Maximum number of simultaneous streams each user is allowed when not on the local network.
sr: Максималан број истовремених токова за сваки корисник је дозвољено када нису на локалној мрежи.

en: Maximum simultaneous video transcode
sr: Максимални симултани видео трансцоде

en: Maximum video output resolution for the transcoder
sr: Максимална резолуција снимка за транскôдер

en: May
sr: мај

en: Media
sr: Медиј

en: Media server tokens can be used to gain access to library content. Don't share logs containing tokens publicly. A server restart is required for a change to take effect.
sr: Токени сервера могу да се користе ради добијања приступа садржају библиотеке. Немојте јавно делити евиденције које садрже токене. Потребно је поновно покретање сервера како би се прихватиле промене.

en: Medium
sr: Осредње

en: Medium quality (480p)
sr: Средње квалитете (480p)

en: Medium quality (540p)
sr: Средњи квалитет (540p)

en: Minutes after end
sr: Минути после краја

en: Minutes before start
sr: Записници пре почетка

en: Model
sr: Модел

[ctx: Month]
en: Most Played in {1}
sr: Већина игра у {1}

en: Mood
sr: Расположење

en: Most Played
sr: Најчешће репродуковано

en: Most Popular Tracks
sr: Најпопуларније нумере

en: Movies
sr: Филмови

en: Movies You Might Like
sr: Филмови које волите

en: Movies on Now
sr: Филмови на саду

en: Moving files
sr: Премештање датотека

en: Music
sr: Музика

en: Music Videos
sr: Музички спотови

en: My Upcoming Shows
sr: Моје предстојеће представе

en: Name
sr: Име

en: Neither direct play nor conversion is available.
sr: Ни директна игра нити конверзија нису доступни.

en: Network
sr: Мрежа

en: Never
sr: Никада

en: New Airings Only
sr: Само нови излази

en: New Releases on TIDAL
sr: Нова верзиа на TIDALу

en: New and Repeat Airings
sr: Ново и понављање излаза

en: New season premieres will always appear no matter how many weeks have passed since watching.
sr: Нове сезоне премијера се увек приказују без обзира колико је недеља прошло од последњег гледања.

en: Newest first
sr: Најновији први

en: News
sr: Новости

en: News on Now
sr: Вијести о сада

en: No
sr: Не

en: No recorder was available
sr: Није било диктафона

en: No write access to destination
sr: Нема приступа за писање до одредишта

en: None
sr: Нема

en: Not enough CPU for conversion of this item.
sr: Нема довољно ЦПУ-а за конверзију ове ставке.

en: Not enough CPU power to convert this item.
sr: Недовољна снага ЦПУ-а за претварање ове ставке.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item.
sr: Није довољно пропусног опсега за репродукцију ове ставке.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Cannot convert to below minimum bandwidth of {1}kbps.
sr: Није довољно пропусног опсега за репродукцију ове ставке. Не може се претворити испод минималне пропусности од {1} кбпс.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Cannot reduce quality down to target bandwidth of {1}kbps.
sr: Није довољно пропусног опсега за репродукцију ове ставке. Не можете смањити квалитет на циљану пропусност од {1} кбпс.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required bandwidth is not known and only {1}kbps is available.
sr: Није довољно пропусног опсега за репродукцију ове ставке. Потребан пропусни опсег није познат и доступан је само {1} кбпс.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
sr: Није довољно пропусног опсега за репродукцију ове ставке. Потребан пропусни опсег је {1} кбпс и доступан је само {2} кбпс.

en: Not enough bandwidth for any playback of this item. Required minimum bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
sr: Није довољно пропусног опсега за репродукцију ове ставке. Минимални пропусни опсег је {1} кбпс и доступан је само {2} кбпс.

en: Not enough bandwidth for direct play of this item.
sr: Није довољно пропусног опсега за директну репродукцију ове ставке.

en: Not enough bandwidth for direct play of this item. Required bandwidth is {1}kbps and only {2}kbps is available.
sr: Није довољно пропусног опсега за директну репродукцију ове ставке. Потребан пропусни опсег је {1} кбпс и доступан је само {2} кбпс.

en: Not enough bandwidth for requested quality.
sr: Недовољна пропусност за тражени квалитет.

en: Not enough disk space to convert this item.
sr: Недостатак простора на диску за претварање ове ставке.

en: Not enough memory to convert this item.
sr: Нема довољно меморије за претварање ове ставке.

en: Nov
sr: нов

en: November
sr: новембар

en: Number of allowed streams has been reached. Stop a playback or ask admin for more permissions.
sr: Достигнут је број дозвољених токова. Зауставите репродукцију или питајте администратора за више дозвола.

en: Number of log files to generate before cycling
sr: Број датотека дневника који се генеришу пре бициклирања

en: Number of seconds between DLNA media renderer discovery requests.
sr: Време у секундама између захтева DLNA приказивача да открије садржај.

en: Number of seconds to wait before a plugin times out
sr: Број секунди колико се чека пре него што додатак пређе у стање „Неодазива се“

en: Oct
sr: окт

en: October
sr: октобар

en: Off
sr: Ван

en: Oldest first
sr: Најстарији први

en: On Deck
sr: Изложено

en: On Deck Content
sr: На садржај палубе

en: On This Day
sr: На данашњи дан

en: One or more devices must be specified
sr: Један или више уређаја мора бити специфицирано

en: Only unwatched movies
sr: Само за неодгледане филмове

en: Optimize database every week
sr: Оптимизуј базе података сваке недеље

en: Optimizing Database
sr: Оптимизација базе података

en: Optimizing database
sr: Оптимизација базе података

en: Optimizing queries
sr: Оптимизирање упита

en: Optimizing search
sr: Оптимизирање претраге

en: Original
sr: Оригинално

en: Original (No limit)
sr: Оригинал (без ограничења)

en: Original format
sr: Оригинални формат

en: Path to a PKCS #12 file containing a certificate and private key to enable TLS support on a custom domain.
sr: Путања до PKCS #12 датотеке која садржи сертификат и приватни кључ како би се омогућила TLS подршка за прилагођени домен.

en: Perform extensive media analysis during maintenance
sr: Изводите обимне медијске анализе током одржавања

en: Perform refresh of program guide data.
sr: Обавите ажурирање података о програмском водичу.

en: Photo
sr: Фотографија

en: Photo Albums
sr: Фото албуми

en: Photos
sr: Фотографије

en: Place
sr: Место

[ctx: Place]
en: In {1}
sr: У 1}

en: Places
sr: Места

en: Playback has been paused for too long.
sr: Репродукција је паузирана превише дуго.

en: Playlists
sr: Плејлисте

en: Plays
sr: Репродукција

en: Plex Media Server will attempt to use hardware-accelerated video codecs when encoding and decoding video. Hardware acceleration can make transcoding faster and allow more simultaneous video transcodes, but it can also reduce video quality and compatibility.
sr: Плек Медиа Сервер ће покушати да користи видео-кодеке убрзане хардвером код енкодирања и декодирања видео записа. Хардверско убрзање може убрзати транскодирање и омогућити више истовремених видео транскодова, али такође може смањити квалитет видео и компатибилност.

en: Plex Mixes are not available until the library has finished its first scan.
sr: Plex Mix-еви нису доступни све док се не заврши прво анализирање библиотеке.

en: Plex Music
sr: Plex музика

en: Plex Recommendations on TIDAL
sr: Plex препоруке на TIDALу

en: Podcasts
sr: Радио емисије

en: Popular Tracks
sr: Популарне нумере

en: Postprocessing script
sr: Постпроцессинг сцрипт

en: Prefer higher quality encoding
sr: Пожељнији је већи квалитет енкодирања

en: Prefer higher speed encoding
sr: Пожељнија је већа брзина кодирања

en: Preferred
sr: Жељено

en: Preferred audio language
sr: Жељени аудио запис

en: Preferred network interface
sr: Подразумевани мрежни уређај

en: Preferred subtitle language
sr: Жељени језик титла

en: Processing subscriptions
sr: Обрада претплате

en: Processing {1} albums
sr: Обрада {1} албума

en: Producer
sr: Продуцент

en: Progress
sr: Напредак

en: Protocol info string used in GetProtocolInfo responses by the DLNA server.
sr: Низ знакова који описују информације о протоколу који се користи у GetProtocolInfo одговорима DLNA сервера.

en: Publish server on Plex Online
sr: Објави сервер на Plex Online

en: Publishing a server makes it automatically available on your client devices without any configuration of your router.
sr: Објављивањем сервера се аутоматски дозвољава вашим клијентским уређајима да приступе без додатне конфигурације вашег рутера.

en: Quality profile used by the transcoder.
sr: Профил квалитета користи транскôдер.

en: Random Album Radio
sr: Рандом Албум Радио

en: Rating
sr: Оцена

en: Recent Albums
sr: Недавни албуми

en: Recent Playlists
sr: Недавне плејлисте

en: Recently Added
sr: Недавно додато

en: Recently Added Content
sr: Недавно додани садржај

en: Recently Added Episodes
sr: Недавно додане епизоде

en: Recently Added Movies
sr: Недавно додати филмови

en: Recently Added Music
sr: Недавно додата музика

en: Recently Added Music Videos
sr: Недавно додани Мусиц Видеос

en: Recently Added Photos
sr: Недавно додате фотографије

en: Recently Added TV
sr: Недавно додато ТВ

en: Recently Added Videos
sr: Недавно додани видеозаписи

en: Recently Favorited Photos
sr: Недавно Фаворитед Фотографије

en: Recently Played Music
sr: Недавно репродукована музика

en: Recently Released
sr: Недавно објављено

en: Recently Released Episodes
sr: Недавно објављене епизоде

en: Recently Released Movies
sr: Недавно издати филмови

en: Recently Viewed
sr: Недавно одгледано

en: Recently Viewed Episodes
sr: Недавно приказане епизоде

en: Recently Viewed Shows
sr: Недавно одгледане серије

en: Recommended
sr: Препоручено

en: Recommended For You
sr: Препоручује се за вас

en: Record Label
sr: Ознака снимања

en: Recording
sr: Снимање

en: Recording Priority
sr: Приоритет снимања

en: Recording failed. Please check your tuner or antenna.
sr: Неуспешно снимање. Молимо проверите тјунер или антену.

en: Rediscover
sr: Поновно откривање

en: Refresh local metadata every three days
sr: Освежи локалне описне податке свака три дана

en: Refreshing
sr: Освежавање

en: Refreshing guide data
sr: Освежавајући подаци водича

en: Refreshing local metadata
sr: Освежавање локалних података

en: Refreshing media analysis
sr: Освежавање анализе медија

en: Related Albums
sr: Повезани албуми

en: Related Movies
sr: Повезани филмови

en: Related Shows
sr: Повезане серије

en: Release Date
sr: Датум издавања

en: Release date
sr: Датум изласка

en: Remixes
sr: Ремикси

en: Remote streams allowed per user
sr: Дозвољени даљински токови су дозвољени по кориснику

en: Remove old bundles every week
sr: Уклони старе пакете сваке недеље

en: Remove old cache files every week
sr: Уклони старе кеширане датотеке сваке недеље

en: Replace lower resolution items
sr: Замените ставке ниже резолуције

en: Required
sr: Потребно

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Run a partial scan when changes are detected
sr: Покрени делимично ажурирање чим се примете промене

en: Run background transcoding tasks at a lower priority than streaming transcodes
sr: Покрени задатке транскôдовања у позадини при нижем приоритету за разлику од транскôдованог стрима

en: Run scanner tasks at a lower priority
sr: Покрените скенер задатака са нижим приоритетом

en: Running fix-ups
sr: Покретање поправака

en: Scan my library automatically
sr: Скенирајте библиотеку аутоматски

en: Scan my library periodically
sr: Скенирајте библиотеку периодично

en: Scanning
sr: Скенирање

en: Scanning {1}
sr: Скенирање {1}

en: Search Albums...
sr: Претрага албума ...

en: Search Artists...
sr: Претрага уметника ...

en: Search Episodes...
sr: Претрага епизода ...

en: Search Shows...
sr: Претрага показује ...

en: Search Tracks...
sr: Претрага трагова ...

en: Search for Albums
sr: Потражите албуме

en: Search for Artists
sr: Тражите уметнике

en: Search for Episodes
sr: Потражите епизоде

en: Search for Shows
sr: Потражите емисије

en: Search for Tracks
sr: Тражите Трацкс

en: Season
sr: Сезона

en: Season {1}
sr: Сезона {1}

en: Seasonal Movies
sr: Сезонски филмови

en: Seasons
sr: Сезоне

en: Secure connections
sr: Безбедне везе

en: Segmented transcoder timeout
sr: Истекло је време сегментираног транскôдера

en: Send crash reports to Plex
sr: Шаљи извештаје о рушењу у Плекс

en: Sep
sr: сеп

en: September
sr: септембар

en: Server owners may wish to restrict who can see location names for items which contain geolocation metadata. By default only the server owner will have visibility of these.
sr: Власници сервера могу да ограниче ко може да види имена локација за ставке које садрже метаподатке за геолокацију. Подразумевано само власник сервера ће имати видљивост ових.

en: Server update Channel
sr: Канал за надоградњу сервера

en: Server version updates
sr: Ажурирање верзије сервера

en: Set the maximum bitrate of a remote stream from this server.
sr: Поставите максималну битну брзину удаљеног тока са овог сервера.

en: Set the maximum number of unplayed episodes to keep for the show.
sr: Подеси максимални број неодгледаних епизода које ће бити приказане

en: Set whether items in your library may be replaced by higher resolution recordings. This will replace any matching items in your library, not just prior DVR recordings.
sr: Поставите да ли се ставке у вашој библиотеци могу заменити снимцима веће резолуције. Ово ће заменити било које одговарајуће ставке у вашој библиотеци, а не само претходне ДВР снимке.

en: Shared
sr: Дељено

en: Show
sr: Прикажи

en: Show Actor
sr: Схов Ацтор

en: Show Collection
sr: Схов Цоллецтион

en: Show Director
sr: Схов Дирецтор

en: Show Plays
sr: Схов Плаис

en: Show Producer
sr: Схов Продуцер

en: Show Rating
sr: Прикажи рејтинг

en: Show Title
sr: Прикажи назив

en: Show Writer
sr: Схов Вритер

en: Show Year
sr: Схов Иеар

en: Show collections and their items
sr: Прикажи колекције и њихове ставке

en: Show in dock
sr: Прикажи међу изложеним

en: Show suggestions and additional albums from TIDAL, and include TIDAL tracks in Artist Radio.
sr: Прикажи предлоге и додатне албуме из TIDALа и укључи TIDAL песмеу Артист радио.

en: Show suggestions and additional albums from libraries shared with you, and include shared tracks in Artist Radio.
sr: Прикажи предлоге и додатне албуме из библиотеке подељене са Вама иукључи дељене нумере у Артист радио.

en: Show this collection and its items
sr: Покажите ову колекцију и његове ставке

en: Shown with foreign audio
sr: Приказано са страним звуком

en: Shows
sr: TV серије

en: Shows You Might Like
sr: Показаће вам можда

en: Shows on Now
sr: Приказује се сада

en: Shutter Speed
sr: Брзина окидача

en: Similar Artists
sr: Слични извођачи

en: Singles & EPs
sr: Синглови и ЕП

en: Size of IPC buffer (in bytes) when streaming transcodes
sr: Величина IPC предмеморисања (у бајтовима) приликом стримовања транскôдовања

en: Slow
sr: Споро

en: Slower
sr: Спорије

en: Smart shuffling prefers highly rated, popular and less recently heard tracks.
sr: Паметно мешање преферира високо оцењене, популарне и скоро слушане нумере.

en: Sonic Analysis
sr: Сонична анализа

en: Sonically Similar Albums
sr: Сонично слични албуми

en: Sonically Similar Artists
sr: Сонично слични уметници

en: Sorry, there is no Plex Mix available for this track.
sr: Жао нам је, Plex Mix није доступан за ову нумеру.

en: Soundtracks
sr: Саундтрек

en: Source
sr: Извор

en: Specials
sr: Специјали

en: Speed at which to limit the total bandwidth not on the local network in kilobits per second. Use 0 to set no limit.
sr: Брзина којом се ограничава укупни пропусни опсег не на локалној мрежи у килобитима у секунди. Користите 0 да не поставите ограничење.

en: Sport
sr: Спорт

en: Sports
sr: Спорт

en: Sports on Now
sr: Спорт на саду

en: Start Listening
sr: Почните слушати

en: Start Watching
sr: Почни са гледањем

en: Stations
sr: Станице

en: Store track progress
sr: Спремите прогрес

en: Streaming Session doesn't exist or timed out.
sr: Стреаминг Сессион не постоји или временско ограничење.

en: Studio
sr: Издавачка кућа

[ctx: Studio]
en: More from {1}
sr: Још од {1}

en: Style
sr: Стил

en: Style Radio
sr: Стил радиа

en: Subtitle Language
sr: Језик титла

en: Success
sr: Успех

en: Super fast
sr: Супер-брзо

en: Support Away Mode when preventing system sleep
sr: Подржи режим „Одсутан“ приликом спречавања да систем пређе у стање мировања

en: TIDAL Albums
sr: TIDAL албуми

en: TIDAL Music Videos
sr: TIDAL музички спотови

en: TV Shows
sr: TV серије

en: Tag
sr: Ознака

[ctx: Tag]
en: More in {1}
sr: Још у {1}

en: Tags
sr: Ознаке

en: Team
sr: Тим

en: The EPG provider does not exist.
sr: ЕПГ провајдер не постоји.

en: The action cannot be performed on the item in its current state
sr: Акција се не може извршити на ставци у тренутном стању

en: The airing occurred in the past and cannot be recorded
sr: Емитовање се догодило у прошлости и не може се снимити

en: The airing was already in progress
sr: Вентилација је већ била у току

en: The butler analyzed {1} items.
sr: Помоћник је анализирао {1} ставки.

en: The butler backed up your database.
sr: Помоћник је направио резервну копије ваше базе података.

en: The butler cleaned {1} media bundles.
sr: Помоћник је очистио {1} пакете.

en: The butler cleaned {1} metadata bundles.
sr: Помоћник је очистио {1} описне податке пакета.

en: The butler collected blob garbage.
sr: Бутлер је сакупљао смеће.

en: The butler deleted {1} old cache files.
sr: Помоћник је избрисао {1} старих кешираних датотека.

en: The butler generated chapter thumbnails for {1} files.
sr: Бутлер је генерирао сличице поглавља за {1} датотеке.

en: The butler generated {1} video preview thumbnails.
sr: Помоћник је направио {1} сличица за брзи приказ филма.

en: The butler optimized your database.
sr: Помоћник је оптимизовао вашу базу података.

en: The butler performed deep analysis on {1} files.
sr: Помоћник је обавио дубинску анализу {1} ставки.

en: The butler performed loudness analysis on {1} albums.
sr: Бутлер је извршио анализу гласности на {1} албумима.

en: The butler refreshed all libraries.
sr: Помоћник је освежио све библиотеке.

en: The butler refreshed {1} artists.
sr: Помоћник је освежио {1} извођача.

en: The butler refreshed {1} items.
sr: Помоћник је освежио {1} ставки.

en: The butler wasn't able to back up your database.
sr: Помоћник није могао да направи резервну копију ваше базе података.

en: The default duration to record after the scheduled time.
sr: Подразумевано трајање снимања након заказаног времена.

en: The default duration to record before the scheduled time.
sr: Подразумевано трајање за снимање пре заказаног времена.

en: The destination library or location did not exist
sr: Одредишна библиотека или локација није постојала

en: The device does not exist
sr: Уређај не постоји

en: The device does not tune the required channel
sr: Уређај не подешава потребни канал

en: The device has no associated grabber
sr: Уређај нема придруженог граббера

en: The device is busy
sr: Уређај је заузет

en: The device is in use with an existing DVR
sr: Уређај се користи са постојећим ДВР-ом

en: The device is not in use by this DVR
sr: Овај уређај не користи овај ДВР

en: The directory in which database backups are stored.
sr: Фасцикла у коју се чувају резервне копије база података.

en: The download was aborted
sr: Преузимање је прекинуто

en: The download was cancelled
sr: Преузимање је поништено

en: The media version already exists
sr: Медијска верзија већ постоји

en: The network interface local clients will use to connect.
sr: Мрежни уређај локалног клијента ће бити коришћен за повезивање

en: The owner of the server will be allowed to delete media files from disk.
sr: Власнику сервера биће омогућено брисање садржаја са диска.

en: The path is invalid
sr: Путања није исправна

en: The path where local application data is stored
sr: Путања где су сачувани подаци локалне апликације

en: The quality of the transcoding used for live TV or recording. Selecting original format may result in very large files.
sr: Квалитет транскодирања који се користи за уживо ТВ или снимање. Избор оригиналног формата може довести до веома великих датотека.

en: The recording conflicts with other recordings
sr: Снимање је у сукобу са другим снимцима

en: The recording duration was 0 minutes
sr: Трајање снимања је 0 минута

en: The recording failed
sr: Снимање није успело

en: The recording was aborted
sr: Снимање је прекинуто

en: The recording was cancelled
sr: Снимање је отказано

en: The recording was not started because airing was in progress
sr: Снимање није започело јер је емитовање било у току

en: The server is not connected to plex.tv
sr: Сервер није повезан са plex.tv

en: The server's account does not have a Plex Pass and cannot use the Sync feature
sr: Серверски налог нема Plex Pass и не може користити функцију Sync

en: The server's disk is almost full (less than 10GB remaining)
sr: Диск је готово пун (преостало је мање од 10 GB)

en: The time (in seconds) between each video preview frame.
sr: Време (у секундама) између сваког оквира за преглед видео записа.

en: The time at which the background maintenance tasks stop running.
sr: Време у које се заустављају задаци одржавања из позадине.

en: The time at which the server starts running background maintenance tasks.
sr: Време у које сервер покреће задатке одржавања у позадини.

en: The user does not have permission to sync
sr: Корисник нема дозволу за синхронизацију

en: The x264 preset value used for background transcoding (Sync and Media Optimizer). Slower values will result in better video quality and smaller file sizes, but will take significantly longer to complete processing.
sr: Унапред задате x264 вредности се користе за транскодовање у позадини (за синхронизацију и оптимизацију садржаја). Спорије вредности резултују бољим квалитетом снимка и мањим величинама датотека, али ће значајно више времена бити потребно за обраду.

en: There is a duplicate channel mapping
sr: Постоји дуплирање мапирања канала

en: There is a duplicate recording already active
sr: Дупликат је већ активан

en: There was a transcoder error
sr: Постојала је грешка транскодера

en: There was not enough free disk space to start the recording
sr: Није било довољно слободног простора на диску за покретање снимања

en: This Day
sr: Овај дан

en: This Episode
sr: Ова епизода

en: This Event
sr: Овај догађај

en: This Month
sr: Овог месеца

en: This Season
sr: Ова сезона

en: This allows the server to stream media to DLNA (Digital Living Network Alliance) devices.
sr: Ово омогућава серверу да стримује садржај на DLNA (Digital Living Network Alliance) уређаје

en: This app cannot play this item. The reason is: {1}.
sr: Ова апликација не може да репродукује ову ставку. Разлог је: {1}.

en: This app does not allow item to be converted for playback. Check your settings and try again.
sr: Ова апликација не дозвољава претварање ставке за репродукцију. Проверите подешавања и покушајте поново.

en: This app does not allow this item to be direct played. Check your settings and try again.
sr: Ова апликација не дозвољава да се ова ставка директно репродукује. Проверите подешавања и покушајте поново.

en: This device already exists
sr: Овај уређај већ постоји

en: This enables the media server to discover other servers and players on the local network.
sr: Ово омогућава серверу да открије друге сервере и плејере у локалној мрежи.

en: This feature is Plex Pass only.
sr: Ова функција је само за Plex Pass.

en: This helps us improve your experience.
sr: Ово нам помаже да побољшамо ваше искуство.

en: This name will be used to identify this media server to other computers on your network. If you leave it blank, your computer's name will be used instead.
sr: Ово име ће се користити ради одређивања овог сервера на другим рачунарима у вашој мрежи. Уколико оставите празно, користиће се име вашег рачунара.

en: Time Travel Radio
sr: Тиме Травел Радио

en: Time at which tasks start to run
sr: Време у које се задаци покрећу

en: Time at which tasks stop running
sr: Време у које се задаци заустављају

en: Timeline
sr: Временска линија

en: Timeout in seconds segmented transcodes wait for the transcoder to begin writing data.
sr: Време чекања у секундама на транскôдер да започне упис података.

en: Title
sr: Наслов

en: Top Rated TV
sr: Најбоље оцењено ТВ

en: Top Unwatched Movies
sr: Најбољи неодгледани филмови

en: Track Last Played
sr: Прати последњу игру

en: Track Last Skipped
sr: Пратите последње прескакање

en: Track Plays
sr: Трацк Плаи

en: Track Rating
sr: Трацк Ратинг

en: Track Skips
sr: Трацк Скипс

en: Track Title
sr: Трацк Титле

en: Tracks
sr: Нумере

en: Trailers for Upcoming Blu-ray Releases
sr: Приколице за предстојеће Блу-раи издање

en: Trailers for Upcoming Theatrical Releases
sr: Приколице за предстојећа позоришна издања

en: Transcode
sr: Трансцоде

en: Transcoder Quality
sr: Квалитет транскодера

en: Transcoder default duration
sr: Подразумевано трајање транскôдера

en: Transcoder default prune buffer
sr: Транскôдовање са ограниченим предмеморисањем

en: Transcoder default throttle buffer
sr: Транскôдовање са ограниченим предмеморисањем

en: Transcoder quality
sr: Квалитет транскôдера

en: Transcoder temporary directory
sr: Привремени директоријум транскôдера

en: Treat WAN IP As LAN Bandwidth
sr: Сматрај WAN IP као LAN пропусни опсег

en: Treat incoming requests from this network's WAN IP address as LAN requests in terms of bandwidth.  This often occurs when DNS rebinding protection is in place and clients on the LAN cannot contact the server directly but instead have to go through the WAN IP address.
sr: Третирај долазни захтев са те мрежне WAN IP адресе као LAN захтев у вези опсега. Ово се често дешава када DNS обнављање заштите је на месту и клијент на LAN мрежи не може контактирати сервер директно али ипак мора да иде кроз WAN IP адресу

en: Tried {1}
sr: Пробао {1}

en: Type
sr: Тип

en: Ultra fast
sr: Муња

en: Unable to add device to DVR
sr: Није могуће додати уређај у ДВР

en: Unable to find playlist for sync item
sr: Није могуће пронаћи листу песама за ставку синхронизације

en: Unable to get channel listing from device
sr: Није могуће добити листу канала са уређаја

en: Unable to get lineups.
sr: Није могуће добити линије.

en: Unable to remove device from DVR
sr: Није могуће уклонити уређај из ДВР-а

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown device
sr: Непознати уређај

en: Unknown item
sr: Непозната ставка

en: Unknown media grabber
sr: Непознати медијски граббер

en: Unknown source
sr: Непознат извор

en: Unknown status
sr: Непознати статус

en: Unknown sync item
sr: Непозната ставка за синхронизацију

en: Unknown sync list
sr: Непозната листа синхронизације

en: Unlimited
sr: Неограничено

en: Unmatched
sr: Неподударајуће

en: Unwatched
sr: Неодгледано

en: Unwatched Videos
sr: Неодгледани снимци

en: Up Next
sr: Следеће

en: Up Next in {1}
sr: Уп Следећи у {1}

en: Update all libraries during maintenance
sr: Ажурирај све библиотеке током одржавања

en: Upgrade media analysis during maintenance
sr: Надогради анализу садржаја током одржавања

en: Use DVR Setting
sr: Користите ДВР Подешавање

en: Use hardware acceleration when available
sr: Употреба хардверско убрзање када је доступно

en: Use language preferences from plex.tv
sr: Користи језичка подешавања са plex.tv

en: Very fast
sr: Веома брзо

en: Very slow
sr: Веома споро

en: Video
sr: Видео

en: Video preview thumbnail frame duration
sr: Трајање видеа у сличици прегледа

en: Video preview thumbnails provide live updates in Now Playing and while seeking on supported apps. Thumbnail generation may take a long time, cause high CPU usage, and consume additional disk space. You can turn off thumbnail generation for individual libraries in the library's advanced settings.
sr: Тхумбнаилс за приказ видео садржаја омогућавају ажурирање уживо у апликацији Нов Плаиинг и док траже подржане апликације. Генерисање видео записа може потрајати дуго, узроковати високу потрошњу ЦПУ-а и конзумирати додатни простор на диску. Можете да искључите генерацију сличица за појединачне библиотеке у напредним поставкама библиотеке.

en: Web Manager URL
sr: Адреса Web управљача

en: Webhooks
sr: Вебхоокс

en: When changes to library folders are detected, only scan the folder that changed.
sr: Када се примете промене у фасциклама из библиотеке, анализираће се само фасцикла која је промењена.

en: When enabled, richer information is downloaded for some shows and movies. This makes guide refreshing slower.
sr: Када је омогућено, богате информације се преузму за неке емисије и филмове. Ово води до освјежавања водича.

en: When set to "Required", some unencrypted connections (originating from the Media Server computer) will still be allowed and apps that don't support secure connections will not be able to connect at all.
sr: Када се постави на „Потребно“, неке нешифроване везе (које су започете са рачунара где је Media Server) и даље ће бити дозвољене, а апликације које не подржавају безбедне везе неће моћи да се повежу.

en: Writer
sr: Сценариста

en: Year
sr: Година

[ctx: Year]
en: Photos from {1}
sr: Фотографије из {1}

[ctx: Year]
en: This Day in {1}
sr: Овог дана у {1}

[ctx: Year]
en: This Month in {1}
sr: Овог месеца у {1}

[ctx: Year]
en: Top Albums from {1}
sr: Најбољи албуми из {1}.

[ctx: Year]
en: Videos from {1}
sr: Снимци из {1}

en: Yes
sr: Да

en: You cannot create or edit playlists on this server.
sr: На овом серверу не можете креирати или уређивати листе нумера.

en: You have too many active streams.
sr: Имате превише активних стримова

en: Your library will be updated automatically when changes to library folders are detected.
sr: Ваша библиотека ће одмах бити ажурирана чим се примете промене у фасциклама из библиотеке.

en: [Experimental] This can save disk space and improve compatibility. Converting requires a fast CPU.
sr: [Екпериментал] Ово може да сачува простор на диску и побољша компатибилност. Претварање захтијева брз процесор.

en: a direct connection to the server is not available
sr: није доступна директна веза ка серверу

en: admin only
sr: админ само

en: and
sr: и

en: as a scheduled task
sr: као планирани задатак

en: as a scheduled task and when media is added
sr: као планирани задатак када се дода садржај

en: audio
sr: аудио

en: begins with
sr: почиње са

en: contains
sr: садржи

en: daily
sr: сваког дана

en: decoder
sr: декодер

en: does not contain
sr: не садржи

en: encoder
sr: кодер

en: ends with
sr: завршава са

en: every 12 hours
sr: сваких 12 сати

en: every 15 minutes
sr: сваких 15 минута

en: every 2 hours
sr: свака два сата

en: every 30 minutes
sr: сваких 30 минута

en: every 6 hours
sr: сваких 6 сати

en: everyone
sr: сви

en: hourly
sr: на сваких сат времена

en: iTunes library XML path
sr: XML путања iTunes библиотеке

en: is
sr: је

en: is after
sr: је после

en: is before
sr: је раније

en: is false
sr: је лажно

en: is greater than
sr: је већи од

en: is less than
sr: је мање од

en: is not
sr: није

en: is true
sr: тачно је

en: never
sr: никада

en: subtitle
sr: титл

en: the server administrator has set a limit
sr: администратор сервера је поставио ограничење

en: unknown
sr: непознат

en: video
sr: видео

en: {1} Collection
sr: {1} Збирка
